Nadácia Adeli

Tenis

Talentovaná tenistka Tatiana Šimová. (archív tš)

Úspechy tenistky Šimovej

Tenistka TK Kúpele Piešťany, Tatiana Šimová, začala zimnú sezónu turnajom v Jaslovských Bohuniciach, kde zvíťazila v dvojhre aj vo štvorhre. Potom sa zverenkyňa trénera Mareka Hrehorčíka zúčastnila medzinárodného turnaja ITF s dotáciou 15-tisíc dolárov, kde sa jej podarilo vo štvorhre prebojovať medzi posledných osem párov a pripísala si aj prvý bod do svetového ženského rebríčka.

24. 02. 2017 15:09  |  Šport / Tenis
Igor Vestenický je majster Slovenska v tenise seniorov v kategórii 65+. (archív I. Vestenického)

I. Vestenický majstrom Slovenska medzi veteránmi

Rodák z Piešťan a veľký športový nadšenec Igor Vestenický sa počas víkendu 11. a 12. februára zúčastnil v Leviciach halových majstrovstiev Slovenska v tenise seniorov v kategórii 65+. V konkurencii desiatich najlepších tenistov na Slovensku v tejto vekovej kategórii sa po troch veľmi namáhavých zápasoch stal majstrom Slovenska.

22. 02. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Tenistka Magdaléna Rybáriková podstúpila minulý rok operácie ruky a kolena. (archív M. Rybárikovej)

Rybárikovej možný návrat tento týždeň v Nemecku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa po viac ako polročnej výluke možno vráti do súťažného diania už tento týždeň na turnaji ITF s dotáciou 25-tisíc amerických dolárov na tvrdom povrchu v hale v nemeckom Altenkirchene. Figuruje na štvrtej pozícii na tzv. akceptačnom zozname, žreb hlavnej súťaže dvojhry sa ešte neuskutočnil.

14. 02. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Piešťanský tenista Filip Horanský si pripísal ďalší turnajový triumf. (FB F. Horanského)

Horanský vyhral turnaj v Glasgowe

Slovenský tenista Filip Horanský nasadený ako tretí zvíťazil za 69 minút jasne 6:2, 6:3 nad francúzskou šestkou podujatia Hugom Grenierom v nedeľňajšom finále dvojhry na halovom turnaji ITF kategórie Futures v škótskom Glasgowe s dotáciou 15-tisíc amerických dolárov.

08. 02. 2017 15:30  |  Šport / Tenis
Dominika Cibulková do finále v Petrohrade nepostúpila. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková mala na dosah rebríčkové osobné maximum

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala za 140 minút 6:3, 4:6, 4:6 s kazašskou reprezentantkou Juliou Putincevovou v sobotňajšom semifinále dvojhry na halovom turnaji WTA v ruskom Petrohrade s dotáciou 776-tisíc amerických dolárov. Bol to jej premiérový vzájomný súboj s 22-ročnou moskovskou rodáčkou, 34. v hodnotení.

07. 02. 2017 15:30  |  Šport / Tenis
Lukáš Lacko verí, že sa od výkonov v Austrálii odrazí v ďalšom priebehu sezóny. (FB L. Lacka)

Lacko skončil na Australian Open v treťom kole proti Nišikorimu

Tretie kolo dvojhry bolo konečnou pre slovenského tenistu Lukáša Lacka na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. Kvalifikant Lacko v súlade s predpokladmi nestačil na turnajovú päťku Japonca Keia Nišikoriho a podľahol mu za 131 minút 4:6, 4:6, 4:6. Lacko sa rozlúčil po dobrom výkone, ale kvalita na strane hráča prvej svetovej päťky bola zrejmá.

24. 01. 2017 15:00  |  Šport / Tenis
Dominika Cibulková na svoje finálové maximum tento rok nedosiahne. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková mala na dosah veľký obrat, v Austrálii však vypadla

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala za 2 hodiny a 53 minút 2:6, 7:6, 3:6 s Ruskou Jekaterinou Makarovovou v sobotňajšom stretnutí tretieho kola dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne. Šestka „pavúka“ pritom reálne mala na dosah najpozoruhodnejší obrat v celej svojej kariére. Tretí set si totiž vynútila z manka 2:6, 0:4 a brejkbalu súperky k tomu. V rozhodujúcom dejstve zaostávala Cibulková 0:2, ale aj mala tri jednotlivé brejkbaly v tzv. Tildenovom geme pri skóre 3:3. Predmetnú hru napokon nezískala a už si nepripísala ani jednu.

24. 01. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Piešťanec L. Lacko verí, že rok 2017 bude úspešnejší. (archív L. Lacka)

Lukáš Lacko chce hrať opäť agresívnejší tenis

Slovenský tenista Lukáš Lacko nie je s uplynulou sezónou vyložene nespokojný, ale v rebríčku by bol radšej oveľa vyššie ako na 122. mieste. V roku 2016 sa dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák netešil z víťazstva na turnaji, jeho stropom v dvojhre bolo tretie kolo na najslávnejšom turnaji Wimbledon či finále challengerového turnaja v čínskom Kuang-čou.

13. 01. 2017 13:00  |  Šport / Tenis
Tenisový tréner z Piešťan viedol D. Cibulkovú od jej 9 do 12 rokov. (archív R. Lobotku)

Cibulkovej bývalý tréner: Zozačiatku to bola priemerná hráčka

Tenisové začiatky Dominiky Cibulkovej, nedávnej víťazky Turnaja majsteriek v Singapure, sú späté s kúpeľným mestom. V mladosti pôsobila v klube TK Kúpele Piešťany a v rozmedzí jej deviatich až dvanástich rokov sa jej venoval tréner Roman Lobotka. V súčasnosti tréner v trnavskom TC Empire zaspomínal na mládežnícke roky dnešnej tenisovej hviezdy a priblížil niektoré skutočnosti, ktoré verejnosti neboli doposiaľ známe.

11. 12. 2016 12:00  |  Šport / Tenis
D. Cibulková si túru v Tatrách sťažila
nesením propán-butánovej fľaše. (FB D. Cibulkovej)

Dril Cibulkovej sa začal v Tatrách, pokračuje na Floride

Pár dní výdychu v piešťanských kúpeľoch, potom týždeň pomalého rozbehu vo Vysokých Tatrách a teraz smer slnečná Florida. Nie však na dovolenku, ale za tvrdou drinou. Tenistka Dominika Cibulková začala prípravu na sezónu, v ktorej bude obhajovať víťazstvá na štyroch turnajoch vrátane majstrovského WTA Finals v Singapure a tiež posun do Top 5 svetového rebríčka. Zverenkyňa Mateja Liptáka vie, že akékoľvek podcenenie v tréningu by sa jej nemuselo vyplatiť.

07. 12. 2016 08:02  |  Šport / Tenis
Články 31 - 40 z 440
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa