Tetrapaky budeme zbierať po novom

  • Nezaradené
  • 5. decembra 2008, 14:04
  • Autor:Ivana Legátová, MsÚ Piešťany

Doposiaľ mohli obyvatelia sídlisk ukladať tetrapakové obaly do farebných kontajnerov – takzvaných zvonov. V nasledujúcich dňoch mesto Piešťany rozmiestni na zber tetrapakov nové nádoby oranžovej farby s označením „TETRAPAKY“. Objem týchto nádob bude 1100 litrov.

Ak sa aj pri vašom bytovom dome objaví takáto nádoba, môžete ju začať využívať. Nepatrí však do nich iný odpad! Kontajnery sú zabezpečené gravitačným zámkom, preto sa ich nepodarí nepovolaným osobám otvoriť.
Tetrapaky do nej možno vhadzovať iba cez otvor na veku. Vývoz nádob zabezpečí spoločnosť Marius Pedersen v intervale jedenkrát mesačne. Nádoby boli zakúpené z finančných prostriedkov získaných od Recyklačného fondu, pričom celková investícia predstavuje 1 160 000 Sk.
Pôvodné nádoby (zvony) budú po úplnom (poslednom) naplnení tetrapakmi vyprázdnené a následne budú slúžiť na zber kovov. Ak zaznamenáte označenie zvonov príslušnou nálepkou s nápisom „KOVY", budete ich môcť začať využívať na ukladanie kovov (konzervy, plechovky, alobal…).

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján