Vodné pólo

Piešťanské vodnopólistky ovládli úvodný turnaj sezóny v Novákoch. (archív KVP)

Vodnopólové kadetky KVP Kúpele odštartovali novú sezónu bravúrne

Vodnopólové kadetky KVP Kúpele Piešťany otvorili novú sezónu Zimnými Majstrovstvami Slovenska. Turnaj sa uskutočnil v Novákoch a piešťanské vodné pólistky sezónu začali tak, ako predchádzajúcu skončili - víťazstvom vo všetkých zápasoch.

16. 12. 2016 10:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanské vodnopólistky vyhrali nad oboma košickými celkami. (archív KVP)

Juniorky KVP Kúpele na Zimných Majstrovstvách SR strieborné

Vodnopólistky KVP Kúpele Piešťany sa zúčastnili Zimných Majstrovstiev SR v kategórii junioriek. Po víťazstve v súťaži kadetiek sa od hráčok očakávalo, že sa opäť pokúsia zabojovať o najvyššie priečky. Po vyrovnaných zápasoch a bilancii dvoch víťazstiev a dvoch prehier obsadili piešťanské juniorky druhé miesto.

18. 11. 2016 15:49  |  Šport / Vodné pólo
KVP Kúpele Piešťany podľahol Komárnu 7:14, R. Pieter zaznamenal jeden gól.
 (Ján Galo)

Vodní pólisti nestačili na Komárno

Aj v druhom kole vodnopólovej extraligy mali hráči KVP Kúpele Piešťany výhodu domáceho prostredia, keď v sobotu 29. októbra v bazéne na kúpalisku Eva privítali pólistov KVP Komárno. Pred tromi týždňami počas Slovenského pohára Piešťanci tohto súpera vo vyrovnanom súboji zdolali, podobný zápas sa očakával aj teraz. Realita však bola iná, domáci KVP prehral 7:14.

11. 11. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Zverenkyne trénera Jána Baranoviča vyhrali všetky tri zápasy. (archív KVP)

Novú sezónu začali vodnopólistky víťazne

Vodné pólistky otvorili novú sezónu Zimnými Majstrovstvami Slovenska v kategórii kadetiek. Turnaj sa uskutočnil v Novákoch a pólistky KVP Kúpele Piešťany sezónu začali tak, ako predchádzajúcu ukončili - víťazstvom vo všetkých zápasoch, na ktoré nastúpili. Zverenkyne trénerov Jána Baranoviča a Petra Julínyho postupne zdolali Košice, Bratislavu i Vrútky. Šnúru víťazstiev v majstrovských zápasoch v tejto vekovej kategórii natiahli na pätnásť.

10. 11. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Timotej Filo strelil prvý gól Piešťan v zápase proti ŠKP Modrí Draci Košice. (archív KVP)

Extraligoví vodnopólisti KVP nestačili na Modrých Drakov

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany sú v novom súťažnom ročníku účastníkmi extraligy. V úvodnom kole privítali na kúpalisku Eva družstvo ŠKP Modrí Draci Košice, ktoré minulý rok obsadilo v najvyššej slovenskej súťaži štvrté miesto. Piešťanci ťahali za kratší koniec a prehrali 6:18.

26. 10. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany vyhrali na domácom turnaji všetky zápasy. (archív KVP)

Vodnopóloví veteráni ovládli domáci Anti Kajlich Cup

Na piešťanskom kúpalisku Eva sa v sobotu 8. októbra uskutočnil 16. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup. Domáci veteráni z KVP Kúpele Piešťany prešli suverénne všetkými zápasmi a zaslúžene skončili na prvom mieste.

20. 10. 2016 15:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany si opäť zahrajú medzi slovenskou elitou. (archív KVP)

Vodnopólová extraliga mužov aj s KVP Kúpele Piešťany

V Piešťanoch sa bude hrať ďalšia extraliga. V najvyššej slovenskej vodnopólovej súťaži mužov bude opäť nastupovať aj KVP Kúpele Piešťany. Tím budú tvoriť nádejní odchovanci a do novej sezóny nastúpia odhodlaní byť konkurencieschopným družstvám KVP Nováky, ŠK Hornets Košice, Slávia UK Bratislava, Modrí Draci Košice-Staré Mesto, Pirana SC Topoľčany, VK Žraloci Žilina a ŠKP KVP Komárno. Pred štartom sezóny sme sa pozhovárali s predsedom KVP Ľudovítom Kubánom a trénerom mužov Martinom Berlanským.

16. 10. 2016 11:00  |  Šport / Vodné pólo
Piešťanskí vodní pólisti sa v domácom prostredí postarali o príjemné prekvapenie. (E. Kolár)

Vodnopólisti KVP v Slovenskom pohári na skvelom piatom mieste

V Piešťanoch sa opäť po roku predstavili popredné extraligové tímy. Kúpalisko Eva privítalo turnaj Slovenského pohára mužov. V B-skupine štartovali aj vodnopólisti KVP Kúpele Piešťany, ktorí nastúpili proti družstvám Bratislavy, ŠKP Košice a Komárna. Mladý tím Piešťan, zložený takmer komplet z kadetov a juniorov, doplnený o dvoch starších hráčov, nastúpil s cieľom zlepšiť minuloročné ôsme miesto.

07. 10. 2016 14:00  |  Šport / Vodné pólo
Vodnopóloví veteráni sa stali druhýkrát po sebe európskymi šampiónmi. (archív J. Cifru)

Vodnopóloví veteráni z Piešťan majstrami Európy

V chorvátskej Rijeke sa v dňoch 12.-17. septembra uskutočnili Majstrovstvá Európy veteránov vo vodnom póle. Podujatia sa zúčastnili aj dve družstvá KVP H2O pólo Piešťany, a to vo vekových kategóriách 40+ a 65+. Družstvo 65+ obhajovalo pozíciu z minuloročných majstrovstiev sveta v Kazani, kde získalo zlatú medailu, a do turnaja išlo s predsavzatím potvrdiť svoje postavenie. Aj napriek tomu, že stretnutia boli vyrovnané, svoj cieľ splnili a bez straty bodu získali titul majstrov Európy na rok 2016.

30. 09. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Na domácom turnaji sa predstavia aj vodnopólisti Piešťan. (archív KVP)

Kúpalisko Eva bude hostiť Slovenský pohár mužov

Piešťanské kúpalisko Eva bude hostiť slovenskú vodnopólovú špičku! Od piatka do nedele sa tu totiž uskutoční Slovenský pohár mužov vo vodnom póle, ktorý sa do Piešťan vrátil opäť po roku. V skupine, ktorá sa odohrá v kúpeľnom meste, sa predstavia aj domáci vodnopólisti KVP Kúpele.

28. 09. 2016 16:00  |  Šport / Vodné pólo
Články 11 - 20 z 124
Gargo - Krbové a interiér štúdio

Anketa