Prijateľná prehra BK s lídrom súťaže

• Nezaradené
  • 11. decembra 2008, 14:41
  • Autor:(šg)

VRBOVÉ – V ôsmom kole druhej ligy nastúpili basketbalisti BK Vrbové proti lídrovi tabuľky, Štadiónu Trenčín. Zápas sa skončil podľa papierových predpokladov a Vrbovčania ho prehrali o 23 bodov v pomere 56:79.

Domáci tréner však nemal k dispozícii až štyri opory mužstva, Jána Bartuláka, Današa, Kimerlinga, Rajčanyho. Prví dvaja absentovali pre zranenie a choroba, zvyšní dvaja pre služobné povinnosti. Napriek tomu dosiahli prijateľný výsledok.
Vrbovčanom sa nedarila streľba, v obrane zasa nedokázali ubrániť trenčianskych strelcov, ktorí sa presadzovali nielen spopod koša, ale aj spoza šesťkového oblúka. Hostia však hrali vo Vrbovom toľko, koľko potrebovali. Na hladké víťazstvo im stačilo zapnúť v prvej a tretej štvrtine, kým vo zvyšných dvoch len kontrolovali priebeh zápasu. Štvrtiny: 8:18, 16:15, 12:26, 20:20.
V mužstve BK sa strelecky presadil Peter Gaisl, ktorý zaznamenal 25 bodov. Bialoň a M. Bartulák dali po 11 a Minďár 9 bodov. Najbližšie sa predstavia Vrbovčania v Nemšovej a odložený domáci zápas s Partizánskym sa uskutoční až začiatkom budúceho roka.