Tenis

Ilustr. foto (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková postúpila cez Martičovú do štvrťfinále dvojhry v Londýne

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 113 minút 6:4, 2:6, 6:3 nad chorvátskou kvalifikantkou Petrou Martičovou v stretnutí pondelňajšieho osemfinálového 4. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne. V prvom sete predviedla Rybáriková obrat z 2:4, v druhom patrili Martičovej všetky gemy od skóre 2:2, v rozhodujúcom Slovenka nedoplatila na premrhanie náskoku 2:0: odskočila z 2:2 na 5:2 aj cez odvrátenie dvoch brejkbalov Chorvátky v rade v siedmej hre, v koncovke sa nerozochvela. Bol to premiérový vzájomný duel dvoch rekonvalescentiek.

10. 07. 2017 15:34  |  Šport / Tenis
Minuloročnú sériu vyhrali mladí tenisti a tenistky zo Španielska. (Miro Béreš)

Celosvetový turnaj pre deti prvýkrát u nás

Finálové turnaje populárneho tenisového Champions Bowl zavítajú prvýkrát na Slovensko. Odohrajú sa na dvorcoch Tenisového klubu Kúpele Piešťany v rámci Wilson Cupu. Právo štartovať na celosvetovom finále, ktoré sa tento rok uskutoční v chorvátskom meste Umag, získajú okrem celkových víťazov aj finalista a semifinalisti.

07. 07. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Magdaléna Rybáriková senzačne zvíťazila za 137 minút 3:6, 7:5, 6:2 nad jasne favorizovanou Češkou Karolínou Plíškovou. (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková v 2. kole dvojhry senzačne vyradila trojku renkingu Karolínu Plíškovú

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková senzačne zvíťazila za 137 minút 3:6, 7:5, 6:2 nad jasne favorizovanou Češkou Karolínou Plíškovou nasadenou ako treťou vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne . Na Centre Courte pritom zaostávala o set a brejk. Bol to premiérový vzájomný duel.

07. 07. 2017 09:14  |  Šport / Tenis
Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v britskom Ilkley. (FB M. Rybárikovej)

Tenistka Rybáriková s ďalším triumfom!

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila nad rovnako nenasadenou Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 101 minút 7:5, 7:6 (3) v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF na tráve v britskom Ilkley s dotáciou 100-tisíc amerických dolárov.

27. 06. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Muži TK Kúpele Kúpele: (zľava) nehrajúci kapitán Ladislav Lacko, Lukáš Lacko, Petr Hájek, Marek Hrehorčík, Matúš Ševčík, Marek Hrehorčík, Martin Javorka, Matúš Belanec, Matej Vido a zástupca kapitána Patrik Drozd. (Štefan Gregorička)

Extraligoví tenisti TK Kúpele so „zemiakovou“ medailou

Tenisti TK Kúpele Piešťany sa od svojho návratu do extraligy v roku 2009 prebojovali medzi štvoricu najlepších trikrát. Stalo sa tak v posledných rokoch. V roku 2014 obsadili štvrtú priečku, o vlani boli tretí a v tomto roku im opäť patrila nepopulárna „zemiaková“ medaila.

25. 05. 2017 10:00  |  Šport / Tenis
Ženy TK Kúpele Piešťany - horný rad zľava: nehrajúci kapitán Ivan Uram, Michaela Kadlečková, Zuzana Luknárová, Alexandra Grácová a Claudia Oravcová, dolný rad zľava: Ema Baraniaková, Nikola Cesneková, Terézia Baraniaková a Tatiana Šimová. (Š. Gregorička)

Piešťanské tenistky desiatu medailu do zbierky nepridali

V tomto miléniu, teda od roku 2001, získalo tenisové družstvo žien TK Kúpele Piešťany v extralige deväť medailových umiestnení - jedno zlato (v roku 2002), päťkrát striebro a trikrát bronz. Jubilejnú desiatu medailu mohli pridať v tomto ročníku, no napokon skončili na štvrtom mieste.

18. 05. 2017 13:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská tenistka M. Rybáriková vyhrala ďalší turnaj v priebehu dvoch týždňov. (FB M. Rybárikovej)

Ďalší titul Rybárikovej, triumfovala vo Fukuoke

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 85 minút s prehľadom 6:2, 6:3 nad jednotkou podujatia Jang Su-jeong z Kórejskej republiky v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF v japonskej Fukuoke. Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka sa presadila druhý týždeň v rade, najbližšie bude hrať v rovnakej krajine v Kurume.

17. 05. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v japonskom Gifu. (archív M. Rybárikovej)

M. Rybáriková zvíťazila na turnaji v Japonsku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji ITF v japonskom Gifu s dotáciou 80-tisíc amerických dolárov. Rybáriková si ako nenasadená hráčka vo finále poradila s čínskou trojkou podujatia Ču Lin za 74 minút 6:2, 6:3. Piešťanská rodáčka si tak spravila chuť po vyše polročnej pauze, zavinenej zranením zápästia.

10. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Tenisový tréner Marián Vajda. (ilustr. foto: (šg))

Vajda už nie je trénerom srbského tenistu Djokoviča

Niekdajší líder svetového rebríčka Novak Djokovič na svojom webe v piatok oznámil, že sa po antukovom turnaji v monackom Monte Carle dohodol na ukončení spolupráce so slovenským koučom Mariánom Vajdom, ale aj s kondičným trénerom Gebhardom Philom Gritschom a fyzioterapeutom Miljanom Amanovičom.

09. 05. 2017 15:11  |  Šport / Tenis
Piešťanka Tatiana Šimová vypadla v prvom kole. (archív (tš))

Na tenisovom Slovakia Cupe dominovali cudzinci

Medzinárodný tenisový turnaj dorastu Slovakia Cup v Piešťanoch bol aj v tomto roku zaradený do druhej najvyššej svetovej kategórie - Grade 2. Aj vďaka tomu chodí každoročne do Piešťan veľa kvalitných hráčov z celého sveta. Škoda, že v posledných rokoch postupujú do záverečných bojov zväčša zahraniční hráči. Inak to nebolo ani teraz, keď na Slovensku zostalo len jedno prvenstvo.

04. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Články 21 - 30 z 444