Prvenstvo pre Cibulkovú a Horanského

• 28. novembra 2008, 13:13
  • Autor:Štefan Gregorička

Najlepšou tenistkou Slovenska za rok 2008 sa stala 19-ročná odchovankyňa piešťanského tenisu Dominika Cibulková, hrajúca za Slovan Bratislava. V súčasnosti devätnásta hráčka svetového rebríčka WTA vyhrala anketu so 174 bodmi, kým obhajkyňa prvenstva z predošlých rokov Daniela Hantuchová sa musela uspokojiť s druhou priečkou.

Cibulková je vôbec prvom odchovankyňou piešťanského tenisu, ktorá túto anketu za 15 rokov jej existencie v ženskej kategórii vyhrala.
To však nebol jediný úspech piešťanského tenisu, pretože hráčka TK Kúpele Magdaléna Rybáriková skončila v tejto ankete za spomínanou dvojicou tretia a kategóriu juniorov vyhral ďalší hráč TK Kúpele Filip Horanský.
Cibulková s Rybárikovou boli aj členkami fedcupového družstva žien, ktoré v Bratislave vyhlásili za tím roka 2008.
Tenisový klub TK Kúpele Piešťany je už celé desaťročia známy kvalitnou prácou s mládežou. Dôkazom toho sú nielen tituly majstrov Slovenska v súťažiach jednotlivcov a družstiev, ale aj koncoročné oceňovanie najlepších tenistov Slovenka.