GEFCO

V Piešťanoch je EBEL liga uzavretou kapitolou

Pondelok 08. 09. 2014 17:42  | Šport / Hokej  | Autor: sita

Pred dvoma rokmi uvažovali v Piešťanoch nad vstupom do rakúskej nadnárodnej EBEL ligy. Prednosť vtedy dostala premiéra v extralige a ŠHK 37 v oboch sezónach medzi slovenskou elitou postúpil do semifinále. V súčasnosti už nad EBEL ligou, v ktorej účinkujú tímy z Rakúska, Česka, Slovinska a Talianska, ani neuvažujú.

Prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušňák.

Prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušňák.

"Pre mňa je to uzavretá kapitola. Snažili sme sa tam dostať tri roky, no nedostali sme súhlas od Slovenského zväzu ľadového hokeja. Určite by nebolo na zahodenie to, že by sme reprezentovali celé Slovensko. Stalo sa, čo sa stalo, my sme radi, že hráme a môžeme hrať extraligu," uviedol v rozhovore na klubovom webe prezident ŠHK 37 Jaroslav Lušňák. 

Klub sa nevyhol finančným problémom pri zabezpečovaní novej sezóny, rozpočet dávajú pomaly dokopy. V porovnaní s minulým ročníkom je nižší a momentálne majú prísľuby od sponzorov na jeho 60 % naplnenie. Cieľom piešťanského klubu v Tipsport extralige 2014/2015 je postup do play-off. "Potom sa už pôjde od zápasu k zápasu. V prvom rade je však cieľ dostať sa medzi najlepšiu osmičku, lebo mužstvá sú vyrovnané a prehrať môže každý s každým, čo dokázala aj minulá sezóna. Papieroví favoriti sú síce daní, ale či to tak bude aj v praxi, ukáže až súťaž. Liga je dosť dlhá na to, aby sa zamiešali karty. Budeme robiť všetko pre to, aby sme tie karty zamiešali čo najviac," doplnil na klubovom webe Jaroslav Lušňák.

GARGO
Regal Burger

Anketa