NAŠI SA ZARADILI DO ŠEDÉHO PRIEMERU

 • Nezaradené
 • 27. novembra 2008, 09:59
 • Autor:Š. Gregorička

Ako prví skončili jesennú časť ročníka 2008-2009 futbalisti III. triedy. V skupine „B“ má náš okres kvarteto zástupcov, no ani jeden z nich zrejme nepomýšľa na postup do vyššej súťaže.

Na čele tabuľky sa totiž suverénne usadili hráči Peterčanu Hlohovec, ktorí získali z 39 možných bodov 36. Z našich prezimujú najvyššie, na štvrtej priečke, futbalisti OTJ Banka. Zverenci trénera Karola Kurucza získali z 13 zápasov 25 bodov. Pritom štart do súťaže mali priam katastrofálny, keď úvodné dva domáce zápasy prehrali. Naopak, vyšla im druhá polovica jesene, v ktorej šesťkrát vyhrali.
O 28 strelených gólov sa pričinilo až desať strelcov, pričom ôsmi z nich dali po tri góly… Futbalisti Dolného Lopašova prezimujú na siedmej priečke. Na rozdiel od Bančanov mali dobrý začiatok, keď po domácej výhre nad Dolným Trhovišťom 6:1 vyhrali práve na Banke.
Dolnolopašovčania mali druhý najlepší útok v súťaži, keď nastrieľali až 42 gólov. Výrazne k tomu však prispelo víťazstvo 8:0 nad D. Otrokovcami v desiatom kole. Ich tabuľkové postavenie by bolo určite lepšie, keby doma vyhrávali. Na vlastnom štadióne totiž dvakrát prehrali a dvakrát remizovali.
Obe prehry im však uštedrili ašpiranti na postup, Peterčan a Pastuchov. Prehra 1:6 s Hlohovčanmi však bola príliš vysoká. Najlepším strelcom jesene bol Kabela s desiatimi gólmi. Zvyšným dvom našim zástupcom sa príliš nedarilo a preto prezimujú v dolnej polovici tabuľky.
Hráči Interu Kočín-Lančár i Družstevníka Šterusy sa tešili len dvakrát z víťazstva. O tom, kto z nich prezimuje vyššie, malo rozhodnúť posledné 13. kolo, v ktorom sa obe mužstvá stretli v Šterusoch. Bezgólová remíza stačila hráčom z Kočína-Lančára, pretože dovtedy mali o bod viac ako ich susedia.
Obe mužstvá dali len po 16 gólov, no hráči Interu mali oveľa lepšiu obranu než Šterusania, ktorí inkasovali o 22 gólov viac. Šterusania utrpeli najväčší debakel v Hornom Trhovišti, kde prehrali 0:9.

0 Shares

Najnovšie správy

Inšpiratívne vianočné stolovanie, čokoládový obraz, vynikajúca vianočná zmrzlina, kávové špeciality, voňavé medovníčky, vlastný hotelácky med, nádherné candy bary, pôsobivé vianočné…
 • 03.12.2022, 22:42
 • Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
 • 02.12.2022, 23:02
 • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je nedeľa 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
 • 03.12.2022, 22:40
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
 • 02.12.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. decembra 2022
Meniny má Barbora, zajtra Oto