Hokej

Adam Stacho z Očkova (uprostred) patril do kádra slovenskej osemnástky na MS. (archív A. S.)

A. Stacho po majstrovstvách sveta: Mali sme na medailu

Pred necelým mesiacom sa odchovanec piešťanského hokeja Adam Stacho predstavil v drese slovenskej reprezentácie do 18 rokov na svetovom šampionáte, ktorý sa konal v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Slováci síce vypadli vo štvrťfinále, no na turnaji sa prezentovali veľmi dobrým dojmom, hrali vyrovnané zápasy s elitnými družstvami a svojimi výkonmi si získali sympatie aj od prezidenta Andreja Kisku.

20. 05. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Zverenci
trénera Petra Lichanca obsadili na Dolce Vita Cupe tretiu priečku. (archív ŠHK 37)

Mladí havrani tretí na turnaji v Košiciach

Mladší žiaci HK Havrani Piešťany z 5. a 6. ŠHT bojovali počas uplynulého víkendu na turnaji v Košiciach s názvom Dolce Vita Cup 2017. Okrem nich na ňom štartoval HK Sršne Košice, HK Trebišov, HK Levice a HK Michalovce. Havrani obsadili celkové tretie miesto.

16. 04. 2017 16:00  |  Šport / Hokej
Michel Miklík je aktuálne oporou fínskeho celku JYP Jyväskylä. (archív ŠHK 37)

Záujem reprezentovať má aj Miklík

Veľmi dobrú formu potvrdzuje aj ďalší hokejista z Piešťan Michel Miklík. Ten v play-off fínskej najvyššej súťaže aktuálne bojuje v semifinále s tímom KalPa Kuopio. Vo štvrťfinálovej sérii proti Hämeenline zaznamenal päť gólov a dve asistencie. Ak by mu forma vydržala, určite by bol platným hráčom aj v reprezentácii na májových majstrovstvách sveta.

16. 04. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Odchovanec ŠHK 37 bude bojovať o ďalší štart na majstrovstvách sveta. (archív ŠHK 37)

Piešťanský hokejista P. Lušňák: Do reprezentácie sa vždy teším

Do prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie sa v úvode aktuálneho týždňa zapojil aj útočník Slovana a neskôr Zvolena Patrik Lušňák. Piešťanský odchovanec má na klubovej úrovni za sebou zaujímavú sezónu - so Slovanom sa mu nepodarilo postúpiť do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a odišiel do tipsportligového Zvolena. Teraz si chce spraviť chuť v závere sezóny prebojovaním sa do konečnej nominácie na svetový šampionát.

15. 04. 2017 12:00  |  Šport / Hokej
Prípravkári HK Havrani Piešťany so zlatými medailami. (archív (ŠHK 37))

Mladí havrani vyhrali turnaj v Trenčíne

Mladí hokejisti HK Havrani Piešťany z prípravky tretích a štvrtých ročníkov sa zúčastnili turnaja MG Spring Cup 2017, ktorý sa konal na zimnom štadióne Mariána Gáboríka v Trenčíne. Zverenci trénera Radoslava Kolníka skončili na prvom mieste, keď sa im podarilo vyhrať tri zo štyroch zápasov.

06. 04. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
V Easton aréne prebieha turnaj reprezentácií do 20 rokov. (Starline/Slovakprospect)

Piešťany hostia hokejové mládežnícke reprezentácie

Piešťanská hokejová Easton aréna od nedele do štvrtka hostí turnaj piatich tímov do 20 rokov, ktorý má kvalitné obsadenie v podobe štyroch reprezentačných výberov „dvadsiatok“ - Česka, Fínska, Ruska a Slovenska, respektíve rovnako mladých hráčov prestížnej akadémie rakúskeho Red Bull Salzburg.

05. 04. 2017 09:00  |  Šport / Hokej
Dostane sa piešťanský odchovanec Adam Stacho do konečnej nominácie? (archív SZĽH)

Hokejová osemnástka sa na šampionát pripravuje v Easton aréne

O tri týždne, 13. apríla, padne prvé buly na ľad v Poprade a Spišskej Novej Vsi v úvodných stretnutiach majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov. Záverečnú fázu prípravy odštartovali mladí slovenskí reprezentanti v utorok 21. marca na výcvikovom tábore v Piešťanoch.

31. 03. 2017 15:00  |  Šport / Hokej
Zverenci trénera Radoslava Kolníka na Empiria Cupe medailu nezískali. (archív ŠHK 37)

Mladí havrani na domácom turnaji piati

V piešťanskej Easton aréne sa počas uplynulej soboty odohral turnaj štvrtých hokejových tried Empiria Cup 2017, ktorého sa zúčastnilo osem tímov. Hokejisti HK Havrani Piešťany pod vedením trénera Radoslava Kolníka obsadili piate miesto, keď v základnej skupine skončili na tretej priečke a v nadstavbovej skupine vyhrali obe stretnutia.

30. 03. 2017 11:00  |  Šport / Hokej
Víťazná fotka piešťanských amatérskych hokejistov Pink Panther. (archív pp)

Pink Panther víťazom amatérskej hokejovej ligy

Hokejisti Pink Panther sa stali víťazmi Amatérskej hokejovej ligy Nového Mesta nad Váhom. V divácky atraktívnej finálovej sérii kvalitne vyskladané piešťanské mužstvo zdolalo víťaza základnej časti Wild Flock 2:0 na zápasy. „Panteri“ tak po suverénnej jazde v play-off získali majstrovský pohár a zlaté medaily.

29. 03. 2017 10:00  |  Šport / Hokej
Zverenci trénera Radoslava Kolníka s bronzovými medailami. (archív ŠHK 37)

Mladí hokejisti tretí na turnaji v Ružomberku

Mladí Havrani z prípravky 3+4 odohrali počas víkendu 11.-12. marca turnaj v Ružomberku s názvom O pohár riaditeľa MHK Ružomberok. Hral sa tretinkový hokej. Hokejisti HK Havrani Piešťany na podujatí, na ktorom štartovalo 14 družstiev zo Slovenska, Čiech a Maďarska rozdelených do dvoch skupín, skončili na tretej priečke.

22. 03. 2017 13:00  |  Šport / Hokej
Články 11 - 20 z 936