Tenis

Dominika Cibulková na svoje finálové maximum tento rok nedosiahne. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková mala na dosah veľký obrat, v Austrálii však vypadla

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala za 2 hodiny a 53 minút 2:6, 7:6, 3:6 s Ruskou Jekaterinou Makarovovou v sobotňajšom stretnutí tretieho kola dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne. Šestka „pavúka“ pritom reálne mala na dosah najpozoruhodnejší obrat v celej svojej kariére. Tretí set si totiž vynútila z manka 2:6, 0:4 a brejkbalu súperky k tomu. V rozhodujúcom dejstve zaostávala Cibulková 0:2, ale aj mala tri jednotlivé brejkbaly v tzv. Tildenovom geme pri skóre 3:3. Predmetnú hru napokon nezískala a už si nepripísala ani jednu.

24. 01. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (archív L. Lacka)

Lukáš Lacko chce hrať opäť agresívnejší tenis

Slovenský tenista Lukáš Lacko nie je s uplynulou sezónou vyložene nespokojný, ale v rebríčku by bol radšej oveľa vyššie ako na 122. mieste. V roku 2016 sa dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák netešil z víťazstva na turnaji, jeho stropom v dvojhre bolo tretie kolo na najslávnejšom turnaji Wimbledon či finále challengerového turnaja v čínskom Kuang-čou.

13. 01. 2017 13:00  |  Šport / Tenis
Tenisový tréner z Piešťan viedol D. Cibulkovú od jej 9 do 12 rokov. (archív R. Lobotku)

Cibulkovej bývalý tréner: Zozačiatku to bola priemerná hráčka

Tenisové začiatky Dominiky Cibulkovej, nedávnej víťazky Turnaja majsteriek v Singapure, sú späté s kúpeľným mestom. V mladosti pôsobila v klube TK Kúpele Piešťany a v rozmedzí jej deviatich až dvanástich rokov sa jej venoval tréner Roman Lobotka. V súčasnosti tréner v trnavskom TC Empire zaspomínal na mládežnícke roky dnešnej tenisovej hviezdy a priblížil niektoré skutočnosti, ktoré verejnosti neboli doposiaľ známe.

11. 12. 2016 12:00  |  Šport / Tenis
D. Cibulková si túru v Tatrách sťažila
nesením propán-butánovej fľaše. (FB D. Cibulkovej)

Dril Cibulkovej sa začal v Tatrách, pokračuje na Floride

Pár dní výdychu v piešťanských kúpeľoch, potom týždeň pomalého rozbehu vo Vysokých Tatrách a teraz smer slnečná Florida. Nie však na dovolenku, ale za tvrdou drinou. Tenistka Dominika Cibulková začala prípravu na sezónu, v ktorej bude obhajovať víťazstvá na štyroch turnajoch vrátane majstrovského WTA Finals v Singapure a tiež posun do Top 5 svetového rebríčka. Zverenkyňa Mateja Liptáka vie, že akékoľvek podcenenie v tréningu by sa jej nemuselo vyplatiť.

07. 12. 2016 08:02  |  Šport / Tenis
D. Cibulková vhodila úvodné buly zápasu KHL Slovan Bratislava - Dinamo Riga. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková slovenskou Tenistkou roka 2016

Odchovankyňa piešťanského tenisu a aktuálne jedna z najväčších hviezd medzi ženami Dominika Cibulková sa stala víťazkou tradičnej slovenskej ankety Tenista roka 2016. Pre nedávnu víťazku Turnaja majsteriek je to siedme prvenstvo (aj 2008, 2009, 2011, 2012, 2013 a 2014), čím sa dotiahla na čelo historického poradia ku Karolovi Kučerovi, Dominikovi Hrbatému a Daniele Hantuchovej.

23. 11. 2016 15:56  |  Šport / Tenis
Fotenie s trofejou si tenisová šampiónka náramne užila. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková: Môžem dosiahnuť ešte viac

Víťazka WTA Finals v Singapure 2016 a piata najlepšia tenistka sveta Dominika Cibulková v pondelok 31. októbra hneď po príchode z letiska absolvovala v bratislavskom hoteli stretnutie s novinármi aj autogramiádu, kde sa s verejnosťou podelila o svoje bezprostredné pocity. Neskôr úspešnú tenistku prijal aj slovenský prezident Andrej Kiska.

09. 11. 2016 14:00  |  Šport / Tenis

Tomáš Horký: Úspech príkladnej bojovníčky

Som nesmierne rád, že žijem v dobe Petra Sagana, a takisto som veľmi šťastný, že môžem žiť v dobe Dominiky Cibulkovej. Pre jej vystúpenie na turnaji majsteriek v Singapure ťažko hľadať iné slová ako superlatívy. Jej víťazstvo medzi najužšou svetovou tenisovou elitou je jednoducho bomba!

31. 10. 2016 16:44  |  Piešťany / Editoriál
Dominika Cibulková dobyla majstrovský turnaj WTA Finals v Singapure majstrovským výkonom. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková dosiahla životný úspech

Dominika Cibulková dosiahla najväčší individuálny úspech slovenského tenisu v ére samostatnosti. Zvíťazila za 77 minút 6:3, 6:4 nad nemeckou jednotkou svetového rebríčka Angelique Kerberovou v nedeľňajšom finále dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure (23. - 30. októbra, celková dotácia 7 miliónov USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch v hale Singapore Indoor Stadium v komplexe Sports Hub).

30. 10. 2016 19:17  |  Šport / Tenis
Radosť Dominiky Cibulkovej po víťazstve na turnaji v rakúskom Linzi. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková ovládla turnaj v Linzi a zahrá si medzi svetovou elitou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá zvíťazila za 104 minút 6:3, 7:5 nad Švajčiarkou Viktorijou Golubicovou v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA v rakúskom Linzi. Podujatím prešla bez straty čo i len setu.

18. 10. 2016 09:30  |  Šport / Tenis
Tohtoroční účastníci Vrškárskej ligy - stoja zľava: Ľudovít Bartovic, Slavomír Švorc,
Peter Kubranský, Richard Belanec, Július Šiška, Daniel Vido, Dušan Legenza,
Vladimír Púchy, v podrepe zľava: Vladimír Hanic, Ivan Hrdina a Kamil Mišík. (Š. Gregorička)

Víťazom Vrškárskej ligy v tenise znova Ivan Hrdina

Vrškárska liga v tenise veteránov nad 40 rokov v Piešťanoch má za sebou už 31. kapitolu. Do bojov o prvenstvo sa v tejto dlhodobej súťaži, ktorá sa hrá systémom každý s každým, zapojilo trinásť hráčov. Víťazom sa zaslúžene stal obhajca prvenstva Ivan Hrdina z Banky, ktorý v priebehu celej súťaže i v záverečnom play-off nestratil ani set.

30. 09. 2016 13:00  |  Šport / Tenis
Články 61 - 70 z 464
GARGO
Regal Burger

Anketa