MHK Martin – MHK Piešťany 32:21 (18:7)

• 11. decembra 2008, 14:22
  • Autor:Martin Nedorost

MARTIN – V poslednom zápase prvej polovice súťaže mali Piešťanci v metropole Turca katastrofálnu prvú 20-minútovku. Svoj úvodný gól strelili až v 12. min za stavu 0:6 a v 20. min prehrávali už 4:15.

Kým domáci nedali brankárovi MHK Šantavému veľa šancí na úspešný zásah, hostia mali veľký problém prekonať výborne chytajúceho domáceho gólmana. Navyše, namiesto do bránky trafili viackrát do žrde, čo sa zákonite prejavilo aj na ukazovateli skóre.
Piešťanci hrali v prvom polčase zle v útoku, keď svoje akcie zakončovali aj z nepripravených situácií. Do druhého polčasu išli hostia s cieľom znížiť hrozivý 11-gólový náskok domácich. Napriek snahe sa im to nepodarilo, no v druhom polčase aspoň remizovali…
V mužstve MHK sa v prvom polčase strelecky trápili spojky, z ktorých sa dokázal gólovo presadiť iba Ondrejička, dal za 15 minút päť gólov. Na škodu pre mužstvo sa však v druhom polčase zranil. Góly Piešťan: Ondrejička 6, Stanek 4, Ďurina a Stanek po 3, Stolár a Ričány po 2, Kotula. Zostava MHK: Šantavý, Nedorost – Hornák, Ďurina, Stolár, Kotula, Ondrejička, Stanek, Stano, Ričany.