Adam Trajan už stráži kamera

  • Nezaradené
  • 15. decembra 2008, 11:47
  • Autor:(pet)

Kamera mestskej polície monitoruje od minulého týždňa aj časť najväčšieho piešťanského sídliska – Adam Trajan. Práve z dôvodu najväčšej hustoty obyvateľov sa tu totiž pácha aj najviac trestných činov a priestupkov. Kamera, ktorá má oproti svojim kolegyniam v centre mesta väčší zoom a kvalitnejší obraz, je nainštalovaná na dome priamo oproti vznikajúcemu Trajancentru.

Mužom dohliadajúcim na poriadok v meste tak poskytne pohľad na príjazdovú cestu, na sídlisko, parkoviská pred Kauflandom a PT Univerzál, priestor okolo základnej školy, celú ulicu Mateja Bela, a tiež na cestu smerom na Drahovce.
„Predpokladáme, že kamera nám pomôže znížiť počet krádeží motorových vozidiel, a tiež počet vlámaní sa do odstavených automobilov," hovorí Marcel Mihalik, náčelník mestskej polície. Ide o prvú kameru umiestnenú mimo centra mesta.
V budúcnosti by na Adame Trajane mali byť štyri kamery. Najbližšie plánujú mestskí policajti inštalovať kameru s pohľadom na ihrisko za základnou školou. Ostatné dve by mali sledovať vstupy a výstupy na sídlisko.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej