Lodenica

Vodné pólo

Piešťanské vodné pólo malo zastúpenie na juniorských Majstrovstvách Európy (jb)

Piešťanské vodné pólo malo zastúpenie na juniorských Majstrovstvách Európy

Holandské mestá Alphen aan den Rijn a The Hague boli dejiskami juniorských Majstrovstiev Európy do 19 rokov chlapcov i dievčat. Piešťanský klub KVP Kúpele Piešťany mal zastúpenie v oboch kategóriach.

25. 09. 2016 09:56  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany nenašli na TURVOD Cupe premožiteľa. (archív KVP)

Piešťanskí vodnopólisti ovládli turnaj vo Vrútkach

Piešťanskí vodní pólisti z KVP Kúpele sa v dňoch 10.-11. septembra zúčastnili na medzinárodnom vodnopólovom turnaji mužov vo Vrútkach pod názvom TURVOD Cup 2016. Turnaj bol prípravou na Slovenský pohár mužov, ktorého jednu zo skupín bude v dňoch 30. 9. - 2. 10. organizovať KVP Kúpele na kúpalisku Eva. Za súperov mali domáce PVK Vrútky, Stepp Praha a WTS Poloniu Bytom. Piešťanskí pólisti sa nakoniec tešili z celkového prvenstva na turnaji, keď všetky tri stretnutia vyhrali.

21. 09. 2016 10:10  |  Šport / Vodné pólo
Vodní pólisti KVP Kúpele na domácom turnaji neprehrali a dokázali ho ovládnuť. (th)

Piešťanskí vodnopólisti ovládli turnaj na počesť Ladislava Bačíka

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa počas uplynulého víkendu uskutočnil prvý ročník vodnopólového turnaja mužov - Memoriál Ladislava Bačíka. Turnaj hraný na počesť nedávno zosnulého úspešného piešťanského plavca a vodnopólistu vyhrali domáci vodnopólisti KVP Kúpele.

18. 08. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Mladí Piešťanci na turnaji obsadili šiestu priečku.  (archív KVP)

Evu obsadili 11 roční pólisti

Na piešťanskom kúpalisku EVA sa v dňoch 22.-26. júna sa na kúpalisku Eva uskutočnili majstrovstvá Slovenska 11 ročných žiakov. Finálového turnaja sa zúčastnilo 10 družstiev, Slávia UK Bratislava, KVP Komárno, ČH Hornets Košice, Modrí draci Košice, KVP Nováky , Slávia PÚ Prešov, Pirana Topoľčany, Nereus Žilina, PVK Vrútky a domáce družstvo KVP kúpele Piešťany, ktoré napokon obsadilo šiestu priečku.

15. 07. 2016 17:00  |  Šport / Vodné pólo
Cinzia Ragusa sa výraznou mierou sa podieľala na majstrovskom úspechu. (J. Galo)

Vodnopólistkám pomohla k titulu aj olympijská víťazka

K majstrovskému titulu v ženskej kategórii pomohla klubu KVP Kúpele Piešťany aj veľká vodnopólová osobnosť. V tíme totiž hrávala bývalá talianska reprezentantka a olympijská víťazka z Atén 2004 Cinzia Ragusa, ktorú do Piešťan zlanáril tréner Ján Baranovič. Jej neoceniteľné skúsenosti a vplyv na mladšie spoluhráčky boli jedným z kľúčovým faktorov úspechu.

26. 06. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Predseda KVP Kúpele Ľudovít Kubán odovzdáva ocenenie skúsenej Cinzie Raguse. (th)

Ľ. Kubán: Za úspechmi stojí zanietenosť hráčok i obetavosť trénerov

Podobnú sezónu piešťanské vodné pólo nepamätá. Získať tituly v kategóriách žiačok, kadetiek, junioriek aj žien je jednoznačne veľkým úspechom a podčiarkuje to dlhoročnú poctivú prácu v klube vodného póla. Svoje dojmy prezradil čitateľom Piešťanského týždňa Ľudovít Kubán, dlhoročný vodnopólový funkcionár a predseda KVP Kúpele Piešťany.

26. 06. 2016 12:00  |  Šport / Vodné pólo
Zástupkyne všetkých majstrovských družstiev KVP Kúpele na spoločnej fotografii. (J. Galo)

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany vládnu Slovensku

Ženské vodné pólo v Piešťanoch má za sebou úspešnú sezónu. Družstvá žiačok, kadetiek, junioriek i žien KVP Kúpele totiž dokázali ovládnuť svoje súťaže a vybojovali celkovo štyri majstrovské tituly. Sezóna 2015/2016 sa tak dá považovať za historickú a bude ju ťažké prekonať.

25. 06. 2016 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanským kadetkám sa podarilo vybojovať cenný úspech. (archív KVP)

Vodnopólové juniorky KVP majsterkami Slovenska

Záverečné kolo Národnej ligy SR junioriek do 20 rokov vo vodnom póle sa hralo vo Vrútkach. O medailovom umiestnení a takisto o víťazovi súťaže sa rozhodovalo až v záverečných zápasoch. Najlepšiu východiskovú situáciu mali hráčky KVP Kúpele Piešťany, ktoré po troch turnajoch viedli priebežnú tabuľku. Napokon sa tešili z celkového prvenstva.

15. 06. 2016 13:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopólisti Kúpeľov sú aktuálne na treťom mieste tabuľky so ziskom troch bodov. (archív KVP)

Vodnopólisti KVP získali v domácom prostredí len bod

V treťom a štvrtom kole extraligy mužov vo vodnom póle mali piešťanskí pólisti výhodu domáceho prostredia, keď na kúpalisku Eva privítali KVP Komárno a Pirana SC Topoľčany. Obe družstvá hrali počas zimnej časti A-skupinu extraligy a patrili teda k favoritom.

11. 05. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Brankár KVP Roman Klampár patril v oboch zápasoch medzi opory Piešťancov. (archív KVP)

Na úvod prehra aj triumf vodnopólistov

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy, skupina B, do ktorej sa prihlásili spoločne s družstvom Žraloci Žilina. Zo skupiny A sa k nim pridali posledné dve družstvá, a to Pirana SC Topoľčany a KVP Komárno. V prvých dvoch kolách sa pólisti KVP predstavili v bazénoch súperov.

22. 04. 2016 14:45  |  Šport / Vodné pólo
Články 21 - 30 z 124
Regal Burger

Anketa