Smrť sa miesto kosou zaháňala krovinorezom

  • Nezaradené
  • 21. októbra 2008, 10:41
  • Autor:vd

Výbuchy smiechu sprevádzali vo štvrtok v Dome umenia výkony obľúbeného inžiniera architekta Hakena z českej Ordinácie v ružovej záhrade – Martina Trnavského (na snímke) a Radima Nováka z Divadla Bolka Polívky a Divadelného spolku Frída.

Do Piešťan prišli na Randezvous spolu s Božidarou Turzonovovou, aby spustili dvojhodinový herecký koncert v réžii Jakuba Nvotu. So swingovou kapelou zahrali, zaspievali aj zatancovali hru Kosa. Jej názov je odvodený od smradľavého krovinorezu, ktorý mal symbolicky ukončiť život starého mládenca (Martina Trnavského). Do
jeho prázdneho, zanedbaného bytu prišla na Vianoce cez oblok po odkvape Smrť (Radim Novák). V byte slobodného muža – preparátora bobrov, žiráf, hrochov, veveričiek a a iných chlpatých zvierat s príjmom šesťtisíc korún hrubého sa odohrávala komédia plná gagov. Aj krátkodobý výpadok divadelného textu Smrti, unavenej vyzretým symbolickým vínom, pôsobil prirodzene a sviežo. Opakujúca sa nezmyselná otázka Aj vy máte syna? na adresu muzikantov zožala potlesk. Úspech hercov podčiarkla mamička smrti – B. Turzonovová – svojou opičou láskou k synovi.                      

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta