Peter Remiš: Medveď v Piešťanoch?

  • Nezaradené
  • 29. októbra 2008, 08:04
  • Autor:Peter Remiš

Peter Remiš, líder skupiny Slniečko bloguje. Tentokrát o medveďoch, potoku Dubová a ochranároch. Majú Piešťanci čo závidieť Čachtičanom?

V Čachticiach je živo. V tomto roku sa tu premnožili netopiere v kultúrnom dome, vši na škole a v lese sa objavil medveď! Zvieratá nepoznajú žiadne zľutovanie: Spevákovi Petrovi Stašákovi sa netopiere vyšpinili na hlavu počas repetáckeho evergrínu „Nemám ťa nikdy dosť“.
Vši, ktoré kedysi napádali len hlavy päťkárov, napádajú už aj čisté hlavy jedničkárov. Nepomáha ani ocot.
Aj v Piešťanoch sa snažíme, aby bolo živo. Závidíme Čachtičanom pstruhov v potoku a v kútiku srdca aj medveďa. Skupinka nadšencov preto začala bojovať za „oživenie“ potoka Dubová. Robia sa umelé meandre, vysádzajú po brehoch stromy. Oživovanie je úspešné, ochranári dostali už celoslovenskú cenu.
Čo na tom, že napriek tomu je Dubová stále iba stoka? Trpezlivosť. Stačí zrevitalizovať 19 km po Čachtice a budú aj pstruhy.
Byť tak ochranárom, s oživovaním Dubovej by som sa nenáhlil. Čo keď sa nám sem potom nasťahujú vši a medvede? Na parazitov by sme si možno zvykli. Ale medveď vyžierajúci kúpeľné kontajnery? To by bola iná sranda!
Mám pochybnosti, či by si s tým poradili aj mládenci z mestskej. Je oveľa ľahšie nasadiť sto papúč, ako chytiť šelmu. Najmä keď smrdí a poriadne hryzie.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta