Nadácia Adeli

Veslovanie

Piešťanskí dorastenci Pavol Taraba a Martin Spanakis v rakúskom Villachu. (archív VK Sĺňava)

Prvé skúsenosti na veľkej regate

Už aj piešťanskí dorastenci vo veslovaní získali prvé skúsenosti na veľkej regate. Počas prvého septembrového víkendu sa v rakúskom Villachu konala medzinárodná regata, kde veslári VK Sĺňava Piešťany Pavol Taraba a Martin Spanakis zbierali nové skúsenosti.

15. 09. 2016 13:00  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív L. Babača)

Babač chce skompletizovať svoju zbierku medailí zlatom

Vlani ho nešťastná udalosť - pád z bicykla po uštipnutí osou a zlomená kľúčna kosť - pripravila o možnosť štartovať na majstrovstvách sveta vo francúzskom Aiguebelette. Našťastie, tento rok slovenského reprezentanta vo veslovaní Lukáša Babača z Piešťan už nepostihla smola a mohol zabojovať na svetovom šampionáte v neolympijských disciplínach v holandskom Rotterdame o popredné umiestnenie v mužskom skife ľahkých váh. Keďže sa nekvalifikoval na olympiádu do Ria de Janeiro, MS 2016 boli preňho vrcholom sezóny.

08. 09. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava slovenských veslárov aj s Piešťancami
Lukášom Babačom (vľavo) a Richardom Vančom (vpravo). (archív VK Sĺňava)

R. Vančo v dvojskife na šiestom mieste

Piešťanský veslár Richard Vančo si spolu so svojím kolegom z dvojskifu Petrom Zelinkom na minulotýždňových majstrovstvách sveta vo veslovaní do 23 rokov v holandskom Rotterdame vybojovali konečné šieste miesto v dvojskife ľahkých váh. Po postupe zo semifinále mali istotu umiestnia do šiestej priečky, ale v piatkovom A-finále sa už nedokázali posunúť vyššie.

31. 08. 2016 09:56  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač získal bronzovú medailu v mužskom skife ľahkých váh na majstrovstvách sveta vo veslovaní (archív L.B.)

Babač v Rotterdame bronzový

Slovenský reprezentant Lukáš Babač získal bronzovú medailu v mužskom skife ľahkých váh na majstrovstvách sveta vo veslovaní v neolympijských disciplínach seniorov v holandskom Rotterdame (zároveň sa koná aj šampionát do 23 rokov a juniorov). Úradujúci majstrer Európy v tejto disciplíne dosiahol čas 7:38,89 min, za víťazom Paulom O´Donovanom z Írska zaostal o vyše 6 sekúnd. Striebro si vybojoval maďarský pretekár Péter Galambos.

28. 08. 2016 15:11  |  Šport / Veslovanie
Piešťanská lodenica vychováva medailistov bez pomoci mesta. (Jozef Vojčiniak)

Piešťanské tradičné športy bez záujmu vedenia mesta

Vodácky šport patrí v Piešťanoch k najúspešnejším, no podpory od radnice sa mu dostáva len minimálne. Klub TJ Sĺňava združuje oddiel veslárov, jachtárov a kanoistov. A úspechy, ktoré dosahujú, prezentujú dobré meno kúpeľného mesta na mnohých svetových podujatiach. V ich radoch vyrástli olympionici, medailisti na svetových šampionátoch a v súčasnosti je ich najžiarivejšou hviezdou majster Európy v skife ľahkých váh Lukáš Babač, ktorému olympiáda v Riu unikla len o pomyselný vlások, a všetko si tak ide vynahradiť na svetový šampionát na sklonku augusta.

26. 08. 2016 08:59  |  Piešťany / Aktuálne
L. Babač (pror)

Babač zabojuje v Rotterdame o medailu v skife

Slovenský reprezentant Lukáš Babač bude na majstrovstvách sveta vo veslovaní v neolympijských disciplínach seniorov v holandskom Rotterdame (zároveň sa koná aj šampionát do 23 rokov a juniorov) bojovať o medailu. Tretia víťazná jazda (rozjazda, štvrťfinále, semifinále) na šampionáte mu zabezpečila suverénny prienik do sobotňajšieho finále mužského skifu ľahkých váh.

26. 08. 2016 08:04  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Richard Vančo (na snímke vľavo) a Peter Zelinka z Bratislavy. (archív rv)

Zelinka s Vančom do A-finále dvojskifu ĽV

Slovenskí reprezentanti Peter Zelinka s Richardom Vančom budú na majstrovstvách sveta vo veslovaní v neolympijských disciplínach seniorov, do 23 rokov a juniorov v holandskom Rotterdame bojovať o medailu. V utorkovom druhom A/B-semifinále dvojskifu ľahkých váh mužskej kategórie do 23 rokov obsadili 3. priečku a už majú istotu umiestnenia do 6. miesta.

24. 08. 2016 10:54  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač bude patriť k favoritom v skife ľahkých váh. (archív L. Babača)

Veslár L. Babač: Z majstrovstiev sveta chcem zlato

Elitného slovenského veslára, Piešťanca Lukáša Babača, čaká už počas tohto týždňa posledný vrchol sezóny. Aktuálny majster Európy v skife ľahkých váh sa predstaví v holandskom Rotterdame na majstrovstvách sveta, kde bude patriť k horúcim kandidátom na zisk medaily. Podarí sa mu uloviť tú najcennejšiu?

24. 08. 2016 09:06  |  Šport / Kanoistika obsahuje video
Párová štvorveslica veteránov VK Sĺňava Piešťany vybojovala tretie miesto. (R. Klčová)

Veslárski veteráni uspeli na regate v Mníchove

V Mníchove na veslárskej Euro Masters Regatte, ktorá sa konala v závere júla, sa veteráni z VK SÍňava Piešťany nestratili. Trojdňové preteky priniesli veľa pekných jázd a niekedy sa v boji o čo najlepšie umiestnenie siahalo až na dno svojich síl.

12. 08. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Počas júla zorganizoval VK Sĺňava Piešťany veslársky kemp. (archív VK Sĺňava)

Veslársky kemp navštívilo štyridsať detí

Veslársky klub VK Sĺňava Piešťany myslel počas prázdninového mesiaca júl aj na voľný čas pre mládežníkov a prichystal pre nich veslársky kemp, kde sa mohli učiť základom tohto športu, ktorý má v kúpeľnom meste hlbokú tradíciu.

11. 08. 2016 11:00  |  Šport / Veslovanie
Články 21 - 30 z 161
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa