Lodenica

Región

Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 5. júna o 21.50 h sa Daniele a Michalovi Krihovcom z Lančára narodilo prvé dieťatko - syn Maxim (3300 gramov, 50 centimetrov). V piešťanskej pôrodnici mu na svet pomohla MUDr. Katarína Skálová.

17. 06. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Nad Krakovanmi sa v sobotu vznášalo mnoho typov lietadiel. (am)

Na krakovianskom nebi parašutisti i akrobatické lietadlo

Už po piaty raz si milovníci lietania prišli na svoje na Otvorení neba na Vinohradoch. V sobotu 10. júna sa na krakovianske letisko prišli pozrieť domáci i obyvatelia okolitých obcí a spoločne tak privítali leto.

15. 06. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Krásne jahody, pôvabné zberačky. (vd)

Jahody nestíhajú ani dozrievať

Na jahody do Boroviec prišlo minulý týždeň rekordné množstvo zberačov. Parkovisko v poli sa naplnilo autami a riadky rodinami s vedrami, košíkmi i prepravkami. V sobotu 3. júna ich bolo na predajných plochách azda aj päťsto.

14. 06. 2017 13:27  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 4. mája o 8.41 h sa Alžbete a Matejovi Kalnickým z Brunoviec narodilo druhé dieťatko - dcérka Andrejka (3780 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici bábätku pomohla na svet MUDr. Katarína Skálová. Dievčatko sa narodilo rok po svojom bračekovi Matejkovi.

11. 06. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Ilustr. foto (FB Mikroregión nad Holeškou)

O cyklotrase do Vrbového rozhodne ministerstvo

Petícia za cyklotrasu Piešťany - Vrbové v telese starej železnice má už viac ako triapoltisíc podpisov. Túto občiansku iniciatívu sa rozhodli zorganizovať aktivisti Marián Kališ a Dušan Knap, aby hlas ľudu piešťanského regiónu bol vypočutý až na ministerstvo dopravy, ktoré bude o prenájme železnice pod cyklotrasu v najbližšom období rozhodovať.

09. 06. 2017 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Pre deti je ulovenie sumca nezabudnuteľný zážitok. (pm)

Rybolov v našom regióne

V júni nám začína tá pravá rybárska sezóna. Loviť možno na všetkých kaprových a lososových vodách. Do 15. júna je zakázaný lov prívlačou a na živú či mŕtvu rybku. Do tohto dátumu sú ešte chránené niektoré druhy dravcov. Denná doba lovu v júni je od 04.00 do 24.00.

09. 06. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Slávnosti sú plné atrakcií pre deti i dospelých. (Laco Novák)

Tereziánske slávnosti na Holíčskom zámku

Neskorobarokový zámok v Holíči patrí k dominantám Záhoria i Trnavského samosprávneho kraja. Je jednou z mála zachovaných pamiatok na cisársky rod Habsburgovcov a je priamo prepojený na jednu z najväčších panovníčok európskych i svetových dejín - Máriu Teréziu.

08. 06. 2017 13:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Napílených 32 orechov musí kraj na ceste pri Krakovanoch odstrániť. (mp)

Poškodené orechy vyrúbu

Narezané orechy lemujúce cestu z Krakovian smerom do Podolia zatiaľ ostávajú na svojom mieste. Svojmu osudu, ktorý im vytýčil neznámy páchateľ, však napokon neuniknú. Všetky poškodené dreviny sa totiž musia odstrániť.

08. 06. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Prvých päťdesiat detí dostane v piatok 9. júna bublifuky zadarmo. (ds)

Bublinkovanie, vankúšová bitka aj tábory

Vo Vrbovom sa nielen menšie, ale aj väčšie deti či mládež môžu tešiť na niekoľko zaujímavých podujatí z produkcie Parlamentu mladých mesta Vrbové. Už v piatok 9. júna ich čaká bublinkovanie, koncom prázdnin vankúšová bitka. Organizátori chystajú aj štyri letné tábory, no i výlet za poznaním do Elektrárne Piešťany na vedecký brloh. Cieľom mladých aktivistov je priviesť deti k dobrovoľníctvu, prírode i športu.

07. 06. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Na brehu rieky Váh v Maduniciach našiel rybár nemeckú delostreleckú mínu z druhej svetovej vojny. (KR PZ)

V Maduniciach našiel rybár nemeckú mínu

Na brehu rieky Váh v Maduniciach našiel rybár nemeckú delostreleckú mínu z druhej svetovej vojny. Objavil ju v pondelok 5. júna o siedmej hodine ráno. Typ míny určili pyrotechnici. Išlo o muníciu označenú ako WGR 40. Nebolo ju treba zneškodniť na mieste, dala bezpečne previezť, preto ju naložili do špeciálneho auta a odniesli do bezpečia, kde ju zlikvidujú.

05. 06. 2017 16:02  |  Región / Aktuálne
Články 61 - 70 z 1478
Regal Burger

Anketa