Veselý a Majerčíková na vrcholnom podujatí

• 24. augusta 2017, 06:16
  • Autor:ts

Pretekári Jakub Veselý a Nina Majerčíková z klubu H2O Motorsport Piešťany sa predstavili na Majstrovstvách sveta a Európy Formula Future, ktoré sa konali v termíne 9.-13. augusta v maďarskom Dunaújvárosi.

V piatok bola na programe manévringová časť majstrovstiev sveta, v ktorej Majerčíková v Class 1 obsadila 12. miesto a Veselému sa v Class 4 darilo lepšie, keď skončil piaty.
Sobotný program obsahoval časť paralelného slalomu. V rámci dopoludnia sa jazdil slalom a výsledky sa spočítali s manévringom z predchádzajúceho dňa. V tom obsadila Majerčíková ôsme miesto. Sčítanie oboch časov dostalo hodnotu 3:59,67 min., čo znamenalo 12. priečku na majstrovstvách sveta v Class 1. V slalomovej časti dosiahol Veselý 2:06,02 min., čo predstavovalo ôsmy najlepší čas. Po sčítaní časov za manévring a slalom jeho hodnota dosiahla 3:32,55 min. a Veselý si vybojoval celkové siedme miesto.
Popoludnie patrilo majstrovstvám Európy, jazdil sa len paralelný slalom. V Class 1 obsadila Majerčíková s časom 2:23,84 min. siedme miesto, Veselý zajazdil slalom v Class 4 s časom tesne pod dve minúty (1:59,88) a skončil na šiestej priečke.