Výmenu pôvodných okien na gymnáziu sprevádzajú problémy

  • Nezaradené
  • 28. novembra 2008, 15:32
  • Autor:Juraj Golubcov

Študenti Gymnázia Pierra de Coubertina nás upozornili, že výmena starých okien za nové neprebieha na ich škole tak, ako by mala. Pri výmene okien im malo byť zima, v triedach museli teda vraj sedieť v kabátoch a okná mali byť navyše osadené nedôsledne, pretože popod ne podfukovalo. Vybrali sme sa situáciu preveriť.

V budove gymnázia nás žiaci upozornili na problémy aj v prítomnosti riaditeľa gymnázia Ivana Luknára. Ten bol z nich sám prekvapený. Išlo však skôr o menšie estetické závady ako o potvrdenie faktu, žeby v triedach bola taká zima, že žiaci musia sedieť v kabátoch. Našli sme ryhy v plastových rámoch okien, uvoľnenú izolačnú vrstvu medzi rámom okna a oknom samotným či mechanické problémy pri otváraní a zatváraní okna.
Výmenu pôvodných, teda 82 rokov starých okien gymnázia realizuje firma Agrostav Senica, ktorá vyhrala konkurz. Riaditeľ gymnázia nás uistil, že firma nedostane za práce zaplatené, pokiaľ sa nájdené chyby nenapravia. Okná majú dvojročnú záruku.


Ivan Luknár nám tiež povedal, že okná firma postupne vymení v celej budove. S prácami začala na „južnom krídle“, kde je väčšina učební . Ďalším je na rade „severné krídlo“, kde začnú vymieňať okná na budúci rok. Budova sa tak stane termoenergeticky úspornou a modernou.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava