GEFCO

Veslovanie

Piešťanec Richard Vančo (na snímke vľavo) a Peter Zelinka z Bratislavy. (archív rv)

Zelinka s Vančom do A-finále dvojskifu ĽV

Slovenskí reprezentanti Peter Zelinka s Richardom Vančom budú na majstrovstvách sveta vo veslovaní v neolympijských disciplínach seniorov, do 23 rokov a juniorov v holandskom Rotterdame bojovať o medailu. V utorkovom druhom A/B-semifinále dvojskifu ľahkých váh mužskej kategórie do 23 rokov obsadili 3. priečku a už majú istotu umiestnenia do 6. miesta.

24. 08. 2016 10:54  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač bude patriť k favoritom v skife ľahkých váh. (archív L. Babača)

Veslár L. Babač: Z majstrovstiev sveta chcem zlato

Elitného slovenského veslára, Piešťanca Lukáša Babača, čaká už počas tohto týždňa posledný vrchol sezóny. Aktuálny majster Európy v skife ľahkých váh sa predstaví v holandskom Rotterdame na majstrovstvách sveta, kde bude patriť k horúcim kandidátom na zisk medaily. Podarí sa mu uloviť tú najcennejšiu?

24. 08. 2016 09:06  |  Šport / Kanoistika obsahuje video
Párová štvorveslica veteránov VK Sĺňava Piešťany vybojovala tretie miesto. (R. Klčová)

Veslárski veteráni uspeli na regate v Mníchove

V Mníchove na veslárskej Euro Masters Regatte, ktorá sa konala v závere júla, sa veteráni z VK SÍňava Piešťany nestratili. Trojdňové preteky priniesli veľa pekných jázd a niekedy sa v boji o čo najlepšie umiestnenie siahalo až na dno svojich síl.

12. 08. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Počas júla zorganizoval VK Sĺňava Piešťany veslársky kemp. (archív VK Sĺňava)

Veslársky kemp navštívilo štyridsať detí

Veslársky klub VK Sĺňava Piešťany myslel počas prázdninového mesiaca júl aj na voľný čas pre mládežníkov a prichystal pre nich veslársky kemp, kde sa mohli učiť základom tohto športu, ktorý má v kúpeľnom meste hlbokú tradíciu.

11. 08. 2016 11:00  |  Šport / Veslovanie
Nina Szobolovská v sobotu bojovala, na medailu však nedosiahla. (archív ŠK Kajak)

Na Nováckej päťstovke sa darilo aj Moravancom

Vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom si z ďalších pretekov Slovenského pohára, Nováckej päťstovky, odniesli slušnú zbierku medailí. Na stupienkoch víťazov sa ocitli najmä dievčatá - zlato si vypádlovali viackrát Martina Havrilová a Lucia Valová, raz Romana Švecová. Pretekalo sa v dňoch 2.-3. júla na tratiach 200, 500 a 2000 metrov.

14. 07. 2016 15:15  |  Šport / Veslovanie
DSC 0053 resize (Foto: Archív autora)

Vančo stále neporazený, Sloboda s dvomi striebrami

Poslednými veslárskymi pretekmi pred letnou prestávkou boli Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky vo veslovaní, ktoré sa uskutočnili v Račiciach. Piešťanský klub VK Sĺňava Piešťany reprezentovali iba muži, ktorí zaznamenali tri pódiové umiestnenia.

06. 07. 2016 13:01  |  Šport / Veslovanie
Veslárom VK Sĺňava Piešťany sadol Dunaj vo Viedni ako uliaty. (archív VK Sĺňava)

Veslári z Piešťan si vyšprintovali viacero medailí

Na Starom Dunaji vo Viedni sa v nedeľu 19. júna uskutočnili medzinárodné veslárske preteky Donaubund Sprintregatta. Aj keď sa vo veslovaní zvyčajne preteká na vzdialenosť 2000 metrov, ako predpovedá názov pretekov, šprintovalo sa na 250 m. Reprezentanti klubu VK Sĺňava Piešťany si vybojovali niekoľko medailových umiestnení v rôznych vekových kategóriách.

01. 07. 2016 09:00  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív VK Sĺňava Piešťany)

Denný prázdninový veslársky tábor

Veslársky klub Sĺňava Piešťany pripravuje od 11. - 15. júla kurz veslovania pre deti od 10 do 14 rokov. O záujemcov sa v tábore postarajú v čase od 8.00 do 16.00 h. Okrem veslovania vyplnia voľný čas detí loptové hry, cyklistika a in-line korčuľovanie.

23. 06. 2016 13:19  |  Šport / Veslovanie
Richard Vančo (uprostred) vybojoval prvé miesto v skife ľahkých váh. (archív VK Sĺňava)

Vančo so Slobodom úspešní v Blede

Seniorskí reprezentanti veslárskeho klubu VK Sĺňava Piešťany sa zúčastnili 61. ročníka medzinárodnej veslárskej regaty v slovinskom Blede. Pretekov na Bledskom jazere sa zúčastnilo 15 krajín, okrem iných aj reprezentanti z USA, Číny a Egypta. Najlepšie si z piešťanských veslárov počínali Richard Vančo s Marošom Slobodom, ktorí sa postavili na stupne víťazov trikrát.

23. 06. 2016 10:30  |  Šport / Veslovanie
Veslári z VK Sĺňava sa počas posledného májového víkendu predstavili v Hodoníne. (archív VK Sĺňava)

Veslári z VK Sĺňava zbierali cenné kovy v Hodoníne

Veslári z VK Sĺňava sa počas posledného májového víkendu predstavili v Hodoníne. Na rieke Morava sa okrem piešťanského klubu predstavilo ďalších 15 oddielov z Česka, Slovenska a Rakúska. Vodáci z kúpeľného mesta opäť nesklamali, keď obsadili viacero pódiových umiestnení.

16. 06. 2016 15:00  |  Šport / Veslovanie
Články 31 - 40 z 165
GARGO
Regal Burger

Anketa