GEFCO

Tenis

Ilustr. foto (FB M. Rybárikovej)

M. Rybáriková pred semifinále: "Dám do toho všetko, chcem si to aj užiť"

Osemkrát neprešla slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková na londýnskej tráve cez 1. kolo dvojhry, napriek tomu roky tvrdila, že Wimbledon je pre ňu najobľúbenejší spomedzi grandslamových turnajov. Trpezlivo čakala na prenikavejší výsledok a dočkala sa ako 28-ročná, keď má ako nenasadená hráčka na dosah postup do veľkého finále. Zostáva jej urobiť posledný krok, zdolať v semifinále Španielku Garbine Muguruzovú-Blancovú. Vo vzájomnej bilancii proti niekdajšej dvojke počítačového poradia WTA nasadenej ako štrnástej to majú vyrovnané 2:2, Slovenka uspela v dosiaľ najčerstvejšej konfrontácii predvlani v júni práve na tráve v Birminghame (6:3, 6:1).

12. 07. 2017 13:16  |  Šport / Tenis
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 74 minút 6:3, 6:3 nad Američankou CoCo Vandeweghovou nasadenou ako dvadsiatou štvrtou v zápase utorňajšieho štvrťfinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková cez Vandeweghovú do semifinále Wimbledonu s Muguruzovou

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 74 minút 6:3, 6:3 nad Američankou CoCo Vandeweghovou nasadenou ako dvadsiatou štvrtou v zápase utorňajšieho štvrťfinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva). Zápas sa začal na dvorci č. 1. Za stavu 6:3, 2:2 ho prerušili pre dážď a napokon po viac ako trojhodinovej pauze dohrali pod zatiahnutou strechou Centre Courtu pre pretrvávajúcu nepriazeň počasia. Rybáriková zvládla túto druhú kapitolu ešte dominantnejšie ako prvú.

12. 07. 2017 08:11  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková postúpila cez Martičovú do štvrťfinále dvojhry v Londýne

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 113 minút 6:4, 2:6, 6:3 nad chorvátskou kvalifikantkou Petrou Martičovou v stretnutí pondelňajšieho osemfinálového 4. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne. V prvom sete predviedla Rybáriková obrat z 2:4, v druhom patrili Martičovej všetky gemy od skóre 2:2, v rozhodujúcom Slovenka nedoplatila na premrhanie náskoku 2:0: odskočila z 2:2 na 5:2 aj cez odvrátenie dvoch brejkbalov Chorvátky v rade v siedmej hre, v koncovke sa nerozochvela. Bol to premiérový vzájomný duel dvoch rekonvalescentiek.

10. 07. 2017 15:34  |  Šport / Tenis
Minuloročnú sériu vyhrali mladí tenisti a tenistky zo Španielska. (Miro Béreš)

Celosvetový turnaj pre deti prvýkrát u nás

Finálové turnaje populárneho tenisového Champions Bowl zavítajú prvýkrát na Slovensko. Odohrajú sa na dvorcoch Tenisového klubu Kúpele Piešťany v rámci Wilson Cupu. Právo štartovať na celosvetovom finále, ktoré sa tento rok uskutoční v chorvátskom meste Umag, získajú okrem celkových víťazov aj finalista a semifinalisti.

07. 07. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Magdaléna Rybáriková senzačne zvíťazila za 137 minút 3:6, 7:5, 6:2 nad jasne favorizovanou Češkou Karolínou Plíškovou. (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková v 2. kole dvojhry senzačne vyradila trojku renkingu Karolínu Plíškovú

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková senzačne zvíťazila za 137 minút 3:6, 7:5, 6:2 nad jasne favorizovanou Češkou Karolínou Plíškovou nasadenou ako treťou vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne . Na Centre Courte pritom zaostávala o set a brejk. Bol to premiérový vzájomný duel.

07. 07. 2017 09:14  |  Šport / Tenis
Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v britskom Ilkley. (FB M. Rybárikovej)

Tenistka Rybáriková s ďalším triumfom!

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila nad rovnako nenasadenou Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 101 minút 7:5, 7:6 (3) v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF na tráve v britskom Ilkley s dotáciou 100-tisíc amerických dolárov.

27. 06. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Muži TK Kúpele Kúpele: (zľava) nehrajúci kapitán Ladislav Lacko, Lukáš Lacko, Petr Hájek, Marek Hrehorčík, Matúš Ševčík, Marek Hrehorčík, Martin Javorka, Matúš Belanec, Matej Vido a zástupca kapitána Patrik Drozd. (Štefan Gregorička)

Extraligoví tenisti TK Kúpele so „zemiakovou“ medailou

Tenisti TK Kúpele Piešťany sa od svojho návratu do extraligy v roku 2009 prebojovali medzi štvoricu najlepších trikrát. Stalo sa tak v posledných rokoch. V roku 2014 obsadili štvrtú priečku, o vlani boli tretí a v tomto roku im opäť patrila nepopulárna „zemiaková“ medaila.

25. 05. 2017 10:00  |  Šport / Tenis
Ženy TK Kúpele Piešťany - horný rad zľava: nehrajúci kapitán Ivan Uram, Michaela Kadlečková, Zuzana Luknárová, Alexandra Grácová a Claudia Oravcová, dolný rad zľava: Ema Baraniaková, Nikola Cesneková, Terézia Baraniaková a Tatiana Šimová. (Š. Gregorička)

Piešťanské tenistky desiatu medailu do zbierky nepridali

V tomto miléniu, teda od roku 2001, získalo tenisové družstvo žien TK Kúpele Piešťany v extralige deväť medailových umiestnení - jedno zlato (v roku 2002), päťkrát striebro a trikrát bronz. Jubilejnú desiatu medailu mohli pridať v tomto ročníku, no napokon skončili na štvrtom mieste.

18. 05. 2017 13:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská tenistka M. Rybáriková na Australian open pokračuje.  (FB M. Rybárikovej)

Ďalší titul Rybárikovej, triumfovala vo Fukuoke

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 85 minút s prehľadom 6:2, 6:3 nad jednotkou podujatia Jang Su-jeong z Kórejskej republiky v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF v japonskej Fukuoke. Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka sa presadila druhý týždeň v rade, najbližšie bude hrať v rovnakej krajine v Kurume.

17. 05. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v japonskom Gifu. (archív M. Rybárikovej)

M. Rybáriková zvíťazila na turnaji v Japonsku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji ITF v japonskom Gifu s dotáciou 80-tisíc amerických dolárov. Rybáriková si ako nenasadená hráčka vo finále poradila s čínskou trojkou podujatia Ču Lin za 74 minút 6:2, 6:3. Piešťanská rodáčka si tak spravila chuť po vyše polročnej pauze, zavinenej zranením zápästia.

10. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Články 41 - 50 z 466
GARGO
Regal Burger

Anketa