Hrali futbal a tancovali častušky

  • Nezaradené
  • 3. októbra 2008, 16:07
  • Autor:(vd)

Vrbové cez víkend žilo nielen krstom náučného chodníka Vrbovského chrápu, ale aj priateľským futbalovým turnajom štyroch mužstiev internacionálov.

Do mestečka pod šikmou vežou už v piatok zavítali zástupcovia družobných miest z nemeckého Allstedtu a Spišského Podhradia. Po prijatí hlavou mesta sa v miestnej reštaurácii po výdatnej večeri rozprúdila príjemná zábava.
„Naši hostia si nostalgicky zaspomínali na zašlé časy," povedal vedúci mestského útvaru kultúry Ľubomír Bosák. Nálada v piatok gradovala pri ruských častuškách a úderných revolučných piesňach. Zabávali sa najmä Spišiaci, ale nezaostávali za nimi ani Nemci. Tancovali, pochodovali, spievali, žartovali.
Ťažšie bolo sobotné ráno. Na prehliadku mesta sa odhodlal spolu s nemeckými kolegami vykročiť len jeden statočný východniar. Nemeckým priateľom sa páčila okrem pamätihodností najmä návšteva miestneho kláštora sestier premonštrátok.
Popoludnie už patrilo športu – teda sľubovanému futbalu. V priateľských stretnutiach proti sebe bojovali mužstvá Spišu, Allstedtu, Vrbového a Združenia miest a obcí regiónu Jaslovské Bohunice. Vyhrali Spišiaci.
No a večer sa už opäť všetci vrteli spolu s našincami v jednom kole na nádvorí Kúrie Mórica Beňovského. Do tanca im počas chladnejšieho počasia hrala kapela Milky vej.
Náročný víkend sa skončil v nedeľu výletom na Čachtický hrad a prehliadkou miniatúr v Podolí a Piešťan.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich