Región

Za výhru ihriska pravidelne hlasovali aj na piešťanskej radnici. (FB M. Hyneka)

Ihrisko Žihadielko pravdepodobne vyhráme!

Vyše mesiaca Slováci hlasovali za výhru nového detského ihriska Žihadielko. V druhej kategórii Piešťany viedli s náskokom približne tisíc hlasov, no i keď ku koncu mierne poľavili, výhru hracích prvkov pre deti si azda zabezpečili. Definitívne sa to dozvieme až po skončení hlasovania, pričom posledný deň na zmenu stavu je utorok 28. februára.

03. 03. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kapor ulovený v studenej vode vždy poteší.

Rybolov v našom regióne

Po dlhej zime asi neexistuje medzi nami rybár, ktorý netúži po oteplení, rozmrznutí hladiny a nahodení udice. Ak zima nie je príliš dlhá, marcové dni nám to už umožňujú. No nie vždy sa dostaví požadovaný úspech. Tomu sa vôbec netreba čudovať, lov rýb v studenej vode má totiž svoje špecifiká.

03. 03. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Róbert Reško je neprávoplatne odsúdený z vraždy, teraz čelí ďalšej obžalobe.  (Jozef Vojčiniak)

Reško odsúdený za vraždu sa opäť postaví pred súd

Róbert Reško, zatiaľ neprávoplatne odsúdený z vraždy vo Vrbovom, sa v máji opäť postaví pred súd. Tentoraz za trestný čin lúpeže, ktorú mal spáchať niekoľko mesiacov predtým, ako v septembri v roku 2015 spolu so svojím maloletým synom na smrť dobil Mareka Kalužu pri miestnom gymnáziu. To však jasne poukazuje na skutočnosť, že ak by polícia vo Vrbovom robila to, čo podľa nálezu prokurátorky robiť mala, už v úvode toho istého roka, keď Reško vraždil, by za trestný čin lúpeže zrejme v tej dobe sedel vo väzení. S Marekom by sa v osudnú noc, keď prišiel o život, s najväčšou pravdepodobnosťou ani nestretol.

03. 03. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Pochovávanie basy vo Veľkom Orvišti nemalo chybu. (Pavol Paulovič)

Vo Veľkom Orvišti oprášili staré dobré zvyky

Poslednú fašiangovú sobotu sa aj vo Veľkom Orvišti lúčili s časom zábav, tancovačiek či svadieb. Basu, ktorá symbolizuje veselie, uložili do hrobu na celých štyridsať dní. Pár nadšencov v obci pripravilo program s jej pochovaním, aby sa znovu vrátili do obce všetky staré zvyky.

02. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Chtelnickí mládenci v tanci s názvom Pod šable. (vd)

Šabľovníkov z Chtelnice najskôr požehná kňaz, potom vyskakujú

Obec Chtelnica je výnimočná nielen svojím historickým koloritom s krásnym kaštieľom, ale i nevídanou fašiangovou pochôdzkou regrútov, dnes už len slobodných mládencov s dychovkou od domu k domu. Najskôr ich kňaz v závere svätej omše v nedeľu požehná, oni pobozkajú krížik a potom sa už rozbehnú aj s muzikou po dedine. Tento rok si vzali modré košele, biele šatky, prútiky. Medzi nimi boli i dievčence v chtelnických krojoch. S domácou slivovicou ich vítali pred obecným úradom aj starosta Peter Radošinský so zástupcom Jánom Piačkom.

02. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Do plesu v Sokolovciach sa niektorí doslova zahryzli.
 (Peter Sičák)

Sokolovčania plesali vo vynovenej sále až do rána

V novozrekonštruovanom kultúrnom dome v Sokolovciach sa v sobotu 25. februára plesalo v rytme kokteilu namiešaného z emotívnej salsy i orientálnych melódií. Medzitým Sokolovčania tancovali polku, valčík či súčasné spoločenské tance. Ples ako sa patrí, s bohatou tombolou, nádhernými róbami, reprezentačným programom, chutnými nápojmi i jedlom.

01. 03. 2017 15:15  |  Región / Aktuálne
Skládka v Rakoviciach horela od nedele 19. do utorka 21. februára. (KR HaZZ)

Rakovice: Skládka odpadu horela tri dni

Tri dni, až do utorka 21. februára, horela skládka komunálneho odpadu v Rakovickom háji.

01. 03. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (Srdečne blahoželáme!)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 6. februára o 22. 53 h sa Dominike a Jonášovi Melnarovcom z Drahoviec narodila v piešťanskej pôrodnici prvá dcéra Alica (50 cm, 2920 g).

26. 02. 2017 08:36  |  Región / Narodili sa
Túto princeznú chránila ozbrojená stráž. (vd)

Maškarný ples v Šípkovom

Deti vzali svojich rodičov aj starých rodičov, pochytali sa za ruky a niektorí pešo, iní na autách sa vydali v sobotu 18. februára do už historickej budovy starej školy v Šípkovom. Aj pávy od susedov boli na tú parádu zvedavé, z diaľky sledovali tie čudesá.

25. 02. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Desiatky brokov objavil röntgen v tele kríženca dobermana. (Útulok Piešťany)

Na Banke našli vzduchovkou rozstrieľaného psa

Doslova s opovrhnutiahodným správaním k zvieraťu sa stretli pracovníci piešťanského zvieracieho útulku. V utorok minulý týždeň im obyvatelia obce Banka ohlásili krívajúceho psa na Žiackej ulici. Šok však nastal potom, ako zatúlaného chlpáča nechali u veterinára zröntgenovať. Snímka v jeho tele odhalila zhruba štyridsať brokov zo vzduchovky.

24. 02. 2017 15:30  |  Región / Aktuálne
Články 61 - 70 z 1380

Anketa