Región

Vo Veľkom Orvišti privítali nových „občiankov.“ (vd)

Veľké Orvište sa vzmáha, pribudlo mu deväť bábätiek

Vo Veľkom Orvišti usporiadali v piatok 20. januára pre deväť nových „občiankov“ slávnostné uvítanie do života. Rodičia dostali pre svoje ratolesti od obce „poduškové“ i pamätnú medailu. Miestni školáci svojim dupačkovým kamarátom zahrali na píšťalke i harmonike. Do kroniky malo pribudnúť deväť nových podpisov, no niektoré dieťatká ochoreli, preto ich rodičia zapíšu do obecnej knihy neskôr.

26. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Deti v karnevalových maskách si zatancovali, pocvičili aj pohľadali pirátsky poklad. (am)

Kultúrny dom v Krakovanoch zaplnili Elzy aj superhrdinovia

Fašiangy ako symbol zábavy, hodovania a veselosti po Troch kráľoch zavítali do mnohých miest a obcí, Krakovany nevynímajúc. V sobotu 21. januára sa tamojšie deti i malí návštevníci z iných obcí vyparádili a v kultúrnom dome sa zabávali na tradičnom karnevale, organizovanom krakovianskou materskou školou a rodičmi.

26. 01. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Kriminalisti v stredu 18. januára zadržali dvoch mužov, ktorí mali vyrábať pervitín. (NAKA)

Modrová: Za výrobu drog im hrozí doživotie

V chatovej oblasti v obci Modrová zasahovala Národná kriminálna agentúra. V stredu 18. januára urobili jej príslušníci veľkú protidrogovú raziu, pričom zadržali dvoch mužov, ktorí mali vyrábať pervitín. Danielovi B. a Milošovi K. teraz hrozí odňatie slobody na 20 až 25 rokov, ba dokonca doživotie.

26. 01. 2017 09:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Psík Džuna vyčkával na svojho pána aj po smrti. (Viera Dusíková)

Záchranca bankomatu Toréz zomrel - napil sa nemrznúcej zmesi!

Zachránil bankomat, zrazilo ho auto, niekoľkokrát vyhorel, vypil chladiacu zmes. Tá sa mu stala osudnou. Azda najznámejší bezdomovec v okolí, Anton Bielka z Vrbového, alias Toréz, zomrel v piešťanskej nemocnici v utorok 17. januára. Lekári sa ho pokúšali zachrániť, no proti rozvratu vnútorného prostredia boli bezmocní. Toréz, ktorý vytrpel najväčšie mrazy na ulici a možno dve-tri noci v nocľahárni, odkiaľ ušiel za svojím psíkom, nezomrel na podchladenie. Zrejme našiel v kontajneri fľašku s tekutinou, ktorá sa dala vypiť aj pri mínus pätnástich stupňoch. Nevšimol si, čo pije? Alebo to nebola fľaška z kontajnera? Odpoveď si vzal so sebou.

25. 01. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje video
Ľadový kolotoč bavil ľudí v Červeníku (Sports)

Ľadový kolotoč bavil ľudí v Červeníku

Vďaka invencii marketingového oddelenia firmy SPORTS sa v Červeníku roztočil – síce len na pár hodín – ľadový kolotoč. Od samotného nápadu až po realizáciu tohto projektu uplynuli len tri dni.

25. 01. 2017 11:02  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Profesionálni aj dobrovoľní hasiči bojovali s ohňom v ťažko dostupnom teréne. (DHZ Veľké Kostoľany)

Za Chtelnicou horela hospodárska budova

Množstvo hasičov z Piešťan, Trnavy a tiež príslušníci dobrovoľných zborov z Vrbového, Dolného Lopašova a Veľkých Kostolian v utorok 17. januára s bojovalo ohňom v ťažko dostupnom mieste za obcou Chtelnica. Pred treťou ráno sa tam rozhorela hospodárska budova lesnej správy. V jej blízkosti boli dva rodinné domy. Kým sa hasiči dostali k miestu, intenzita požiaru sa začínala znižovať. Oheň už vykonal svoje, ale plamene ešte riadne šľahali.

24. 01. 2017 11:00  |  Krimi / Čierna kronika
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 9. januára o 0.43 h sa rodičom Michaele Pappovej z Nového Mesta nad Váhom a Jaroslavovi Barkocimu z Maduníc narodil syn Tobias Barkoci (52 cm, 3130 g). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Katarína Skálová. Doma bračeka privítala päťročná sestrička Nikola.

22. 01. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Účastníci 25. ročníka Majstrovstiev sveta a vesmíru v hre Pindžerlo. (René Neodolatelislav Just)

Pohár majstra v hre Pindžerlo sa vrátil do Vrbového!

O tohtoročnom majstrovi sveta a vesmíru v hre Pindžerlo, minerálovi Kriaku, Andrejovi Budislavovi Jobusovi, platí porekadlo - zreje ako dobré víno. Čerstvý držiteľ pohára majstra sveta a vesmíru v Pindžerlo po roku opäť zabezpečil Vrbovčanom, že ocenenie, ktoré iba raz v 37-ročnej histórii mal v svojej držbe legionár z Maduníc, Tomáš Eliš, sa opäť vrátilo tam, kam patrí - do mesta pod šikmou vežou. Vivat Pindžerlo! Vivat Jobus!

20. 01. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Vďaka opraveným zvodom na dažďovú vodu už nebude zatekať do muriva. (Vrbové Online)

Čistili a opravovali židovskú synagógu

Minulý rok sa Mestu Vrbové podarilo odkúpiť zvyšné štyri osminy židovskej synagógy, ktorá stojí na Ulici Mórica A. Beňovského. Opätovným získaním tejto pamiatky do vlastníctva mesta sa správcom otvorili nielen možnosti využitia v oblasti kultúry, ale v prvom rade už môžu historický priestor riadne zabezpečiť a rekonštruovať.

19. 01. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Úprava povestnej zákruty nie je finálna, asfalt budú meniť. (Supa)

Ostrú zákrutu na Banke vyfrézovanú nenechajú

Ostrá zákruta v obci Banka je povestne známa pre mnohé dopravné nehody. V druhej polovici decembra minulého roka, potom, čo vozovka začala výrazne chladnúť, vyleteli z nej viaceré vozidlá dokonca v jeden deň.

18. 01. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Články 61 - 70 z 1343
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa