V derby úspešnejšie trnavčanky

• 2. decembra 2008, 13:35
  • Autor:Michaela Stanková

TRNAVA – Prvoligové basketbalistky BKM Piešťany sa predstavili v ďalšom kole pod trnavskými košmi. V krajskom derby nakoniec prehrali s domácou Sláviou 58:80.
Samotný zápas však začali lepšie hostky, keď viedli 5:0 a neskôr aj 11:4.

Pre Piešťanky bolo nepríjemné, že už v 4. min mala Stanková na svojom konte tri fauly. Trnavčanky síce prvú štvrtinu prehrali o štyri body, no postupne preberali iniciatívu. Keďže hostky urobili niekoľko nevynútených chýb, skóre sa v druhej časti otočilo v prospech domácej Slávie, ktorá po polčase viedli už o štyri body (34:30).
V tretej časti vydržal štvorbodový rozdiel ešte šesť minút (42:38), ale od tohto momentu už dominovali domáce hráčky, ktoré mali nielen viac síl, ale i presnejšiu mušku. Piešťanky mali katastrofálnu streľbu za tri body, keď z 19 pokusov skončili v koši iba dva.
O čosi lepšie sa im viedlo v streľbe spod koša, no aj tak zaslúžene prehrali. Štvrtiny: 11:15, 23:15, 25:16, 21:12. Body BKM: Stanková 16, Pekníková 10, Mináriková 8, Vranská 7, Bošanská a Tarabová po 6, Ferancová 3, Potroková 2. Najbližšie sa Piešťanky predstavia vlastnému publiku počas prvého decembrového víkendu, keď privítajú basketbalistky zo Žiliny a Starej Turej. Miloš Drgoň