Blog J. Poturnaja: Šťastný Nový rok vám prajú umelci maľujúci ústami a nohami

  • Nezaradené
  • 1. decembra 2008, 09:27
  • Autor:Jaroslav Poturnaj

Ráno si dám svoj pravidelný ovocný čaj a pustím si kazetu. Práve hrá pesnička od Janka Ledeckého – Mít kliku. Je to o tom , že nie vždy má človek štastie.

Do očí mi padne kalendár. Maľovali ho ľudia – umelci maľujúci ústami alebo nohami. Sú tam aj ich fotografie. Tie sú osobitne na jednej strane kalendára.
Ďalšie stránky vyzerajú nasledovne: obrázok a pod ním meno umelca a čím ho namaľoval. Pod obrázkom je ešte jeden pekný citát od nejakého známeho človeka.
Názorná ukážka: obrázok na november 2008. 1. Na obrázku je domček medzi stromami, v diaľke vidieť les. Názov: Dom na samote. 2. Meno Wahlbergh Ann Lund, umelkyňa maľujúca ústami. 3. Citát: Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabránia uvidieť hviezdy. Albert Einstein.
Chcel som povedať, že veľmi fandím týmto ľuďom. Napriek handikepu bojujú so životom a snažia sa nájsť to pekné v živote. Ono tam je a oni ho našli. Tak nám zdravým dokazujú, čo dokáže ich obrovská vnútorná sila a húževnatosť.
Stačí nevzdávať sa a bojovať. Dá sa zvíťaziť aj nad nepriazňou osudu a oni to dokazujú. Tak zbytočne nefňukajme a bojujme. Môj obdiv patrí aj tým čo stáli za myšlienkou vytvoriť taký kalendár a aj ju dotiahli do úspešného konca.
P. S. Slnko na oblohe je vždy – len niekedy je skryté za mrakmi .

Ďalšie blogy Jaroslava Poturnaja:
Sám a predsa spolu
Vlak by mal ísť tak rýchlo, aby motýle mohli voľne lietať cez oknu dnu a zase von

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand