Hádzanári opäť nebodovali

• 18. novembra 2008, 10:31
  • Autor:Martin Nedorost, foto (šg)

Piešťanskí prvoligoví hádzanári ťahajú neúspešnú sériu. Naposledy prehrali v Leviciach 21:25. Nedarilo sa ani druholigovým juniorom, ktorí prehrali v Cíferi 21:28.

Piešťanci cestovali do Levíc už aj s uzdraveným Schwarczom (na snímke) a s cieľom bodovať. Od začiatku zápasu sa s domácimi ťahali o každý gól, no do vedenia 4:3 ich dostal až Kotula. Naposledy Piešťanci viedli v 18. min – 7:6. Potom prišiel strelecký útlm, keď do polčasu dali len jediný gól, kým domáci šesť. V druhom polčase hostia zlepšili obranu a začali hrať na dvoch pivotov. Aj vďaka tomu sa im podarilo znížiť na 15:17.
Vlastnými chybami však znova umožnili domácim gólovo odskočiť a doviesť zápas do víťazného konca. Góly MHK: Rýdl 4, Kotula, Schwarcz, Stanek, Ďurina a Nedorost po 3, Šantavý a Ričány po 1. Juniori Piešťan odohrali v Cíferi vyrovnaný prvý polčas, keď v 24. min po góle Ričányho prehrávali iba o gól – 13:14. Potom však dostali tri góly po sebe.
Začiatok druhého polčasu bol katastrofálny, keď úvodnú päťminútovku prehrali po zbytočných stratách lôpt 1:5. V 49. min sa im ešte podarilo znížiť na 20:23, no to bolo z ich strany všetko. Z družstva juniorov sa strelecky darilo Boliešikovi, ktorý dal 6 gólov. Stolár pridal 5, Ričány 4, Stano 3, Nedorost 2, Hornák 1.