Hokej

Sezóna Piešťancov sa skončila víťazstvom nad Ružomberkom. (M. Bučko)

Havrani na konečnom jedenástom mieste

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili na druhé stretnutie o umiestnenie na 11. priečke v druhej lige na ľade Ružomberka len s piatimi seniormi, zvyšok tímu tvorili dorastenci. Napriek tomu však havrani zvíťazili 6:2 a sériu vyhrali 2:0 na zápasy. Druholigovú sezónu 2016/2017 skončili na jedenástom mieste.

21. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Gólman Mathias Štefanka si odbil premiéru v drese A-mužstva ŠHK 37. (M. Bučko)

17-ročný debutant M. Štefanka v bránke seniorov ŠHK 37 Piešťany

V stretnutí druhej hokejovej ligy seniorov ŠHK 37 Piešťany - Dolný Kubín sa postavil medzi tri žrde aj brankár dorastu Mathias Štefanka, ktorý v auguste tohto roku oslávi 18. narodeniny. Stále len 17-ročný odchovanec piešťanského hokeja, ktorý v tejto sezóne dotiahol dorastencov do štvrťfinále play-off, vystriedal v 24. minúte zápasu 44-ročného kolegu Petra Kuba.

16. 03. 2017 13:00  |  Šport / Hokej
Piešťanskí hokejisti vyhrali prvý zápas série 8:4. (archív ŠHK 37)

Piešťanci si poradili s Ružomberkom

Druholigoví hokejisti ŠHK 37 Piešťany nastúpili v sobotu na stretnutie o umiestnenie na 11. priečke, keď na domácom ľade privítali MHK Ružomberok. Piešťanci zápas bez problémov zvládli, svojho súpera zdolali 8:4 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

14. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Amatérsky tím Doktor hokej si to rozdal v exhibičnom zápase so slovenskými vodákmi. (av)

Vodáci ukázali, že sa nestratia ani na zamrznutej vode

Piešťanský amatérsky tím Doktor hokej cestoval počas poslednej februárovej soboty na malý zimný štadión do bratislavského Lamača. V odvetnom exhibičnom zápase znova nastúpil proti výberu vodákov, v ktorom si zahrali aj Piešťanci Matej Orviský, Adrián Nesteš, Štefan Klapica, Vincent Petruška a Andrej Vičan.

09. 03. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Mladí piešťanskí hokejisti prehrali s Považskou Bystricou 1:3 na zápasy. (M. Bučko)

Dorastenci HK Havrani do extraligy nepostúpili

Dorastencom HK Havrani Piešťany postup do extraligy nevyšiel ani tentoraz. Mladí hokejisti skončili svoju púť za vytúženým postupom už v prvom kole play-off proti Považskej Bystrici, keď štvrťfinálovú sériu prehrali 1:3 na zápasy.

28. 02. 2017 14:30  |  Šport / Hokej
Hokejista Patrik Lušňák po konci sezóny v Slovane bude pokračovať vo Zvolene. (archív ŠHK 37)

P. Lušňák dohrá sezónu vo Zvolene

Piešťanský hokejista Patrik Lušňák po konci sezóny Slovana Bratislava dohrá sezónu v slovenskej Tipsport Lige. Reprezentačný útočník bude pôsobiť v tíme HKM Zvolen, kde by mal tímu pomôcť v závere základnej časti i v bojoch play-off.

21. 02. 2017 10:00  |  Šport / Hokej
Tomáš Hluch (vľavo) patril k najlepším hráčom Slovenska. (archív T. Hlucha)

Hokejista T. Hluch o univerziáde: Ľudia nás v Alma-Ate milovali

Piešťanský hokejista Tomáš Hluch, ktorý aktuálne pôsobí v prvoligovom HK 36 Skalica, sa so slovenskou reprezentáciou zúčastnil zimnej univerziády v kazašskom meste Alma-Ata. Študent Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave nám v rozhovore priblížil atmosféru a svoje dojmy z tejto veľkej študentskej akcie. Keďže autor článku je s T. Hluchom dlhoročný známy, vykanie by pri rozhovore nebolo namieste.

18. 02. 2017 09:00  |  Šport / Hokej
Adam Stacho je členom slovenskej reprezentácie do 18 rokov. (archív A. Stacha)

A. Stacho, odchovanec Piešťan v mládežníckej reprezentácii

Po dlhej dobe sa do niektorej z mládežníckych reprezentácii prepracoval odchovanec piešťanského hokeja. V kádri reprezentácie do 18 rokov je Adam Stacho z Očkova, ktorý v súťažnej sezóne nastupuje v Projekte SR 18 v juniorskej extralige, a pomohol Slovákom k víťazstvu na minulotýždňovom Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch.

16. 02. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Slovenská reprezentácia vyhrala Turnaj Vlada Dzurillu po piaty raz. (archív SZĽH)

Turnaj Vlada Dzurillu v Piešťanoch vyhrali po piaty raz Slováci

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov uspela na piešťanskom Turnaji Vlada Dzurillu a bez straty bodu celé podujatie ovládla. Slováci v generálke pred domácimi majstrovstvami sveta vyhrali všetky tri zápasy nad Bieloruskom, Nemeckom a Švajčiarskom a mohli sa tešiť zo zisku prvenstva. Druhí skončili mladí Švajčiari, tretí Nemci, štvrtí boli Bielorusi.

14. 02. 2017 10:00  |  Šport / Hokej
Slovenskí veslári si v Piešťanoch zahrali hokej proti tímu Doktor. (av)

Exhibícia: Veslá vymenili za hokejky

Počas poslednej februárovej soboty patrila ľadová plocha piešťanskej Easton arény veslárom. V exhibičnom zápase vyzvali slovenskí veslári domáce amatérske hokejové mužstvo DOKTOR.

10. 02. 2017 14:00  |  Šport / Hokej
Články 21 - 30 z 936
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa