Topfest

Futbal

Šéftréner V. Hornáček s najlepším strelcom staršieho dorastu P. Škamlom. (archív CFM JA)

Tréneri Centra futbalovej mládeže J. Adamca hodnotia jesennú časť

Mládežnícke tímy futbalovej akadémie Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca (CFM JA) Trebatice - Krakovany majú za sebou prvú polovicu sezóny, ktorá nedávno vyvrcholila vianočným večierkom aj za účasti samotného legendárneho futbalistu J. Adamca. Tréneri jednotlivých kategórií poskytli Piešťanskému týždňu svoje hodnotenia jesennej časti i vyhliadky do druhej polovice sezóny.

28. 12. 2016 15:00  |  Šport / Futbal
Na večierku CFM JA v Krakovanoch ocenili najlepších strelcov a hráčov jednotlivých kategórií.

Vianočný večierok s Adamcom, Klinovským i bratmi Majerníkovcami

Vianočný večierok Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca v Krakovanoch dal bodku za vydarenou prvou polovicou sezóny. Prišli naň aj viaceré osobnosti na čele so samotným Jozefom Adamcom. Medzi mládežníkov z Trebatíc a Krakovian si našli cestu aj bývalí futbalisti, bratia Peter a Pavol Majerníkovci, či bývalý prvoligista a dnes krakoviansky starosta František Klinovský a prostredníctvom videohovoru sa k mladým futbalistom prihovoril Filip Hološko.

27. 12. 2016 09:00  |  Šport / Futbal
Mladší dorastenci PFK figurujú po jeseni na druhej priečke treťoligovej tabuľky. (archív PFK)

Napriek úzkemu kádru bojujú o prvé miesto

Mladší dorast PFK Piešťany je po jesennej časti tretej futbalovej ligy na druhej priečke v tabuľke a len s trinástimi inkasovanými gólmi má štatisticky najlepšiu obranu v súťaži. Tréner Peter Vrábel v hodnotení jesene hovoril o spokojnosti i o plánoch do budúcnosti.

17. 12. 2016 14:00  |  Šport / Futbal
Futbalisti PFK Piešťany U19 sú po jesennej časti na piatom mieste. (archív PFK)

Dorastenci PFK pripravili trénerovi dar, na ktorý nikdy nezabudne

Starší dorastenci PFK Piešťany majú za sebou jesennú časť tretej futbalovej ligy, v ktorej sú zatiaľ na piatom mieste. Tréner Martin Javorka vo svojom hodnotení hovoril najmä o pozitívach a prezradil takisto, aké prekvapenie mu pripravili jeho zverenci.

10. 12. 2016 12:00  |  Šport / Futbal
Mužstvo Piešťan po jesennej časti suverénne kraľuje ôsmej lige.
Kouč futbalistov PFK Michal Krajčovič.
 (archív PFK)

Tréner PFK M. Krajčovič: Nič iné ako postup neočakávame

PFK Piešťany pred začiatkom sezóny 2016/2017 prevzalo nové vedenie a jedným z prvých krokov, ktoré spravilo, bolo prihlásenie A-mužstva do ôsmej futbalovej ligy. Znovuzrodenie piešťanského mužského futbalu zatiaľ vychádza veľmi dobre. Mužstvo v ôsmej lige doslova kraľuje, keď vyhralo všetky zápasy jesennej časti. Skúsený tím vedený trénerom Michalom Krajčovičom myslí na postup do vyššej súťaže, čo bude jednoznačným cieľom pre jarnú časť.

03. 12. 2016 12:00  |  Šport / Futbal
Výber ObFZ Trnava vyhral turnaj žiackych družstiev tretíkrát po sebe. (archív ObFZ Trnava)

ObFZ Trnava víťazom Pohára predsedu ZsFZ

V Mestskej športovej hale v Trnave sa v sobotu konal finálový turnaj žiackych výberov Oblastných futbalových zväzov (ObFZ) o Pohár predsedu ZsFZ. Stretlo sa na ňom šesť družstiev, ktoré dosiahli najlepšie výsledky v kvalifikačných turnajoch, a to ObFZ Trnava, Trenčín, Prievidza, Nitra, Levice a Dunajská Streda.

02. 12. 2016 14:00  |  Šport / Futbal
Sobotné súboje MFL priniesli veľa gólov. (archív PFK)

Šesť gólov Ajaxu i Olympicu

V štvrtom kole Mestskej futbalovej ligy bolo vidieť opäť tri neľútostné súboje a hlavne dva boli bohaté na góly. Dvomi presnými zásahmi rozhodol o víťazstve Red Houses nad 1. FC Dart J. Zsolnay. Ajax opäť neokúsil trpkosť prehry a vyhral aj štvrtý zápas, Skautov porazil 6:1. Jednoznačné víťazstvo si pripísal aj Olympic, ktorý zdolal DaXtav 6:0.

29. 11. 2016 14:00  |  Šport / Futbal
Zverenci trénera Jána Stachuru sú nádejami piešťanského futbalu. (archív PFK)

Vydarená jeseň pre prípravku PFK podčiarknutá víťazstvom v minilige

Prípravka PFK Piešťany počas jesennej časti futbalovej sezóny pôsobila v rámci Považskej miniligy, kde si viedla mimoriadne úspešne. Miniligu absolvovali družstvá U11, U10 a U9, teda chlapci narodení v rokoch 2006, 2007 a 2008. Pre hráčov PFK predstavovala prvú dlhodobú súťaž a v konkurencii Dubnice nad Váhom, Ilavy, Nového Mesta nad Váhom a susedných Trebatíc si viedli výborne. Suverénne prvé miesto obsadilo PFK v kategóriách U9 a U10, tím U11 skončil druhý.

24. 11. 2016 11:00  |  Šport / Futbal

Vrbové prehralo v Myjave 1:4

V poslednom jesennom stretnutí štvrtej futbalovej ligy nastúpili hráči MFK Vrbové v Myjave proti miestnej rezerve a prehrali vysoko 1:4. Domáci mali dobrý nástup do zápasu a v 5. min viedli už 2:0. Pred polčasom ešte zvýšil Horeš na 3:0.

15. 11. 2016 16:00  |  Šport / Futbal
Veľké Orvište (v bielom) na záver jesene zdolalo Cífer 1:0. (M. Ledecký)

Futbalová jeseň je na konci, dohrávali sa ešte tri súťaže

Ešte tri futbalové súťaže mali počas uplynulého víkendu na programe záverečné jesenné kolo. V štvrtej lige prehrali Vrbovčania v Myjave 1:4, v šiestej lige sa Dolný Lopašov blysol víťazstvom 3:0 nad Červeníkom, v siedmej lige vyhrali Madunice na Banke 2:0, Ratnovce remizovali s Prašníkom 3:3 a Moravany nad Váhom s Ostrovom zase 2:2. Jarná časť regionálnych súťaží sa začne v marci budúceho roka.

15. 11. 2016 14:00  |  Šport / Futbal
Články 61 - 70 z 991

Anketa