Blog Eriky Černekovej: Recept nie len na perníčky

  • Nezaradené
  • 18. decembra 2008, 11:35
  • Autor:Erika Černeková
Martin Cifra

Vianoce sa pre mňa od detstva začínali vždy vtedy, keď babička zamiesila cesto na perníčky a ja som mohla vykrajovať, ozdobovať, zabrblať sa a potom sa ich prejesť. Celá atmosféra okolo ich výroby bola sviatočná.

Každý z rodiny niečím prispel  – lúskal orechy, vaľkal cesto, zdobil, alebo len tak sedel pri nás v kuchyni a rozprával či spieval vianočné pesničky. Tento náš rodinný rituál, jeho atmosféra a pohoda sa mi navždy vryli do srdca a bez pečenia perníčkov si Vianoce ani neviem predstaviť. Som vždy namäkko zo spomienok, ale aj z toho ako to prežívajú teraz moje deti a celá rodina s nimi.
Pri perníčkoch sa všetci správne naladíme na prichádzajúce sviatky lásky a pokoja. Náš recept sa dedí z generácie na generáciu, prekročil hádam aj storočnicu a pre nás je ten naj. Vyskúšajte!
Po upečení dáme vždy zopár na ochutnanie susedom a známym, oni na oplátku niečo z ich pekárskej dielne ponúknu nám. Je to super dôvod na stretnutie, rozhovory a vinšovanie sviatkov. Mám rada Vianoce a naše perníčky.
Prajem všetkým prežitie krásnych sviatkov podľa ich vlastných tradičných receptúr.

 Potrebné ingrediencie:


50 dkg hladkej múky,
25dkg práškového cukru,
10dkg medu,
3 celé vajcia,
1 polievková lyžica škorice,
1 polievková lyžica sódy bikarbóny,
10 pomletých klinčekov,
polovica kávovej lyžičky pomletého anízu
vykrojené ozdobiť orechmi, hrozienkami, mandľami
pred zdobením a hneď po upečení potrieť rozšľahaným vajcom

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela