Squahové prvenstvo putuje do Bratislavy

• 16. decembra 2008, 11:31
  • Autor:Štefan Gregorička

Za účasti troch desiatok hráčov sa uskutočnil vo squashovej hale v Piešťanoch celoslovenský turnaj kategórie C. Vďaka účasti Stuarta Ashforta z Juhoafrickej republiky mal turnaj medzinárodný punc.

Z prvenstva sa napokon radoval Bratislavčan Jozef Štefanka, ktorý vo finále zdolal Janka Kořistu z Piešťan 3:1 na sety. Kořista bol najúspešnejším z osmičky piešťanských hráčov, ktorí na turnaji štartovali.
V prvom kole zdolal oddielového kolegu Martina Sokola 3:0, potom Poláka 3:1, vo štvrťfinále ďalšieho Piešťanca Fedora Kubeša 3:1 a v semifinále Bratislavčana Hrúzika 3:0.
Kubeš predtým vyhral nad Schmidtom z Trnavy 3:0 a Rigocim z Nitry 3:2. z ďalších domácich squashistov sa dostal Marek Šiška po výhre nad Juhoafričanom Ashfortom 3:1 do štvrťfinále. V ňom však nestačil na Windisha z Nitry, ktorý napokon skončil v turnaji tretí.
Na rakete tohto Nitrana zostal aj domáci Peter Seman, ktorý mu po predchádzajúcom víťazstve nad Gálikom 3:0 podľahol v druhom kole 2:3. Ďalší dvaja hráči SC Piešťany skončili svoju púť už v úvodnom kole. Miloš Kromholc v ňom podľahol Takáčovi 2:3 a Marcel Švec nestačil na neskoršieho víťaza turnaja, Štefanku. Ten ho zdolal 3:0 na sety.