Ako pomôcť H. Adamcovej ešte nevedia

  • Nezaradené
  • 15. decembra 2008, 11:56
  • Autor:(red)

Poslanec mestského zastupiteľstva Marián Gula (KDH) bol jedným z tých, ktorí v novembri nepodporili zrušenie uznesenia z roku 2002 o mimosúdnom vyrovnaní s Hedvigou Adamcovou z Piešťan (PT 47/2008).

Podľa jeho názoru má dôchodkyňa právo na morálnu aj finančnú satisfakciu a sľúbil, že s kolegami pohľadá spôsob zadosťučinenia. Riešenie chcel predložiť na decembrovom zastupiteľstve, ktoré koná tento týždeň vo štvrtok.
Opýtali sme sa ho teda, či už vie, ako starej pani pomôcť: „Zatiaľ nie. Ešte som nemal čas pre pracovné povinnosti poriadne si preštudovať materiály na mestskom úrade. Uznesenie z roku 2002 je podľa môjho názoru platné, ale zrejme nevykonateľné.
S niektorými kolegami som už hovoril a oslovím v tejto veci i právnikov."To, či Hedviga Adamcová dostane 300-tisícové odškodné, ktoré jej poslanci v roku 2002 sľúbili, je teda naďalej otázne. Na pozemkoch jej manžela Jozefa, vykúpené štátom v roku 1978, sa dnes stavia Aupark. Podľa radnice nemá dôchodkyňa na odškodné nárok, nakoľko sa oň mala uchádzať počas reštitúcií.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Marína, zajtra Izabela