BKM pod košmi s polovičným ziskom

• 27. novembra 2008, 09:57
  • Autor:Miloš Drgoň

Prvoligové basketbalistky BKM Piešťany sa v ďalšom dvojkole predstavili pod bratislavskými košmi. Kým v sobotu tam prehrali s Filozofom 58:69, v nedeľu zdolali rezervu Slovana 75:71.

V sobotňajšom zápase s Filozofom Piešťanky tri štvrtiny zápasu viedli, no napokon prehrali o 11 bodov. Pritom zápas si rozohrali dobre a v úvode druhej štvrtiny viedli o 11 bodov v pomere 28:17. Bratislavčanky nepriaznivé skóre nevyviedlo z miery a v tretej štvrtine sa im podarilo vyrovnať na 37:37.
Na začiatku poslednej časti však viedli hráčky BKM o tri body (48:45). Za tohto stavu začali domáce hrať zónovú obranu, s ktorou si Piešťanky neporadili, a napokon prehrali. Škoda, že sa k strelecky disponovanej Stankovej nepridali aj ďalšie hráčky. Štvrtiny: 13:20, 17:13, 15:15, 24:10. Body BKM: Stanková 32, Vargová 8, Mináriková 6, Ferancová a Bošanská po 5, Pekníková 2. V nedeľu odohrali Piešťanky s rezervou Slovana dramatický zápas.
V 8. min už prehrávali 5:14 a vyzeralo to s nimi zle. Po oddychovom čase však spresnili hru a postupne začali znižovať vedenie domácich. Zápas bol potom herne aj bodovo vyrovnaný, no po prvom polčase viedol BKM o dva body. Dôležitý náskok získali Piešťanky v čase od 25. do 27 min, keď zo 40:40 slovanisktám odskočili na 50:40.
Domáce síce ešte raz skóre otočili (60:59), ale záver zápasu takticky lepšie zvládli Piešťanky. Štvrtiny: 16:13, 13:18, 21:25, 21:19. Body BKM: Malinková 26, Stanková 14, Ferancová a Vargová po 11, Bošanská 7, Tarabová 6.