Úvod do sezóny lyžiarom na tráve vyšiel

• 11. júna 2014, 11:37
  • Autor:lm

Prvé tohtoročné preteky Svetového pohára žiakov v lyžovaní na tráve FIS Children Cup sa konali počas víkendu na prelome mája a júna v nemeckom Ehrenfriedersdorfe. V reprezentácii Slovenska boli aj traja pretekári z nášho regiónu – Adam Masár z Piešťan a Alex Jánoška s Vanesou Drahovskou z Banky. Všetci sú členovia LK Remas Piešťany a na podujatí si počínali veľmi úspešne.

Hneď v úvodnej disciplíne získali všetci vo svojich kategóriách druhé miesta. V nedeľňajšom slalome dokonca A. Jánoška aj V. Drahovská suverénne zvíťazili, len A. Masárovi sa nedarilo, keď po riskantnej jazde v prvom kole tesne pred cieľom nestihol jednu z bránok, ktorú zobral medzi nohy a bol diskvalifikovaný.
Tieto výsledky sú obrovskou motiváciou pred ďalším kolom Svetového pohára, ktoré sa uskutoční v domácom prostredí na kopci Ahoj v dňoch 14.-15. júna. O týždeň neskôr cestujú naši lyžiari na tráve do talianskeho Tambre a v júli sa zúčastnia pretekov v Orlických horách v Českej republike. Finálové podujatie bude v talianskom lyžiarskom stredisku Forni di Sopra.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 24, ktoré je v predaji od 10. júna.