Ako sme mali detské dopravné ihrisko

  • Nezaradené
  • 28. októbra 2008, 11:15
  • Autor:Emil Švec

V roku 1975 začalo v Piešťanoch fungovať detské dopravné ihrisko. Pred začatím stavby si na tomto mieste, južne od areálu hotelovej školy, ľudia vytvorili čierne skládky odpadu.

Stavbu v hodnote 1,345 milióna korún zrealizoval OSP Piešťany. Ihrisko bolo vybavené svetelnou signalizáciou a pre teoretickú výučbu slúžila trieda so skladom dopravných prostriedkov – bicyklov a šliapacích motokár. Na ihrisko chodili jazdiť a vzdelávať sa deti nielen z Piešťan, ale aj z okolitých obcí.
Stavba bola celá asanovaná v roku 1991. Vtedajšie Dopravné stredisko v Bratislave totiž zo dňa na deň rozhodlo o zrušení všetkých dopravných ihrísk na Slovensku.
Po takmer 16 rokoch fungovania tak dopravné ihrisko verejnosti doslúžilo. Odkúpil ho solventný záujemca a dnes na jeho mieste stojí bytovka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána