Ilustr. foto (archív L.L.)

Lacko a jeho kouč Beck našli koncept

Slovenský tenista Lukáš Lacko má za sebou prvú sezónu pod trénerským vedením Karola Becka.

25. 11. 2015 10:52  |  Šport / Tenis
Vladimír Púchy odovzdáva večne putovný pohár víťazovi Ivanovi Hrdinovi. (archív šg)

Tenisová Vrškárska liga napísala už tridsať kapitol

Už tridsať ročníkov má v Piešťanoch za sebou Vrškárska liga v tenise. Súťaž pre neregistrovaných hráčov založil v roku 1986 Štefan Gregorička. Vtedy netušil, že sa dožije takého pekného jubilea. Záujem o ňu neutícha, v budúcom roku načne aj štvrtú desiatku.

23. 10. 2015 14:00  |  Šport / Tenis
Filip Polášek bol v nedávnej minulosti úspešným tenistom. (stz.sk)

Bývalý tenista Polášek trénuje mládež v Piešťanoch

Najlepší tenista roka 2008 na Slovensku Filip Polášek sa stal šéftrénerom tenisového klubu TK HSC Piešťany, ktorý manažujú Peter Habán a Branislav Stankovič. Bývalý daviscupový reprezentant nastúpil do funkcie 1. septembra.

14. 10. 2015 12:11  |  Šport / Tenis
Michalský turnaj vyhrala dvojica Andrej Škodáček (vľavo) a Ľubomír Vavák. (Iveta Marciová)

Tenis v Ostrove vyhral aj nad počasím

Nadšenci tenisu v T clube Ostrov aj napriek neprívetivému počasiu odohrali štvrtý ročník Michalského tenisového turnaja. Prihlásení 24 účastníci z Ostrova, Krakovian, Vrbového, Krajného, Veľkých Kostolian a Topoľčian si zmerali sily vo štvorhre.

07. 10. 2015 16:00  |  Šport / Tenis
Finalisti kategórie nad 60 rokov Viliam Kunert (vľavo) a Peter Ábel. (šg)

Dobrý nápad s Piešťany Tennis Tour sa vydaril

V Tenisovom klube Kúpele Piešťany sa rozhodli oživiť rekreačné hranie. V minulosti bývali tenisové dvorce plné rekreačných hráčov, ktorí často mávali problémy dostať sa na kurty. V posledných rokoch bola situácia zväčša opačná. S cieľom pritiahnuť tenistov na dvorce začali organizovať sériu turnajov pre rekreačných hráčov pod názvom Piešťany Tennis Tour 2015.

22. 09. 2015 12:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto. (red)

Skončila sa základná časť PTT

Štvrtým turnajom rekreačných hráčov sa skončila na dvorcoch TK Kúpele základná časť Piešťanskej tenisovej tour (PTT) veteránov. V ňom sa definitívne rozhodlo o účastníkoch turnaja Masters, ktorý sa uskutoční 11. a 12. septembra. V každej vekovej kategórii si zahrá Masters osem najlepších hráčov.

03. 09. 2015 11:00  |  Šport / Tenis
Piešťanský tenista F. Horanský nestačil vo finále piešťanského turnaja na Bielorusa Ignatika. (L. Duračka)

Horanský na domácom turnaji prehral vo finále

Piešťanský tenista Filip Horanský, nasadený ako druhý, prehral v nedeľňajšom finále dvojhry na domácom turnaji ITF Futures v areáli HSC na Hlbokej ulici v Piešťanoch s bieloruskou jednotkou tohto podujatia Vladimirom Ignatikom 3:6, 5:7. Sprievodnou zaujímavosťou súboja bol fakt, že obaja majú zázemie v bratislavskej Akadémii Love 4 Tennis.

04. 08. 2015 15:00  |  Šport / Tenis
Piešťanský rodák získal svoj šiesty
singlový titul na mužskom okruhu ITF. (archív F. H.)

Horanský vyhral turnaj v Rumunsku

Piešťanský tenista Filip Horanský potvrdil na turnaji ITF kategórie Futures v rumunskom meste Pitešť pozíciu nasadenej jednotky, keď sa stal celkovým víťazom dvojhry. Vo finále vyhral nad druhým nasadeným domácim hráčom Dragosom Dimom 6:1, 6:2.

28. 07. 2015 15:00  |  Šport / Tenis
Filip Horanský (archív fh)

Tenista Horanský ovládol turnaj v Belgicku

Piešťanský tenista Filip Horanský potvrdil pozíciu nasadenej jednotky na turnaji ITF kategórie Futures v belgickom Nieuwpoorte, kde sa stal víťazom dvojhry.

13. 07. 2015 10:36  |  Šport / Tenis
B. Stankovič je rodákom z Piešťan. (L. Duračka)

Branislav Stankovič oslávil päťdesiatku

V sobotu 30. mája oslávil významné životné jubileum - 50. narodeniny - člen Siene slávy slovenského tenisu Branislav Stankovič. Rodák z Piešťan sa počas svojej kariéry dostal na 86. miesto vo svetovom rebríčku ATP v dvojhre a bol na 126. pozícii vo štvorhre.

03. 06. 2015 14:00  |  Šport / Tenis
Články 41 - 50 z 419