Päťdesiatka titulov Novaka Djokoviča, ktorú srbský tenista zavŕšil v nedeľu v kalifornskom Indian Wells, nie je jediným takýmto číslom spojeným v týchto dňoch s lídrom svetového rebríčka. V utorok 24. marca totiž oslávil 50. narodeniny Belehradčanov slovenský tréner Marián Vajda.

02. 04. 2015 12:00  |  Šport / Tenis
Dominika Cibulková tesne po operácii fanúšikom ukazuje, že je v poriadku. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková: Mala som veľké obavy, no operácia bola bezproblémová

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková v pondelok 9. marca na Sport Clinic v Bratislave podstúpila operáciu ľavej nohy. Zákrok bol bez problémov a neodhalil žiadne poškodenie, ktoré by posúvalo prognózu možného návratu do súťažného diania za vopred odhadnuté tri mesiace.

18. 03. 2015 16:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (archív L.L.)

Lacko v Davis Cupe: Mečíř verí v zlepšenie jeho formy

Piešťanský tenista Lukáš Lacko opäť figuruje v nominácii kapitána slovenského tímu Miloslava Mečířa na domáci súboj prvého kola prvej skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2015 reprezentačných družstiev mužov proti Slovinsku. Stretnutie sa uskutoční 6.-8. marca na tvrdom povrchu v Aegon aréne Národného tenisového centra v Bratislave.

03. 03. 2015 13:00  |  Šport / Tenis
Dominika Cibulkova. Ilustr. foto (archív D.C.)

Zranená Cibulková sa odhlásila z turnaja

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa zo zdravotných dôvodov odhlásila z turnaja WTA v Dubaji, kde mala v prvom kole čeliť austrálskej držiteľke voľnej karty Casey Dellacquovej. Indispozíciu utrpela počas piatkového štvrťfinále s Nemkou Andreou Petkovicovou na tvrdom povrchu v belgických Antverpách.

18. 02. 2015 16:00  |  Šport / Tenis
Magdaléna Rybáriková v diskusii s kapitánom Matejom Liptákom. (stz.sk)

Fed Cup: Rybáriková sa príliš nepredviedla

Slovenské tenisové reprezentantky si ani v roku 2016 nezahrajú v elitnej osmičke Pohára federácie družstiev žien. Navyše, v aprílovom play-off budú bojovať o vyhnutie sa „tretej lige“ v hierarchii týchto MS. Slovenky totiž neuspeli vo víkendovom stretnutí prvého kola druhej svetovej skupiny na antuke v Apeldoorne proti domácim Holanďankám. Po dvojhrách prehrávali nezvratne 1:3. Štvorhra už bola len formalitou a priniesla zvýraznenie radosti hostiteliek.

12. 02. 2015 14:00  |  Šport / Tenis
Dominika Cibulková Ilustr. foto (archív dc)

Fed Cup: Cibulková reprezentovať nebude

Dominika Cibulková napokon nebude v tíme slovenských tenistiek na stretnutie Pohára federácie, ktoré odohrajú Slovenky 7.-8. februára v Holandsku. Piešťany však v tíme reprezentácie budú mať zastúpenie, a to prostredníctvom Magdalény Rybárikovej.

03. 02. 2015 12:00  |  Šport / Tenis

Cibulková prehrala vo štvrťfinále so Serenou Williamsovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stredajšom stretnutí štvrťfinále dvojhry na grandslamových Australian Open na tvrdom povrchu v Melbourne s americkou líderkou svetového rebríčka Serenou Williamsovou za 65 minút 2:6, 2:6.

28. 01. 2015 06:26  |  Šport / Tenis
ilustr. foto (stz.sk)

Cibulková je na Australian Open vo štvrťfinále, vyzve S. Williamsovú

Vlaňajšia finalistka dvojhry žien na Australian Open a odchovankyňa piešťanského tenisu Dominika Cibulková pokračuje vo víťaznom ťažení na úvodnom grandslame roka 2015 v Melbourne. V pondelkovom osemfinále zdolala Bielorusku Viktoriu Azarenkovú po veľkom boji za 129 minút 6:2, 3:6 a 6:3.

26. 01. 2015 07:55  |  Šport / Tenis

Cibulková zdolala Cornetovú a je v osemfinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaii sezóny Australian Open v Melbourne. Nasadená jedenástka a vlaňajšia finalistka Cibulková si v sobotňajšom súboji 3. kola poradila s Francúzkou Alizé Cornetovou za 114 minút 7:5, 6:2. Jej súperkou v boji o postup do štvrťfinále bude víťazka súboja Viktoria Azarenková (Biel.) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-25).

24. 01. 2015 08:29  |  Šport / Tenis

Cibulková suverénne do 3. kola

Už len Dominika Cibulková zostala v hre zo slovenských tenistov vo dvojhre na Australian Open v Melbourne. Vo štvrtkovom súboji 2. kola na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka v Melbourne Cibulková nasadená ako jedenásta zdolala Bulharku Cvetanu Pironkovovú za 73 minút úplne suverénne 6:2, 6:0. Obhajkyňa finálovej účasti z vlaňajška Cibulková sa v súboji o postup do osemfináke stretne s víťazkou súboja Alizé Cornetová (Fr.-19) - Denisa Allertová (ČR).

22. 01. 2015 08:00  |  Šport / Tenis
Články 51 - 60 z 412