Piešťanskí plavci v Trnave medailoví

• 20. apríla 2012, 11:20
  • Autor:(č+k)

PIEŠŤANY – Na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena Trnavy štartovalo vyše 400 plavcov z Česka, Maďarska a Slovenska. V tejto konkurencii sa nestratili ani zástupcovia oboch piešťanských plaveckých klubov.

Viac sa darilo reprezentantkám PPK Piešťany, ktoré si odviezli z Trnavy päť medailí, z toho tri zlaté. Katarína Hollá vyhrala v Trnave preteky žien na 100 a 200 metrov znak a Agáta Malíková bola prvá na 100 m motýlik. Hollá si okrem dvoch prvenstiev pripísala na svoje konto aj druhé miesto v pretekoch na 100 metrov voľný spôsob a tretie v rovnakej disciplíne, ale na polovičnej trati. Plavci druhého piešťanského klubu, ŠPK Kúpele, získali štyri medaily – všetky v polohových pretekoch. Najlepšie sa umiestnila Sára Niepelová, ktorá skončila na 100 metrov v kategórii starších žiačok na druhom mieste. Zvyšné tri medaily mali bronzový lesk. Nikolaj Tóth obsadil tretie miesto na 200 m pol. preteky až vďaka strhujúcemu finišu. Starší žiak Jakub Horský skončil tretí v kratšej polohovke na 100 m tiež na treťom mieste v kategórii starších žiakov. Štvrtú medailu pre ŠPK Kúpele vyplávala najmladšia z medailistov Patrícia Mosná, ktorá bola tretia na 100 m pol. preteky v kategórii mladších žiačok.