Región

Je alarmujúce, že aj takéto krásne ryby musia trpieť za primitivizmus niektorých obyvateľov nášho mesta. (archív sg)

Blog Mojimi očami: Z potoka stoka

Milí priatelia, drahí čitatelia. V predošlom príspevku rubriky Mojimi očami som sa zameral na svetlú stránku Piešťan, čiže šport. Tentoraz vám vykreslím naše mesto aj z negatívnej stránky. Reč je o katastrofálnom znečistení potoka Dubová. Taktiež ho môžete poznať aj pod názvom „Dubové“.

18. 10. 2017 13:00  |  Piešťany / Téma týždňa
Podľa úradníkov skládka spodné vody neohrozuje, hoci sami nevedia, čo sa do kameňolomu naváža. (jivarade.sk)

Obavy o zdroj pitnej vody v Dechticiach sú zrejme predčasné

Obavy starostov obcí okresu Trnava z možného ohrozenia strategického zdroja pitnej vody v Dechticiach sú podľa vedúceho odboru životného prostredia Okresného úradu v Trnave Rudolfa Kormútha predčasné.

16. 10. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
V jeseni nachádzame pri vodách aj neporiadok po rybároch, ktorý treba vyzbierať. (pm)

Rybolov v našom regióne

Október sa okrem chladných dní vyznačuje pre rybára aj ďalšou zmenou. Denná doba lovu je od 4.00 do 24.00 h, teda lov nonstop sa skončil.

16. 10. 2017 14:30  |  Región / Aktuálne
42-ročný Piešťanec išiel na motocykli Aprilia SR 125 smerom na Ducové. (KR PZ Trnava)

Pri Moravanoch nad Váhom zahynul motorkár

Čierny deň pre motorkárov na Slovensku. Pri ich viacerých nehodách dnes zasahovali záchranárske vrtuľníky, pričom jeden prípad sa skončil tragicky.

15. 10. 2017 20:34  |  Región / Aktuálne
Ak si myslíte, že tieto hity, ktoré namiešal  skúsený caravanista  a bývalý Teslák, Jaro Mišura vás neroztancujú, ste na omyle... (Viera Dusíková)

Karavanisti to roztočili U Pullmana na Banke

Piešťanský Caravan club má za sebou zrelú štyridsiatku. Nielen pri tejto príležitosti, ale hlavne pri nej, usporiadali jej členovia opäť parádnu rozlúčku so sezónou, akú robievali na Výtokoch! V autocampingu Lodenica „ U Pullamana“ na Banke to nielenže počas tohto víkendu vrelo v kotlíkoch, ale organizátori si pripravili aj premietanie fotografií, ktoré prezentovali ich činnosť.

14. 10. 2017 21:39  |  Piešťany / Aktuálne
Kostol v Moravanoch veriaci vyzdobili výpestkami zo záhrad. (Lukáš Vrábel)

V obciach ďakovali za úrodu

Ľudia si v súčasnosti čoraz viac uvedomujú, aký dôležitý je dážď i vlaha pre život. V suchách, ktoré postihli naše končiny tento rok, si aj veriaci z farnosti Moravany nad Váhom uctili výpestky zo záhrad a polí, poďakovali Bohu za úrodu.

14. 10. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
V rodine Škorňákovcov sa tešili z takýchto krásnych suchohríbov. (Supa)

Spýtajte sa hubára skôr, než si dáte huby do huby

Rastú? Veru áno! A je ich požehnane. Huby po niekoľkodňových dažďoch povyskakovali spod machu i lístia v lese. Rastú na spráchnivených drevách i zelených lúkach, ba i na trávnikoch okolo domov a v záhradách. Nie všetky sú však človeku osožné. Preto pozor! Stále platí pravidlo – ak ich nepoznáš, netrhaj ich a nejedz!

14. 10. 2017 07:30  |  Región / Aktuálne
Nádejných študentov a hostí vítali na škole aj čerstvým jogurtom. (gak)

„Hnojarine“ tiahne na stovku

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja zorganizovali na Strednej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave Deň otvorených dverí.

13. 10. 2017 09:30  |  Región / Aktuálne
V dechtickom kameňolome miestni ochotníci pred rokmi ešte organizovali Pašiové hry, dnes sa tam ukladá odpad. Údajne tam má skončiť aj betón z rozoberaných chladiarenských veží z atómky v Jaslovských Bohuniciach. (hlas.sk)

Starostovia majú obavy o strategický zdroj pitnej vody v regióne

Vážne obavy z možného ohrozenia strategického zdroja pitnej vody v Dechticiach majú starostovia obcí okresu Trnava. Hrozbou pre vodný zdroj je podľa nich ukladanie odpadu v miestnom kameňolome. Prevádzkovateľ kameňolomu tam plánuje uložiť až 250-tisíc metrov kubických inertného odpadu, v súčasnosti má povolené polovičné množstvo.

13. 10. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Výstava ovocia a zeleniny zaujala krásnymi exponátmi. (jm)

Šampión bolo najkrajšie dubovianske jablko

Jeseň nám už zaklopala na dvere, a tak zo svojich záhrad zberáme dopestované ovocie a zeleninu, ktorými sa prezentujeme na výstavách. Výstavu ovocia a zeleniny usporiadala aj organizácia záhradkárov v Dubovanoch. Tohtoročná už bola štyridsiata štvrtá za 62 rokov existencie organizácie.

12. 10. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Články 61 - 70 z 1614
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa