Veslovanie

Lukáša Babača (tretí sprava) podporovali v Račiciach aj kamaráti. (FB L. Babača)

Babač na ME bez medaily, skončil na ôsmom mieste

Lukáš Babač, skifár VK Sĺňava Piešťany, si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v českých Račiciach (26.-28. mája), na ktorých obhajoval lanské zlato z nemeckého Brandenburgu, vybojoval v mužskom skife ľahkých váh konečné ôsme miesto.

01. 06. 2017 08:38  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Lukáš Babač je slovenským želiezkom v ohni. (archív L. Babača)

Veslárov čaká európsky šampionát

Už počas nasledujúceho víkendu 26.-28. mája budú české Račice hostiť kontinentálny šampionát dospelých veslárov. Slovenskou medailovou nádejou bude Piešťanec Lukáš Babač. Aktuálne najlepší veslár Slovenska sa predstaví v pozícii obhajcu titulu v skife ľahkých váh z nemeckého Brandenburgu. Okrem Babača sa na štart postavia aj jeho oddieloví kolegovia z VK Sĺňava Piešťany, Richard Vančo a Maroš Sloboda, ktorých čaká účinkovanie v dvojskife ľahkých váh.

24. 05. 2017 10:15  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač, člen VK Sĺňava Piešťany, odštartoval sezónu na pretekoch v Belehrade, medailu však nezískal. (archív L. Babača)

Babač na úvod Svetového pohára piaty

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, obsadil na úvodnom tohtoročnom podujatí seriálu Svetového pohára (SP) v srbskom Belehrade konečné piate miesto. Na pretekoch prvého kola SP sa prebojoval do A-finále mužského skifu ľahkých váh, v ktorom sa rozhodovalo o umiestnení na 1.-6. priečke.

17. 05. 2017 15:00  |  Šport / Veslovanie
Viktória Zruttová z Piešťan je majsterkou Slovenska medzi juniorkami. (Daniel Banás)

Vančo získal na domácom pohári SNP štyri zlaté

Na 35. ročníku medzinárodnej veslárskej regaty O Pohár SNP, ktorý sa v Piešťanoch konal počas prvého májového víkendu sa znova bojovalo aj o medaily v rámci majstrovstiev Slovenska, ktoré sa udeľovali v kategóriách dospelých a juniorov. Skifárske tituly získali Richard Vančo a Anna Markulínová.

15. 05. 2017 15:01  |  Šport / Veslovanie
35. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. (Daniel Banás)

Medzinárodná veslárska regata O pohár SNP

Počas prvého májového víkendu sa konal na rieke váh už 35. ročník medzinárodnej veslárskej regaty. Viac ako 500 prihlásených posádok vytvorilo na Lodenici v Piešťanoch veľa krásnych súbojov na vode od mladých nádeji až po veteránske kategórie.

09. 05. 2017 10:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu

Medzinárodná veslárska regata O pohár SNP

Veslársky klub Piešťany vás pozýva 6. a 7. mája na 35. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Príďte aj vy podporiť našich veslárov a zároveň stráviť krásny víkend pri vode v lodenici Piešťany. Okrem piešťanských veslárov tu uvidíte aj ďaľšie slovenské kluby, ale aj veslárske kluby z Čiech, Rakúska, Maďarska a Francúzska.

02. 05. 2017 09:30  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív L. Babača)

Štyri pódiové umiestnenia Slovákov v Záhrebe

Na medzinárodnej veslárskej regate Croatia Open 2017, ktoré sa konali 8.- 9. apríla v Záhrebe sa v kvalitnej konkurencii nestratili ani slovenskí reprezentanti, ktorí si vyjazdili štyri pódiové umiestnenia.

12. 04. 2017 13:32  |  Šport / Veslovanie
Skifár Lukáš Babač (uprostred) s českým titulom. (archív L. Babača)

L. Babač majstrom ČR na trenažéroch

Piešťanský veslár Lukáš Babač sa stal majstrom Českej republiky na 24. Medzinárodných majstrovstvách ČR vo veslovaní na trenažéroch. V sobotu v hodonínskej športovej hale zvíťazil časom 6:08,90 min. a postavil sa na najvyšší stupienok.

03. 03. 2017 09:30  |  Šport / Veslovanie
Regatu na trenažéroch sprevádzala výborná atmosféra. (th)

Regata na trenažéroch so 400 veslármi priniesla výbornú atmosféru

Hala Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch hostila v sobotu už 11. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy. Takmer 400 veslárov v rôznych kategóriách si prišlo zmerať sily počas zimnej prípravy a všetci si preteky, ktoré sprevádzala vynikajúca atmosféra, užili.

24. 01. 2017 14:00  |  Šport / Veslovanie

XI. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy

Už po jedenásty krát organizuje Veslársky klub Sĺňava Piešťany regatu na veslárskych trenažéroch.

13. 01. 2017 13:35  |  Šport / Veslovanie
Články 11 - 20 z 164
Regal Burger

Anketa