Hokej

Známou tvárou v piešťanskom drese bol aj Jaroslav Rybárik (č. 24). (L. Duračka)

Hokejisti v príprave podľahli Hodonínu 1:9

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany odohrali vo štvrtok prvý prípravný zápas. Havrani budú v nasledujúcej sezóne pôsobiť v druhej slovenskej hokejovej lige a pred štartom súťaže ich ako prvý preveril tradičný súper v príprave SHK Hodonín. Piešťanci vedení trénerom Pavlom Bratrancom na súpera nestačili a prehrali vysoko 1:9.

31. 08. 2016 09:49  |  Šport / Hokej
Piešťanskí hokejisti Tipsport Ligu definitívne hrať nebudú. (archív ŠHK 37)

Licenciu havranov definitívne získal Liptovský Mikuláš

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany v nasledujúcej sezóne v najvyššej slovenskej súťaži definitívne nenastúpia. Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) udelil licencie desiatim klubom Tipsport Ligy pre nadchádzajúci súťažný ročník 2016/2017. Vyplýva to z informácie riadiaceho orgánu najvyššej hokejovej súťaže Pro-Hokeja. Namiesto havranov sa v lige objaví Liptovský Mikuláš.

23. 08. 2016 15:00  |  Šport / Hokej
Najprestížnejší turnaj hokejových reprezentácií do 18 rokov sa tradične teší veľkej fanúšikovskej obľube. (archív ČSLH)

Komentár: Memoriál I. Hlinku - nevážili sme si, čo sme mali pod nosom

Pôvodne som chcel napísať komentár k téme konca najvyššej hokejovej súťaže v Piešťanoch, ale ten si nechám až do budúceho čísla, keď bude všetko definitívne vyriešené a aj viac informácií. Už dlhšie však vo mne rezonuje ďalšia téma spojená s hokejom, a to mládežníckym a medzinárodným. Konkrétne najprestížnejší turnaj reprezentácií do 18 rokov - Memoriál Ivana Hlinku.

17. 08. 2016 13:00  |  Šport / Hokej
Takto po úspešnej baráži ďakovali hráči fanúšikom. Kto vtedy mohol tušiť, že Tipsport Liga sa v Piešťanoch hrala naposledy. (L. Duračka)

ŠHK 37 predal licenciu do Liptovského Mikuláša

Je to definitívne! Piešťany budú v nasledujúcej hokejovej sezóne 2016/2017 bez najvyššej slovenskej súťaže - Tipsport Ligy. Vedenie ŠHK 37 Piešťany predalo licenciu oprávňujúcu štart medzi hokejovou elitou do klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorému tento krok schválilo aj mestské zastupiteľstvo. ŠHK 37 bude s najväčšou pravdepodobnosťou nastupovať v druhej lige a chce sa zameriavať na výchovu mládeže.

16. 08. 2016 14:00  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (L. Duračka)

Predajú Piešťany tipsportligovú licenciu do Liptovského Mikuláša?

O možnostiach odkúpenia hokejovej licencie od piešťanského klubu budú v piatok rokovať poslanci mestského zastupiteľstva v Liptovskom Mikuláši. Radnica vo štvrtok oznámila zvolanie zastupiteľstva na svojej internetovej stránke.

12. 08. 2016 09:57  |  Šport / Hokej
Do prípravy havranov sa zapojil aj starý známy Peter Učeň. (M. Bučko)

Na prvom tréningu korčuľovali žlto-modré legendy

S druhou hokejovou ligou v Piešťanoch to vyzerá stále reálnejšie. Hokejisti ŠHK 37 sa v piatok 5. augusta stretli prvýkrát na spoločnom tréningu a na úvodnom zráze havranov sa objavili hráči piešťanským fanúšikom dobre známi, no v posledných rokoch na najvyššej hokejovej úrovni neaktívni. Práve oni budú zrejme tvoriť jadro tímu, ktoré by malo nastupovať v tretej najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku.

10. 08. 2016 11:00  |  Šport / Hokej
Neistá budúcnosť piešťanského hokeja. (th)

Búrlivý začiatok mestského zastupiteľstva

Na začiatku dnešného zasadnutia mestského zastupiteľstva bolo opať rušno. Podporu hokejovému klubu ŠHK 37 Piešťany prišla vyjadriť podporu skupina fanúšikov. Práve niektoré z dnešných bodov rokovania sa budú venovať piešťanskému hokeju, ktorého budúcnosť je neistá.

27. 07. 2016 16:25  |  Piešťany / Aktuálne
Fanúšikovia havranov vyjadrili aj takýmto transparentom podporu klubu, ktorý sa nachádza v ťažkých časoch. (L. Duračka)

Bude sa v Piešťanoch hrať druhá liga?

Budúcnosť hokeja v kúpeľnom meste nie je fanúšikom ľahostajná. Preto sa členovia fanklubu HFC´04 Piešťany a ďalší priaznivci havranov rozhodli v sobotu usporiadať „manifestačnú“ akciu na ich podporu. Chceli týmto poďakovať a podporiť vedenie ŠHK 37 na čele s J. Lušňákom a takisto vyslať smerom k verejnosti signál, že chcú za hokej naďalej bojovať a podporovať ho aj v ťažkých časoch. Skupina fanúšikov do Easton arény priniesla transparenty i symbolický pohrebný veniec so stuhou, kde stál nápis: „R.I.P. extraliga.“ Fanúšikovia taktiež skandovali svoje tradičné chorály, dúfajúc, že nie poslednýkrát.

20. 07. 2016 10:07  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (L. Duračka)

Blíži sa koniec havranov v Tipsport lige?

Tipsportligovému hokejovému tímu ŠHK 37 Piešťany podľa slov jeho prezidenta Jaroslava Lušňáka hrozí zánik. "Je to stále v riešení. Hľadáme spôsob, ako uniknúť zo zániku. Pred rokom sa všetky veci pohli až 15. júla. Momentálne sa pracuje hlavne na tom, aby sme splnili podmienky pre udelenie licencie do najvyššej súťaže. Uvidíme, čo nám prinesie doba. Vieme, že máme málo času, ale teraz sa venujeme tomu, aby sme do konca mesiaca splnili podmienky stanovené Pro Hokejom,“ povedal Lušňák v rozhovore pre hokejportal.net a pokračoval: "Minulý rok sa všetko zlomilo behom dvoch dní."

13. 07. 2016 12:44  |  Šport / Hokej
Ilustr. foto (L. Duračka)

S hokejom v Piešťanoch to nevyzerá dobre

Budúcnosť seniorského hokeja v Piešťanoch je stále nejasná. Prezident ŠHK 37 pripustil, že štart A-mužstva v nasledujúcej sezóne Tipsport Ligy je ohrozený. S istotou bude mať v Piešťanoch svoje sídlo slovenská reprezentácia do 20 rokov. Hokej v kúpeľnom meste však trápia aj technické problémy, a to výmena mantinelov, respektíve plexiskiel, ktorá sa skomplikovala pri jednaniach s Mestom Piešťany.

11. 07. 2016 08:30  |  Šport / Hokej
Články 61 - 70 z 936
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa