Nadácia Adeli

Tenis

Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v britskom Ilkley. (FB M. Rybárikovej)

Tenistka Rybáriková s ďalším triumfom!

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila nad rovnako nenasadenou Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 101 minút 7:5, 7:6 (3) v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF na tráve v britskom Ilkley s dotáciou 100-tisíc amerických dolárov.

27. 06. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Muži TK Kúpele Kúpele: (zľava) nehrajúci kapitán Ladislav Lacko, Lukáš Lacko, Petr Hájek, Marek Hrehorčík, Matúš Ševčík, Marek Hrehorčík, Martin Javorka, Matúš Belanec, Matej Vido a zástupca kapitána Patrik Drozd. (Štefan Gregorička)

Extraligoví tenisti TK Kúpele so „zemiakovou“ medailou

Tenisti TK Kúpele Piešťany sa od svojho návratu do extraligy v roku 2009 prebojovali medzi štvoricu najlepších trikrát. Stalo sa tak v posledných rokoch. V roku 2014 obsadili štvrtú priečku, o vlani boli tretí a v tomto roku im opäť patrila nepopulárna „zemiaková“ medaila.

25. 05. 2017 10:00  |  Šport / Tenis
Ženy TK Kúpele Piešťany - horný rad zľava: nehrajúci kapitán Ivan Uram, Michaela Kadlečková, Zuzana Luknárová, Alexandra Grácová a Claudia Oravcová, dolný rad zľava: Ema Baraniaková, Nikola Cesneková, Terézia Baraniaková a Tatiana Šimová. (Š. Gregorička)

Piešťanské tenistky desiatu medailu do zbierky nepridali

V tomto miléniu, teda od roku 2001, získalo tenisové družstvo žien TK Kúpele Piešťany v extralige deväť medailových umiestnení - jedno zlato (v roku 2002), päťkrát striebro a trikrát bronz. Jubilejnú desiatu medailu mohli pridať v tomto ročníku, no napokon skončili na štvrtom mieste.

18. 05. 2017 13:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská tenistka M. Rybáriková vyhrala ďalší turnaj v priebehu dvoch týždňov. (FB M. Rybárikovej)

Ďalší titul Rybárikovej, triumfovala vo Fukuoke

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 85 minút s prehľadom 6:2, 6:3 nad jednotkou podujatia Jang Su-jeong z Kórejskej republiky v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF v japonskej Fukuoke. Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka sa presadila druhý týždeň v rade, najbližšie bude hrať v rovnakej krajine v Kurume.

17. 05. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková ovládla turnaj v japonskom Gifu. (archív M. Rybárikovej)

M. Rybáriková zvíťazila na turnaji v Japonsku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji ITF v japonskom Gifu s dotáciou 80-tisíc amerických dolárov. Rybáriková si ako nenasadená hráčka vo finále poradila s čínskou trojkou podujatia Ču Lin za 74 minút 6:2, 6:3. Piešťanská rodáčka si tak spravila chuť po vyše polročnej pauze, zavinenej zranením zápästia.

10. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Tenisový tréner Marián Vajda. (ilustr. foto: (šg))

Vajda už nie je trénerom srbského tenistu Djokoviča

Niekdajší líder svetového rebríčka Novak Djokovič na svojom webe v piatok oznámil, že sa po antukovom turnaji v monackom Monte Carle dohodol na ukončení spolupráce so slovenským koučom Mariánom Vajdom, ale aj s kondičným trénerom Gebhardom Philom Gritschom a fyzioterapeutom Miljanom Amanovičom.

09. 05. 2017 15:11  |  Šport / Tenis
Piešťanka Tatiana Šimová vypadla v prvom kole. (archív (tš))

Na tenisovom Slovakia Cupe dominovali cudzinci

Medzinárodný tenisový turnaj dorastu Slovakia Cup v Piešťanoch bol aj v tomto roku zaradený do druhej najvyššej svetovej kategórie - Grade 2. Aj vďaka tomu chodí každoročne do Piešťan veľa kvalitných hráčov z celého sveta. Škoda, že v posledných rokoch postupujú do záverečných bojov zväčša zahraniční hráči. Inak to nebolo ani teraz, keď na Slovensku zostalo len jedno prvenstvo.

04. 05. 2017 14:00  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (th)

Začal sa tenisový Slovakia Cup

Zápasmi kvalifikácie sa v nedeľu 23. apríla začal na dvorcoch TK Kúpele Piešťany 39. ročník tenisového Slovakia Cup-u hráčov do 18 rokov. O prvenstvo budú bojovať tenisti z 30 štátov. Popri väčšine európskych krajín uvidia diváci na piešťanských dvorcoch aj hráčov z Nového Zélandu, USA, Venezuely a Kazachstanu. V hlavnej súťaži bude štartovať 48 juniorov a 48 junioriek, rovnaký je aj počet účastníkov kvalifikácie.

26. 04. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Slovenská tenistka považuje ruskú hviezdu za arogantnú. (FB D. Cibulkovej)

D. Cibulková sa obula do Šarapovovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdokumentovane nepatrí do fanklubu Rusky Marie Šarapovovej, pripomenula to počas aktuálneho turnaja v americkom Miami na Floride.

29. 03. 2017 13:04  |  Šport / Tenis
Tenistka Dominika Cibulková je aktuálne štvrtá v ženskom svetovom rebríčku. (FB D. Cibulkovej)

Cibulková vyrovnala slovenský rekord, je svetovou štvorkou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková po 29 rokoch vyrovnala renkingový národný rekord Miloslava Mečířa, od pondelka je na štvrtom mieste vo svetovom rebríčku v dvojhre. Rozhodla o tom stredajšia prehra Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej s Češkou Karolínou Plíškovou 6:7, 6:7 vo štvrťfinále singlovej súťaže na turnaji WTA na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells.

21. 03. 2017 12:00  |  Šport / Tenis
Články 21 - 30 z 441