GEFCO

Basketbal

Slovenské basketbalistky aj s Teréziou Páleníkovou a Angelikou Slamovou vyhrali dôležitý zápas v Čiernej Hore. (archív FIBA)

Reprezentácia aj s Čajkami sa vrátila do boja o postup na ME

Slovenské basketbalistky dosiahli v sobotu večer dôležité víťazstvo, ktorým sa vrátili do bojov o postup na ME 2019.

13. 02. 2018 20:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanské Čajky si s Good Angels Košice zahrajú trikrát v jednom týždni. (Laco Ďuračka)

Nové termíny zápasov basketbalistiek

Piešťanské Čajky už poznajú všetky termíny zápasov v nadstavbovej časti extraligy i v play-off Východoeurópskej lige EEWBL. Nakoľko basketbalistky Good Angels Košice nepostúpili do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA, okrem súbojov v nadstavbovej časti extraligy s nimi Čajky odohrajú aj štvrťfinálové súboje play-off EEWBL.

09. 02. 2018 15:00  |  Šport / Basketbal
Rozladený kormidelník Piešťan Martin Pospíšil zápas zhodnotil ako katastrofu. (Laco Ďuračka)

Jedným slovom to bola katastrofa

Po dvoch vyrovnaných vzájomných zápasoch spred dvoch týždňov by len málokto predpovedal, že sobotný duel v Angels aréne skončí pre piešťanské basketbalistky takou blamážou.

05. 02. 2018 19:00  |  Šport / Basketbal
Výkon Čajok v Košiciach sa za vydarený považovať nedá.  (L. Duračka)

Výbuch Čajok v Košiciach, s Good Angels prehrali o 34 bodov

Po prehre v poslednom kole základnej časti v Piešťanoch a následnom víťazstve o jediný bod vo finále Slovenského pohára by len málokto predpovedal, že Good Angels Košice môžu zdolať Piešťanské Čajky o 34 bodov. Aj napriek tomu, že sa hralo na košickej pôde bol výkon vicemajstra veľkým sklamaním, čo potvrdil aj samotný tréner Martin Pospíšil.

04. 02. 2018 17:59  |  Šport / Basketbal
Odchovankyňa BKM Piešťany patrí k stabilným hráčkam talianskych Benátok. (fbmr)

Hviezda Benátok Růžičková v reprezentácii končí

Slovenská basketbalistka Marie Růžičková (31), ktorá je odchovankyňou basketbalového klubu BKM Piešťany, sa rozhodla ukončiť reprezentačnú kariéru a prenechať svoje miesto mladším hráčkam.

03. 02. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Tréner Piešťan Martin Pospíšil.  (L. Duračka)

M. Pospíšil: V Košiciach sa musíme prezentovať iným výkonom, ako proti Ružomberku

V poslednom stretnutí pred reprezentačnou prestávkou sa Piešťanské Čajky predstavia v sobotu na palubovke Good Angels Košice. Piešťanským basketbalistkám sa v Angels aréne dlhodobo nedarí a radi by zajtra podali výkon, s ktorým by mohli pomýšľať na dobrý výsledok.

02. 02. 2018 15:01  |  Šport / Basketbal
Terézia Páleníková (vpravo) by mala patriť k oporám reprezentácie. (L. Duračka)

Tri Čajky nominované pre najcennejší dres

Tréner slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie Peter Kováčik oznámil konečnú 12-člennú nomináciu na blížiace sa februárové zápasy. Figurujú v nej aj tri hráčky Piešťanských Čajok.

02. 02. 2018 09:00  |  Šport / Basketbal
Čajky si ešte pred extraligovým play-off zahrajú štyrikrát s Good Angels Košice.  (archív čajok)

Piešťanským Čajkám sa menili termíny zápasov extraligy i EEWBL

Piešťanské Čajky už poznajú všetky termíny zápasov v nadstavbovej časti extraligy i v play-off Východoeurópskej lige EEWBL. Nakoľko basketbalistky Good Angels Košice nepostúpili do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA, okrem súbojov v nadstavbovej časti extraligy s nimi Piešťanské Čajky odohrajú aj štvrťfinálové zápasy play-off Východoeurópskej ligy EEWBL. V hre bola aj možnosť, že v prípade postupu Košičaniek v Eurocupe sa výsledky z nadstavbovej časti extraligy zarátajú aj do EEWBL. Zmena termínov nastala aj zápasoch extraligovej nadstavby s Popradom. Kluby sa na základe žiadosti BAM Poprad dohodli na zmene miesta konania zápasov v daných termínoch, kvôli obsadenosti Arény Poprad v termíne 3.3.2018.

01. 02. 2018 10:07  |  Šport / Basketbal
Česká legionárka Kateřina Zohnová hovorila o chybách tímu. (L. Duračka)

K. Zohnová: To sa už nesmie opakovať

Piešťanské basketbalistky sa s Ružomberkom stretli na týždeň presne. Tentoraz však s opačným výsledkom. Čajky v Diplomat aréne opäť ukázali charakter, keď v poslednej štvrtine dokázali vyrovnať, v predĺžení im však chýbal kúsok šťastia.

31. 01. 2018 15:00  |  Šport / Basketbal
Ani 15 bodov Slamovej nepomohlo.  (L. Duračka)

Ďalší infarktový zápas! Čajky s Ružomberkom prehrali po predĺžení

Šláger prvého kola nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok priniesol opäť dramatický a vyrovnaný zápas, ktorý muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom sa viac darilo hosťujúcim Liptáčkam a pripísali si prvé víťazstvo nad Čajkami v tejto sezóne 84:82.

28. 01. 2018 21:48  |  Šport / Basketbal
Články 21 - 30 z 523
GARGO
Regal Burger

Anketa