Pyrodan

Vodné pólo

Piešťanské vodnopólistky opustili pred sezónou viaceré opory. (archív KVP)

Prvá liga žien vo vodnom póle: Piešťanky s veľkými zmenami

Úvodným turnajom, ktorý sa uskutočnil v Košiciach, odštartoval nový ročník prvej vodnopólovej ligy žien. Štartujú v ňom aj hráčky piešťanského klubu KVP Kúpele – obhajkyne majstrovského titulu. Hovorí sa, že ľahšie je titul získať, ako ho obhájiť, v prípade piešťanských pólistiek to bude platiť dvojnásobne.

08. 03. 2017 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Ilustr. foto  (archív KVP)

Vodnopólisti po základnej časti siedmi

Posledný zápas základnej časti vodnopólovej extraligy hráčom KVP Kúpele Piešťany príliš nevyšiel. Piešťanci prehrali v Novákoch s domácim klubom vysoko 4:19. V základnej časti tak skončili na predposlednej siedmej priečke a čakajú ich súboje o umiestnenie na piatom až ôsmom mieste.

01. 03. 2017 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Hráči KVP Kúpele Piešťany podľahli favorizovaným Košiciam len tesne. (archív KVP)

Vodnopólisti KVP potrápili Hornets Košice

Extraligoví vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali v sobotu v Novákoch zápas 12. kola základnej časti proti ŠK Hornets Košice. V atraktívnom stretnutí boli Piešťanci favorizovanému súperovi dlho vyrovnaným protivníkom, Košičania však napokon zvíťazili tesne o dva góly 18:16.

14. 02. 2017 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské vodnopólistky ovládli úvodný turnaj sezóny v Novákoch. (archív KVP)

Vodnopólové kadetky KVP Kúpele odštartovali novú sezónu bravúrne

Vodnopólové kadetky KVP Kúpele Piešťany otvorili novú sezónu Zimnými Majstrovstvami Slovenska. Turnaj sa uskutočnil v Novákoch a piešťanské vodné pólistky sezónu začali tak, ako predchádzajúcu skončili - víťazstvom vo všetkých zápasoch.

16. 12. 2016 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské vodnopólistky vyhrali nad oboma košickými celkami. (archív KVP)

Juniorky KVP Kúpele na Zimných Majstrovstvách SR strieborné

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany sa zúčastnili Zimných Majstrovstiev SR v kategórii junioriek. Po víťazstve v súťaži kadetiek sa od hráčok očakávalo, že sa opäť pokúsia zabojovať o najvyššie priečky. Po vyrovnaných zápasoch a bilancii dvoch víťazstiev a dvoch prehier obsadili piešťanské juniorky druhé miesto.

18. 11. 2016 15:49  |  Šport / Vodné pólo
KVP Kúpele Piešťany podľahol Komárnu 7:14, R. Pieter zaznamenal jeden gól.
 (Ján Galo)

Vodní pólisti nestačili na Komárno

Aj v druhom kole vodnopólovej extraligy mali hráči KVP Kúpele Piešťany výhodu domáceho prostredia, keď v sobotu 29. októbra v bazéne na kúpalisku Eva privítali pólistov KVP Komárno. Pred tromi týždňami počas Slovenského pohára Piešťanci tohto súpera vo vyrovnanom súboji zdolali, podobný zápas sa očakával aj teraz. Realita však bola iná, domáci KVP prehral 7:14.

11. 11. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Zverenkyne trénera Jána Baranoviča vyhrali všetky tri zápasy. (archív KVP)

Novú sezónu začali vodnopólistky víťazne

Vodné pólistky otvorili novú sezónu Zimnými Majstrovstvami Slovenska v kategórii kadetiek. Turnaj sa uskutočnil v Novákoch a pólistky KVP Kúpele Piešťany sezónu začali tak, ako predchádzajúcu ukončili - víťazstvom vo všetkých zápasoch, na ktoré nastúpili. Zverenkyne trénerov Jána Baranoviča a Petra Julínyho postupne zdolali Košice, Bratislavu i Vrútky. Šnúru víťazstiev v majstrovských zápasoch v tejto vekovej kategórii natiahli na pätnásť.

10. 11. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Timotej Filo strelil prvý gól Piešťan v zápase proti ŠKP Modrí Draci Košice. (archív KVP)

Extraligoví vodnopólisti KVP nestačili na Modrých Drakov

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy. V úvodnom kole privítali na kúpalisku Eva družstvo ŠKP Modrí Draci Košice, ktoré minulý rok obsadilo v najvyššej slovenskej súťaži štvrté miesto. Piešťanci ťahali za kratší koniec a prehrali 6:18.

26. 10. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany vyhrali na domácom turnaji všetky zápasy. (archív KVP)

Vodnopóloví veteráni ovládli domáci Anti Kajlich Cup

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa v sobotu 8. októbra uskutočnil 16. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup. Domáci veteráni z KVP Kúpele Piešťany prešli suverénne všetkými zápasmi a zaslúžene skončili na prvom mieste.

20. 10. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany si opäť zahrajú medzi slovenskou elitou. (archív KVP)

Vodnopólová extraliga mužov aj s KVP Kúpele Piešťany

V Piešťanoch sa bude hrať ďalšia extraliga. V najvyššej slovenskej vodnopólovej súťaži mužov bude opäť nastupovať aj KVP Kúpele Piešťany. Tím budú tvoriť nádejní odchovanci a do novej sezóny nastúpia odhodlaní byť konkurencieschopným družstvám KVP Nováky, ŠK Hornets Košice, Slávia UK Bratislava, Modrí Draci Košice-Staré Mesto, Pirana SC Topoľčany, VK Žraloci Žilina a ŠKP KVP Komárno. Pred štartom sezóny sme sa pozhovárali s predsedom KVP Ľudovítom Kubánom a trénerom mužov Martinom Berlanským.

16. 10. 2016 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 21 - 30 z 137
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa