Lodenica

Futbal

Ilustr. foto (red)

Hološko gólovým hrdinom

Slovenský ofenzívny univerzál v službách FC Sydney, Filip Hološko, bol gólovým hrdinom piatkového domáceho zápasu proti tímu Central Coast Mariners (1:0) v rámci 23. kola najvyššej austrálskej futbalovej súťaže A-League.

17. 03. 2017 15:00  |  Šport / Futbal

Tesné víťazstvo Vrbového v Prečíne

V 18. kole, v druhom zápase jarnej časti štvrtej ligy severozápad, cestovali futbalisti MFK Vrbové do Prečína. Vrbovčanom sa podarilo vybojovať najtesnejšie víťazstvo 1:0 po góle Zelenaya.

16. 03. 2017 15:30  |  Šport / Futbal
Zápas Maduníc s Prašníkom sa skončil bezgólovou remízou. (M. Ledecký)

Ratnovce „lúpili“ vo Veselom, gólovo bohatá remíza v Chtelnici

Dve regionálne futbalové súťaže pokračovali počas uplynulého víkendu druhým jarným kolom. V šiestej lige v súboji mužstiev z piešťanského regiónu vyhral Dolný Lopašov nad Borovcami 1:0, v siedmej lige zase Pečeňady zdolali Koplotovce 3:0 a Ratnovce zvíťazili vo Veselom 3:1.

16. 03. 2017 10:41  |  Šport / Futbal
„Hatrlo“, ako J. Adamca prezývajú, oslávil životné jubileum. (archív SFZ)

Legendárny Vrbovčan Jozef Adamec oslávil 75. narodeniny

Legendárny slovenský futbalista Jozef Adamec sa v nedeľu 26. februára dožil vzácneho životného jubilea. Rodák z Vrbového a bývalý vynikajúci kanonier oslávil 75. narodeniny.

05. 03. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
T. Košút ešte v drese 1. FC Slovácko. (archív 1. FC Slovácko)

Košút v Slovácku končí

Púť piešťanského futbalistu Tomáša Košúta v českom tíme 1. FC Slovácko je, zdá sa, na konci. Obranca odmietol predĺžiť zmluvu a zatiaľ nezohnal iný angažmán. V prvom tíme Slovácka skončil a pripravuje sa individuálne.

02. 03. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Mladší žiaci PFK Piešťany sú momentálne na 11. mieste tabuľky. (archív PFK)

C. Stachura: Pozitívny impulz prišiel po víťazstve v Trenčíne

Mladší žiaci PFK Piešťany skončili jesennú časť sezóny na 11. mieste, keď získali 23 bodov pri siedmich víťazstvách, dvoch remízach a ôsmich prehrách s aktívnom skóre 52:39. Výkony mladých futbalistov zhodnotil ich tréner a zároveň športový riaditeľ klubu Cyril Stachura.

05. 02. 2017 16:00  |  Šport / Futbal
Trebatičania zimujú na prvom mieste tabuľky piatej ligy. (archív OFK)

V. Hornáček: Na slová ako fóbia z druhých miest odpovedáme aktuálnym postavením v tabuľke

Futbalisti OFK Stavoprac Trebatice dlhodobo dokazujú, že patria medzi najlepšie tímy v piatej lige, skupina Západ. Potvrdili to aj vydarenou jesennou časťou aktuálneho ročníka, keď po prvej polovici sezóny figurujú so ziskom 26 bodov na prvom mieste tabuľky. Podarí sa Trebatičanom konečne postúpiť do štvrtej ligy? Aj o tom sme sa pozhovárali s trénerom úspešného tímu Vladimírom Hornáčkom.

05. 02. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Szilárd Petényi, tréner starších žiakov PFK Piešťany. (archív PFK)

Tréner S. Petényi: Starší žiaci PFK majú tendenciu zlepšovať sa

Starší žiaci PFK Piešťany sú po jesennej časti druhej futbalovej ligy až na 11. mieste, keď v 17 zápasoch získali 20 bodov. Najlepším strelcom je s deviatimi gólmi Matúš Štetka. Podľa trénera Szilárda Petényiho však umiestnenie v tabuľke neodpovedá stavu družstva a vo svojom hodnotení jesennej časti sezóny analyzoval viaceré aspekty hry tímu U15.

29. 01. 2017 14:00  |  Šport / Futbal
Martin Směřička si už odkrútil svoj debut za Slaviu. (archív M. S.)

Futsalista M. Směřička prestúpil do Slavie Praha

Pobedimčan Martin Směřička patrí k najlepším futsalistom na Slovensku, minulý rok získal s Pinerolou Bratislava majstrovský titul a zaradil sa k oporám reprezentácie. Teraz sa však rozhodol spraviť ďalší krok vo svojej kariére. Počas uplynulého týždňa prestúpil do celku Slavia Praha, ktorý je účastníkom českej najvyššej súťaže. V exkluzívnom rozhovore sme sa s M. Směřičkom pozhovárali o dôvodoch prestupu i o dojmoch z nového pôsobiska.

28. 01. 2017 15:00  |  Šport / Futbal
Prípravkári PFK sú budúcnosťou piešťanského futbalu. (archív PFK)

Pre nadané futbalové talenty vzniknú športové triedy

Jesennú časť sezóny majú úspešne za sebou aj najmenší futbalisti z prípravky PFK Piešťany. Kluby z Považia založili novú súťaž, tzv. Považskú miniligu. Premiérovo si ju vyskúšali tri najstaršie ročníky, ktoré si v nej počínali veľmi úspešne. Výkony najmladších futbalistov zanalyzoval tréner deväť- a desaťročných Ján Stachura.

21. 01. 2017 12:00  |  Šport / Futbal
Články 61 - 70 z 1004
Regal Burger

Anketa