Nadácia Adeli

Región

Ako sa blížil čas otvorenia školy, pribúdala pred jej dvermi aj verejnosť. (gak)

Sokolovský malý zázrak s veľkým prekvapením

Pred štvrťstoročím sa ešte nový školský rok začínal prvým septembrom. Odkedy však na tento deň pripadol štátny sviatok, termín sa posúva podľa kalendára. V tento deň sa však výnimočne otvorili „brány“ školy v Sokolovciach. Vítaní boli nielen školáci a ich rodičia, ale hlavne tí, ktorí sa pričinili o malý zázrak s veľkým prekvapením.

05. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Jozef Viskupič je spoločným kandidátom koalície pravicových demokratických strán. (gak)

Viskupič kandiduje na župana, podľa neho nastal čas na zmenu

Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja oznámil dnes poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič (OĽaNO). V prípade zvolenia za predsedu by sa vzdal svojho poslaneckého mandátu.

04. 09. 2017 16:25  |  Región / Aktuálne
Alex Piešťanský a jeho 108-centimetrový sumec. (pm)

Rybolov v našom regióne

Leto by malo pomaly končiť, ale tento rok sa nám teploty stále vracajú. Na pár dní sa ochladí, a potom zase nastúpia tridsiatky.

04. 09. 2017 08:00  |  Región / Aktuálne
V samotnom parku je kaštieľ dominantou najmä pri pohľade zo severu, nakoľko voči parku leží na vyvýšenine s výškovým rozdielom cca 6 m. (reprofoto gak)

Chátrajúca dominanta obce dostane pôvodný vzhľad

Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom je komplex pôvodne renesančných budov tvorený kaštieľom a hospodárskymi objektmi v parkovo-záhradnom areáli. Vznikol na konci 16. storočia a bol niekoľkokrát prestavaný. Jeho súčasťou je anglický park, ktorý vznikol oveľa neskôr. Obe národné kultúrne pamiatky však spája veľká trauma. Za posledných desať rokov sa z nich stali doslova ruiny!

03. 09. 2017 17:00  |  Región / Aktuálne
Dvaja klauni rozžiarili oči starkých v Modrovej. (ab)

Červené nosy si nasadili i babičky

Kľukatú cestu do hôr Považského Inovca až k zariadeniu Senior Modrová si minulý týždeň užívali dvaja klauni s červenými nosmi - Oľga a Anton. Vo velikánskom dome na miernom kopčeku ich už netrpezlivo vyčkávali starenky aj starčekovia. Do bežných dní, ktoré tu plynú ako voda v Modrovskom potoku, im veselá dvojica mladých šašov - jašov doniesla pár chvíľ prežiarených úsmevmi.

02. 09. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Stovky cyklistov zdolávajú trasu dlhú 43 kilometrov. (Stanislava Vičanová)

Voľný deň s dobrou pohodou na Cyklo Holeška Tour

Stovky milovníkov cyklistiky si v prvý septembrový deň opäť po roku užívali neopakovateľnú atmosféru masovej akcie s veľkou energiou – Cyklo Holeška Tour.

01. 09. 2017 13:47  |  Región / Aktuálne
Cykloturistika sa stala veľkolepou spoločenskou udalosťou. (holeska.sk)

V prvý septembrový deň pozor na cyklistov

Vodiči, dávajte pozor na cyklistický pelotón, ktorý bude prechádzať v piatok 1. septembra obcami Mikroregiónu nad Holeškou. Práve v ten deň v čase od 9:30 do 13:00 sa uskutoční podujatie Cyklo Holeška tour.

31. 08. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Školy a školské zariadenia sú oslobodené od povinnosti úhrady koncesionárskych poplatkov, a to bez rozdielu ich právneho postavenia (vd)

Obecné školy sú oslobodené od koncesionárskych poplatkov

Obecné školy budú oslobodené od koncesionárskych poplatkov. Vyplynulo to z rokovaní Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) s ministrom kultúry Marekom Maďaričom. Informoval o tom hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

30. 08. 2017 11:54  |  Piešťany / Aktuálne
Krv ponúklo 24 bezpríspevkových darcov z Drahoviec, Vrbového, Považian, Piešťan a z Modrovky. (vd)

Drahovskú kvapku krvi vyvážili striebrom

Už po pätnásty raz sa do Drahoviec zišli darcovia krvi z obce i širokého okolia, aby odovzdali jedinú tekutinu, ktorá sa nedá ani vyrobiť, ani plnohodnotne nahradiť. Svoju krv vo štvrtok 24. augusta ponúklo k odberu 24 ľudí - štrnásť mužov a desať žien.

29. 08. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Piešťanci si v pondelok 28. augusta uctili pamiatku osloboditeľov. (vd)

Uctili si osloboditeľov aj piešťanského veliteľa letiska - Haluzického

Členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, ale i brigádna jednotka z Hlohovca, mladí vojenskí historici, predstavitelia mesta i poslanci si v Piešťanoch uctili pri príležitosti osláv Slovenského národného povstania pamiatku osloboditeľov. Kytice kvetov položili i k pomníku letcov, k pomníku padlým rumunským vojakom či na hrob legendárneho protinacisticky zmýšľajúceho veliteľa piešťanského letiska – Ivana Haluzického, ktorý po vypuknutí SNP organizoval rovnako zmýšľajúcich vojakov posádky a s asi štyristo mužmi odišiel na povstalecké územie.

28. 08. 2017 15:26  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 1558
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa