46 medailí plavcov ŠPK

• 1. novembra 2016, 21:43
  • Autor:Z. Buková

V Nových Zámkoch sa počas víkendu 22.-23. októbra konali medzinárodné plavecké preteky O pohár Delfína. Zúčastnili sa na nich aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si domov priniesli 46 medailových umiestnení.
V kategórii 12-ročných žiačok získala Dominika Šišková zlato na 50 m prsia a 100 m voľný spôsob, striebro na 100 a 200 m polohové preteky a bronz na 50 m voľný spôsob a 100 m prsia. Katarína Černeková sa postavila na najvyšší stupeň v disciplíne 200 m voľný spôsob a štyrikrát bola tretia – na 100 a 400 m voľný spôsob a 100 a 200 m znak. V kategórii 12-ročných žiakov Martin Martinkovič prispel k medailovej zbierke striebrom na 50 a 100 m prsia a bronzom na 100 a 200 m polohové preteky.

Medzi 11-ročnými žiačkami si Rebeka Buková vyplávala zlato na 50 a 100 m znak, striebro na 50 m motýlik, 100 a 200 m polohové preteky a bronz na 400 m voľný spôsob. V tej istej kategórii bola Olívia Ana Šprláková-Zmorová prvá na 50 a 400 m voľný spôsob, druhá na 100 m znak, 100 a 200 m voľný spôsob. Romana Švecová obsadila druhé miesto na 100 m prsia a tretie na 100 m voľný spôsob. Medzi žiakmi získal Jakub Jánsky striebro na 100 a 200 m polohové preteky a bronz na 200 a 400 m voľný spôsob.

Najmladšími účastníkmi boli 10-roční žiaci a žiačky. Najviac sa darilo Lei Držíkovej, ktorá si vybojovala prvé miesto na 50 m znak a 400 m voľný spôsob, druhé na 100 m znak, 100 m polohové preteky a 200 m voľný spôsob a tretie na 50 m voľný spôsob. Oliver Švec pridal zlato na 100 m voľný spôsob, striebro na 50 m voľný spôsob a 50 m motýlik a bronz na 200 a 400 m voľný spôsob. Medailovú zbierku obohatil Patrik Tapušík o dve druhé priečky na 100 a 200 m polohové preteky a jednu tretiu na 50 m motýlik.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 44, ktoré je v predaji od 31. októbra.