Hokej

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany nezvládli proti Dubnici nad Váhom predĺženie. (archív ŠHK 37)

Havrani prehrali s Dubnicou po predĺžení

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v sobotu na domácom ľade Dubnicu nad Váhom. Zápas desiateho kola druhej hokejovej ligy dospel až do predĺženia, kde mali viac šťastia hosťujúci hráči, ktorí napokon zvíťazili 3:2.

15. 11. 2016 15:00  |  Šport / Hokej
Filip Hudec pri jednom z prienikov v zápase proti Púchovu. (L. Duračka)

Havrani rozstrieľali Púchov, poradili si aj s Prievidzou

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany majú za sebou úspešný týždeň. Havrani najskôr v utorňajšom „dušičkovom“ kole vyhrali na domácom ľade nad Púchovom vysoko 10:3 a na víťaznej vlne ostali aj v sobotnom deviatom kole, keď dokázali zvíťaziť v Prievidzi 4:2.

08. 11. 2016 15:30  |  Šport / Hokej
Oporou piešťanských hokejistov v zápase s Partizánskym bol brankár Matej Kičina. (M. Bučko)

Havrani zdolali Partizánske 6:3

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany privítali v sobotnom siedmom kole druhej ligy na domácom ľade Iskru Partizánske. Havrani najmä vďaka výbornej prvej tretine svojho súpera porazili v pomere 6:3.

01. 11. 2016 16:00  |  Šport / Hokej
Martin Kubo strelil jediný gól Piešťan do siete Levíc. (archív ŠHK 37)

Hokejistov zradila koncovka, prehrali 1:4

Sobotný zápas v Leviciach piešťanským hokejistom príliš nevyšiel. Havrani povzbudení víťazstvom nad HC Bratislava nestačili na Levičanov a podľahli im 1:4. Jediný gól ŠHK 37 strelil Martin Kubo.

25. 10. 2016 15:00  |  Šport / Hokej
Michel Miklík si zahral v sobotnom stretnutí proti HC Bratislava. (archív ŠHK 37)

Miklík obliekol po 15 rokoch dres havranov, má namierené do Košíc

Keďže bol hokejový útočník Michel Miklík po ukončení pôsobenia v Slovane Bratislava bez platnej zmluvy, využil možnosť hrať za klub zo svojho rodného mesta. Tridsaťštyriročný vicemajster sveta si dres bývalého extraligistu obliekol v sobotu, keď nastúpil za žlto-modrých havranov na zápas druhej hokejovej ligy, tretej najvyššej slovenskej súťaže, proti HC Bratislava. Do kúpeľného mesta sa vrátil po pätnástich rokoch. V Piešťanoch však odohral len jediný zápas, jeho ďalšie kroky smerujú do Košíc.

19. 10. 2016 13:00  |  Šport / Hokej
Hokejisti ŠHK 37 síce prehrávali 0:3, napriek tomu získali dva body. (archív ŠHK 37)

Prvý domáci zápas havranov rozhodol v predĺžení Učeň

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili v sobotu na prvý domáci zápas v druhej hokejovej lige, na ľade Easton arény privítali Dolný Kubín. Hoci sa stretnutie pre Piešťancov nezačalo dobre, dokázali ho doviesť do šťastného konca, keď vyhrali 5:4 po predĺžení.

04. 10. 2016 14:00  |  Šport / Hokej
Radosť piešťanských hokejistov po góle Lukáša Fedora (vľavo). (Martin Lednický)

Hokejisti prehrali v Senici po nájazdoch

Hráči ŠHK 37 Piešťany vybojovali v druhom stretnutí druhej hokejovej ligy bod na ľade HK 91 Senica, keď prehrali 5:6 po samostatných nájazdoch. V ďalšom kole v sobotu 1. októbra budú hostiť na domácom ľade Dolný Kubín.

28. 09. 2016 12:00  |  Šport / Hokej
Piešťanskí hokejisti si pripísali prvé víťazstvo v druholigovej sezóne. (L. Duračka)

Hokejisti ŠHK 37 vstúpili do sezóny víťazstvom na dubnickom ľade

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvládli vstup do druhej hokejovej ligy. V sobotnom stretnutí v Dubnici nad Váhom dokázali zvíťaziť 6:4 a pripísali si prvé body do tabuľky.

20. 09. 2016 12:00  |  Šport / Hokej
Andrej Klapica (vpravo) s ďalšími poslancami na zimnom štadióne v roku 2015. (jv)

A. Klapica: Stratou Tipsport Ligy mesto prichádza o pozitívne prvky

Ako je už niekoľko týždňov jasné, hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa v nasledujúcej sezóne nepredstavia v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži - Tipsport Lige, kde pôsobili posledné štyri sezóny. Seniorské mužstvo Piešťan sa rozhodlo prihlásiť do amatérskej druhej hokejovej ligy, k čomu vedenie klubu donútili finančné problémy. Téma „Hokej v Piešťanoch“ bola častým bodom ostrých diskusií pri zasadaniach mestského zastupiteľstva. Preto sme sa na názor na situáciu okolo hokeja opýtali jedného z poslancov, Andreja Klapicu.

14. 09. 2016 09:29  |  Šport / Hokej
Piešťanskí hokejisti budú nastupovať v tretej najvyššej hokejovej súťaži. (L. Duračka)