Basketbal

Vanessa Gajdošová (FB Čajok)

Čajky sa dohodli na spolupráci s ďalšími posilami

Piešťanské basketbalistky odštartovali v pondelok 14. augusta letnú prípravu na súťažný ročník 2017/2018. Vedenie klubu pomaly finišuje so skladaním kádra a najnovšie sa mu podarilo dohodnúť s dvomi slovenskými hráčkami.

17. 08. 2017 09:00  |  Šport / Basketbal
Srb Nikola Miškovič má perspektívu byť hviezdou svetového basketbalu. (archív FIBA)

Najužitočnejší hráč ME Miškovič: Slováci sú ako bratia

Nedávno skončené majstrovstvá Európy v basketbale chlapcov do 18 rokov, ktoré sa konali v Bratislave a Piešťanoch, priniesli skvelé predstavenie juniorského basketbalu. Z titulu sa napokon tešili Srbi, ktorí zdolali rovesníkov zo Španielska 74:62. Mladí Balkánci vyhrali kontinentálny šampionát po osemročnej pauze.

16. 08. 2017 19:00  |  Šport / Basketbal
Piešťanské basketbalistky pred novou sezónou výrazne obmenili káder. (L. Duračka)

Čajkám pribudnú ďalšie posily

Strieborný tím z vlaňajšej sezóny v najvyššej slovenskej súťaži už usilovne zbrojí pred začiatkom nového ročníka.

11. 08. 2017 09:00  |  Šport / Basketbal
Zaujímavé zápasy sa odohrali aj v Piešťanoch. (archív FIBA)

Majstrovstvá Európy sa skončili, víťazmi sú Srbi

Majstrovstvá Európy chlapcov do 18 rokov, ktoré sa konali v Piešťanoch a Bratislave, sa skončili. Víťazmi šampionátu sa stali srbskí basketbalisti, ktorí vo finále vyhrali nad rovesníkmi zo Španielska 74:62. Z bronzu sa tešili Litovčania, ktorí v súboji o tretie miesto zdolali Turkov 97:88.

09. 08. 2017 08:00  |  Šport / Basketbal
Niektoré zápasy v Diplomat aréne boli divácky veľmi atraktívne. (archív FIBA)

Basketbalové talenty v Piešťanoch

Európsky šampionát basketbalistov do 18 rokov, ktorý sa koná v Bratislave a v Piešťanoch v dňoch 29. júla - 6. augusta, odštartoval. Najväčšie basketbalové talenty Európy zvádzajú od soboty neľútostné súboje aj na palubovke piešťanskej Diplomat arény, kde sa hrajú skupiny A a B, i s obsadením niektorých favorizovaných tímov na medailu.

02. 08. 2017 14:20  |  Piešťany / Aktuálne
Mladá pivotka Piešťanských Čajok. (L. Duračka)

R. Mikulášiková: Hrať za ženy bol môj sen

Jednou z najtalentovanejších basketbalistiek Slovenska je Rebeka Mikulášiková, pivotka Piešťanských Čajok. Odchovankyňa Nitry bola najmladšou hráčkou vo výbere trénera Mariána Svobodu na majstrovstvách Európy žien v Českej republike a ukázala sa tam vo veľmi dobrom svetle. Hoci sa pôvodne mala piešťanská hráčka po návrate zo šampionátu pripojiť k jednej z mládežníckych reprezentácií, pre zranenie kolena si sezónu nepredĺžila.

02. 08. 2017 13:32  |  Piešťany / Aktuálne
Piešťanské basketbalistky budú hrať v Eastern Europe Women´s Basketball League. (archív Čajok)

Čajky si zahrajú ďalšiu medzinárodnú súťaž

Piešťanské basketbalistky v nasledujúcom ročníku budú hrať aj ďalšiu medzinárodnú súťaž. Klub sa prihlásil do východoeurópskej ligy Eastern Europe Women´s Basketball League (EEWBL), ktorá je pre Čajky výbornou príležitosťou pre medzinárodnú konfrontáciu.

27. 07. 2017 10:30  |  Šport / Basketbal
Piešťany čaká elitné basketbalové podujatie. (archív SBA)

Piešťany (nielen) ako basketbalové lákadlo

Po veľkonočnom turnaji hráčov do 18 rokov a prípravných dueloch dievčat rovnakej vekovej kategórie čaká na piešťanskú Diplomat arénu už o pár dní krst ohňom. V sobotu 29. júla sa úvodným klaksónom zápasu Ukrajiny s Talianskom od 13.30 h začnú majstrovstvá Európy hráčov do 18 rokov.

26. 07. 2017 13:00  |  Šport / Basketbal
Reprezentanti Bosny a Hercegoviny sa v Piešťanoch predstavia aj s hviezdou Realu Madrid - Sanim Camparom (v popredí). (archív SBA)

Bojovní Turci, Bosniaci s hviezdou z Realu Madrid

V Bratislave a Piešťanoch vypukne už o pár dní pravé basketbalové šialenstvo! Európsky šampionát hráčov do 18 rokov, teda budúcich superhviezd, privíta okrem nášho národného tímu ďalších pätnásť špičkových výberov starého kontinentu. Na otázky, ako sa tešia na šampionát, odpovedali tréneri Bosny a Hercegoviny, Slovinska a Turecka.

26. 07. 2017 10:00  |  Šport / Basketbal
Matej Majerčák by mal byť jedným z lídrov tímu. (L. Duračka/archív SBA)

Majerčák sľubuje rýchlu a agresívnu hru Slovenska

Jedna z opôr slovenského národného tímu do 18 rokov Matej Majerčák verí, že na blížiacich sa majstrovstvách Európy v Bratislave a Piešťanoch bude hrať Slovensko atraktívny, rýchly a agresívny basketbal.

25. 07. 2017 12:00  |  Šport / Basketbal
Články 11 - 20 z 435
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa