Lodenica

Basketbal

Piešťanská Diplomat aréna bude hostiť najväčšie talenty Európy. (L. Duračka)

Piešťany môžu z európskeho šampionátu vyťažiť

Majstrovstvá Európy basketbalistov do 18 rokov bude tento rok hostiť Slovensko. Na deväť dní (29. júla - 6. augusta) sa Bratislava a Piešťany stanú centrom európskeho mládežníckeho basketbalu. Slovenskí fanúšikovia tak budú mať možnosť spoznať budúce hviezdy paluboviek.

24. 06. 2017 15:00  |  Šport / Basketbal
Nová posila Piešťanských Čajok česká reprezentantka Lenka Bartáková (archív BK Nymburk)

Post rozohrávačky Piešťanských Čajok obsadí česká reprezentantka Lenka Bartáková

Piešťanské Čajky majú pre sezónu 2017/2018 novú rozohrávačku. Na kľúčový post tímu z kúpeľného mesta sa vedeniu podarilo získať českú reprezentantku Lenku Bartákovú, ktorá v súčasnosti bojuje na domácich majstrovstvách Európy. 26-ročná rodáčka zo Sokolova prichádza k Čajkám z českého Nymburka.

19. 06. 2017 14:57  |  Šport / Basketbal
Ilustr. foto (L. Duračka)

Čajky majú v "repre" početné zastúpenie, hráčky sú pred šampionátom plné očakávaní

Piešťanské Čajky majú v kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien pre majstrovstvá Európy v Českej republike početné zastúpenie. Do finálnej dvanástky sa dostalo až päť hráčok, ktoré v uplynulom súťažnom ročníku nastupovalo v drese Piešťan, navyše v realizačnom tíme je aj asistent trénera Richard Kucsa a fyzioterapeut Michal Nagaj.

15. 06. 2017 08:04  |  Šport / Basketbal
Dvadsaťštyriročná pivotka, ktorá už o pár dní bude reprezentovať SR na európskom šampionáte v Česku sa upísala klubu A. S. Fila San Martino. (L. Duračka)

Sabína Oroszová bude hrať najvyššiu taliansku súťaž v drese San Martina

Slovenská basketbalová reprezentantka Sabína Oroszová, ktorá odohrala uplynulé dve sezóny v Piešťanských Čajkách bude v nasledujúcom ročníku pôsobiť v Taliansku. Dvadsaťštyriročná pivotka, ktorá už o pár dní bude reprezentovať SR na európskom šampionáte v Česku sa upísala klubu A. S. Fila San Martino.

14. 06. 2017 13:42  |  Šport / Basketbal
Piešťanské Čajky majú v reprezentácii početné zastúpenie: Rebeka Mikulášiková, Terézia Páleníková, Angelika Slamová,
Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a asistent trénera Richard Kucsa. Do nominácie sa nedostala iba Ivana Jakubcová. (L. Duračka)

Päť Čajok v nominácii

Po víkendovom dvojzápase v Maďarsku musel tréner slovenskej basketbalovej reprezentácie žien určiť konečnú dvanásťčlennú nomináciu, ktorá pocestuje na európsky šampionát do Českej republiky. Do finálnej dvanástky sa napokon dostalo aj početné zastúpenie hráčok Piešťanských Čajok.

13. 06. 2017 14:38  |  Šport / Basketbal
Ivana Jakubcová pôsobila na prestížnej americkej univerzite v Kentucky. (archív I. Jakubcovej)

Jakubcová ďalšou posilou Čajok

V ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní nového kádra. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok.

07. 06. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal
Marie Růžičková, opora Benátok. (archív M. R.)

M. Růžičková: Mladé hráčky by mali mať väčšiu ochotu reprezentovať

V kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien je aj Piešťancom dobre známa Marie Růžičková. Rodáčka z Nového Mesta nad Váhom je odchovankyňou BKM Piešťany, no už dlhé roky je hviezdou talianskych Benátok. V novembri sa skúsená pivotka vrátila po dlhých rokoch do reprezentácie a zapáčilo sa jej to natoľko, že sa v drese so slovenským znakom predstaví aj na európskom šampionáte u našich západných susedov.

01. 06. 2017 14:00  |  Šport / Basketbal
Staršie minibasketbalistky Piešťanských Čajočiek, zverenkyne trénera Dobroslava Luptáka, skončili na tretej priečke. (L. Duračka)

Čajočky na domácich majstrovstvách SR bronzové

Piešťanská Diplomat aréna hostila počas uplynulého víkendu finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v kategórii starších minibasketbalistiek. Hostiteľský tím Piešťanské Čajočky - BKM Piešťany sa umiestnil na treťom mieste za Popradom a víťaznými Ťahanovcami.

31. 05. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Ivana Jakubcová (Trojan Tip-Off)

Čajky angažovali Jakubcovú a Kašpárkovú, do zahraničia odchádza Oroszová

V stále ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní kádra pre budúcu sezónu. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok v budúcej sezóne.

30. 05. 2017 16:15  |  Šport / Basketbal
Zverenkyne Dobroslava Luptáka s bronzovými medailami. (archív BKM)

Mladšie žiačky z Piešťan získali na majstrovstvách Slovenska bronz

Basketbalové mladšie žiačky Piešťanských Čajočiek-BKM Piešťany sa počas uplynulého víkendu predstavili na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktorý sa uskutočnil v Košiciach. Hoci sa pre Piešťanky nezačal dobre a úvodné dva zápasy prehrali, dokázali sa zomknúť a napokon vybojovali bronzové medaily. Majstrom Slovenska sa stali basketbalistky Young Angels „2004“ Košice.

26. 05. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Články 21 - 30 z 425
Regal Burger

Anketa