Basketbal

Odchovankyňa BKM Piešťany patrí k stabilným hráčkam talianskych Benátok. (fbmr)

Hviezda Benátok Růžičková v reprezentácii končí

Slovenská basketbalistka Marie Růžičková (31), ktorá je odchovankyňou basketbalového klubu BKM Piešťany, sa rozhodla ukončiť reprezentačnú kariéru a prenechať svoje miesto mladším hráčkam.

03. 02. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Tréner Piešťan Martin Pospíšil.  (L. Duračka)

M. Pospíšil: V Košiciach sa musíme prezentovať iným výkonom, ako proti Ružomberku

V poslednom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou sa Piešťanské Čajky predstavia v sobotu na palubovke Good Angels Košice. Piešťanským basketbalistkám sa v Angels aréne dlhodobo nedarí a radi by zajtra podali výkon, s ktorým by mohli pomýšľať na dobrý výsledok.

02. 02. 2018 15:01  |  Šport / Basketbal
Terézia Páleníková (vpravo) by mala patriť k oporám reprezentácie. (L. Duračka)

Tri Čajky nominované pre najcennejší dres

Tréner slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Peter Kováčik oznámil konečnú 12-člennú nomináciu na blížiace sa februárové zápasy. Figurujú v nej aj tri hráčky Piešťanských Čajok.

02. 02. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Čajky si ešte pred extraligovým play-off zahrajú štyrikrát s Good Angels Košice.  (archív čajok)

Piešťanským Čajkám sa menili termíny zápasov extraligy i EEWBL

Piešťanské Čajky už poznajú všetky termíny zápasov v nadstavbovej časti extraligy i v play-off Východoeurópskej lige EEWBL. Nakoľko basketbalistky Good Angels Košice nepostúpili do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA, okrem súbojov v nadstavbovej časti extraligy s nimi Piešťanské Čajky odohrajú aj štvrťfinálové zápasy play-off Východoeurópskej ligy EEWBL. V hre bola aj možnosť, že v prípade postupu Košičaniek v Eurocupe sa výsledky z nadstavbovej časti extraligy zarátajú aj do EEWBL. Zmena termínov nastala aj zápasoch extraligovej nadstavby s Popradom. Kluby sa na základe žiadosti BAM Poprad dohodli na zmene miesta konania zápasov v daných termínoch, kvôli obsadenosti Arény Poprad v termíne 3.3.2018.

01. 02. 2018 10:07  |  Šport / Basketbal
Česká legionárka Kateřina Zohnová hovorila o chybách tímu. (L. Duračka)

K. Zohnová: To sa už nesmie opakovať

Piešťanské basketbalistky sa s Ružomberkom stretli na týždeň presne. Tentoraz však s opačným výsledkom. Čajky v Diplomat aréne opäť ukázali charakter, keď v poslednej štvrtine dokázali vyrovnať, v predĺžení im však chýbal kúsok šťastia.

31. 01. 2018 15:00  |  Šport / Basketbal
Ani 15 bodov Slamovej nepomohlo.  (L. Duračka)

Ďalší infarktový zápas! Čajky s Ružomberkom prehrali po predĺžení

Šláger prvého kola nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok priniesol opäť dramatický a vyrovnaný zápas, ktorý muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom sa viac darilo hosťujúcim Liptáčkam a pripísali si prvé víťazstvo nad Čajkami v tejto sezóne 84:82.

28. 01. 2018 21:48  |  Šport / Basketbal
Martin Pospíšil - tréner Čajok.  (archív Čajok)

Čajky chcú s Ružomberkom ukázať rovnakú identitu, ako minulý týždeň

Už dnes je na programe prvé kolo nadstavbovej časti, keď Piešťanské Čajky privítajú v šlágri MBK Ružomberok. Očakáva sa, že repríza minulotýždňového semifinále Slovenského Pohára 2018 ponúkne opäť kvalitný a vyrovnaný basketbal.

27. 01. 2018 10:41  |  Šport / Basketbal
Čajka v sobotu privítajú MBK Ružomberok.  (archív Čajok)

Kapitánka Čajok L. Bartáková: Zápasy v nadstavbovej časti budú mať väčší náboj

Už v sobotu sa opäť roztočí kolotoč basketbalovej extraligy žien, ktorá bude pokračovať nadstavbovou časťou. V skupine tímov 1. – 4. budú piešťanské Čajky súperiť s Good Angels Košice, MBK Ružomberok a BAM Poprad systémom doma – vonku. Hneď v prvom kole nadstavby privítajú Piešťanky v atraktívnom súboji MBK Ružomberok.

26. 01. 2018 14:06  |  Šport / Basketbal
Sklamaný tréner Martin Pospíšil vyzdvihol výkony svojich hráčok v oboch dueloch. (L. Duračka)

M. Pospíšil: Všetci môžeme byť na hráčky hrdí

Po slabšom vstupe do roka 2018 dokázali tréneri Čajok družstvo kvalitne pripraviť na Slovenský pohár. Svedčila o tom predvedená hra v semifinále i v smolnom finále. Napriek veľkému sklamaniu z tesnej prehry s Good Angels Košice hovoril tréner piešťanských basketbalistiek Martin Pospíšil pozitívne a vyzdvihol výkony hráčok.

24. 01. 2018 13:00  |  Šport / Basketbal
Terézia Páleníková sa stala najužitočnejšou hráčkou turnaja. (L. Duračka)

T. Páleníková: Košiciam môžeme konkurovať

Sklamanie na hráčkach Piešťanských Čajok po prehratom finálovom zápase bolo badateľné. Veľmi túžili po obhajobe Slovenského pohára a chceli domácich fanúšikov opäť potešiť. Košičanky im síce radosť z obhajoby trofeje nedopriali, no pekné basketbalové chvíle, na ktoré sa bude ešte dlho spomínať, áno.

24. 01. 2018 06:00  |  Šport / Basketbal
Články 41 - 50 z 539