Anketové prvenstvá pre Cibulkovú a Horanského

  • Nezaradené
  • 11. decembra 2008, 14:37
  • Autor:Štefan Gregorička
Martin Cifra

BRATISLAVA – Minulý týždeň vyhlásili v bratislavskej Sibanac aréne výsledky ankety o najlepšieho tenistu roka. Medzi laureátmi boli aj tenisti TK Kúpele Piešťany.
Tento klub je už celé desaťročia známy kvalitnou prácou s mládežou. Dôkazom toho sú každoročne tituly majstrov Slovenska v súťažiach jednotlivcov a družstiev. To sa premieta aj do výsledkov ankety o najlepších tenistov Slovenska.

Víťazkou anketa za rok 2008 sa v ženskej kategórii stala 19-ročná odchovankyňa piešťanského tenisu Dominika Cibulková, hrajúca za Slovan Bratislava. V súčasnosti devätnásta hráčka svetového rebríčka WTAa prvá hráčka slovenského rebríčka vyhrala anketu so 174 bodmi, kým obhajkyňa prvenstva z predošlých rokov Daniela Hantuchová sa musela uspokojiť s druhou priečkou.
Cibulková je vôbec prvou odchovankyňou piešťanského tenisu, ktorá túto anketu za 15 rokov jej existencie v ženskej kategórii vyhrala. To však nebol jediný úspech piešťanského tenisu na tohtoročnom oceňovaní, pretože hráčka TK Kúpele Magdaléna Rybáriková skončila v ankete novinárov a tenisových odborníkov hneď za spomínanou dvojicou na tretej priečke a kategóriu juniorov vyhral ďalší hráč TK Kúpele Filip Horanský. Cibulková s Rybárikovou boli aj členkami fedcupového družstva žien, ktoré v Bratislave vyhlásili za tím roka 2008.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František