Región

Zoro si pripísal ďalší úlovok. (Finančná správa SR)

Zoro odhalil Očkovana, ktorý v aute ukrýval marihuanu

Počas bežnej kontroly so služobným psom Zorom objavili trnavskí colníci v Prašníku u 38-ročného vodiča osobného automobilu neznámu rastlinnú sušinu. Ide už o druhý záchytslužobného psa Zora v tomto roku.

12. 02. 2018 15:00  |  Región / Aktuálne
Fašiangové veselie v Chtelnici. (vd)

Ráčite byť s nami veselí? Kapela hraj veselú!

„Chtelnická vrchnosť vám odkazuje, že derešovať sa zakazuje. Preto poďte s nami na ulice, skočíme si pod palice. Frajerky nás rady majú, ale za štamperlík sa nahnevajú. Tak za rohom nám ulejte a za nami sa vyberte. Ráčite byť s nami veselí?“

12. 02. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Podhoranka sa prostredníctvom božského Káju preniesla do Ria na karneval. (Viera Dusíková)

V Lančári bolo šecko na porádku, aj basa sa uchlastala

Do Lančára prišla fašangová banda, bolo tam veselo, bola tam sranda. Aj basa sa tak tešila, až sa uchlastala k smrci. Lančárané s Podhoranku zažili Káju Gota aj bujarý karneval v Riu s tanečnicami čo si zabudli oholiť nohy. Spievali tam chytľavý hit Petra Nagya, aj keď ho trošku pomenili - Vráska je tu s nami. Mali tam kohúta so sukničkou z Lubutieho jazera, Ega aj s repákom a strúhaním burgyne. Sledovali správy z domova i zahraničia, aj tie pieščanské.

11. 02. 2018 20:11  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
O to ide, aby sa bavili nielen deti, ale aj maminy. (Viera Dusíková)

V Ostrove si užívali maškarný ples v réžii rodičov

Aj v Ostrove to cez víkend žilo karnevalom. Sú predsa fašiangy a maškarný ples je dlhoročnou tradíciou tejto obce. Domáci sa naň patrične vyfintili. Do kultúrneho domu v sobotu 10. februára prichádzali celé rodiny v maskách. Jedni boli šašovia, ďalší hracie kocky, nechýbali Flinstonovci či dopravané značenie.

11. 02. 2018 18:31  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Myšiarku ušatú si môžete všimnúť na brezách pri piešťanskom hoteli Satelit. (Maroš Perlák)

Zimné sčítanie vzácnych dravcov ukončené

Prvý a druhý januárový víkend strávili ornitológovia v teréne. Medzinárodné termíny pre zisťovanie počtu zimujúcich jedincov vzácnych druhov dravcov sú totiž každoročne práve začiatkom roka, na Slovensku ich so spolupracovníkmi koordinuje organizácia Ochrana dravcov na Slovensku.

10. 02. 2018 19:00  |  Región / Aktuálne
Matej Šiška z Maduníc chová nezvyčajného psa.  (pror)

Z nórskeho Frida bude madunický záchranár

Zanietený kynológ Matej Šiška z Maduníc chová psa, ktorého plemeno by ste na Slovensku márne hľadali. Štvornohý chlpáč Frido je čistokrvný nórsky lundehund a v krajine jeho pôvodu ho považujú za národný poklad. Frido však na ozdobu slúžiť nebude, má sa z neho stať plnohodnotný štvornohý záchranár.

08. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Na stredajšom zastupiteľstve vo Veľkých Kostoľanoch sa v rámci schvaľovania rozpočtu najviac diskutovalo o pridelení a výške dotácií. (gak)

Schvaľovanie dotácií vyplavilo staré spory

Z obecného rozpočtu prerozdeľujú Veľké Kostoľany každoročne tri percentá z daňových príjmov na dotácie pre organizácie a občianske združenia pôsobiace v obci. Po odčítaní nákladov na energie a správu obecných budov či areálov, ktoré tieto organizácie využívajú, plánovala obec z rozpočtu na dotácie vyčleniť takmer 36-tisíc eur.

08. 02. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Ilustračná fotka: Počas sneženia treba jazdiť naozaj opatrne. (KRHAZZ)

Pri nehode v Dahovciach sa zranili traja

Počas sneženia v stredu 7. februára krátko po deviatej ráno havarovalo osobné auto v Drahovciach. Zranili sa v ňom tri osoby.

08. 02. 2018 09:23  |  Región / Aktuálne
Za babky v ručníčkoch sa preobliekli pracovníčky domova dôchodcov Klas.  (FB DD Klas)

Fašiangová veselica s babami z ulice

Na tradičnej fašiangovej veselici zažili starčekovia a starenky z Domova dôchodcov Klas vo Vrbovom netradičnú návštevu. Zatancovať si s nimi prišli aj „baby z ulice“.

06. 02. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Na Fašiangovej plesanici nechýbali folkloristi z Piešťan, kapela z Malaciek a Miss Universe 2007, Lucia Senášiová (vľavo). (M. Pisca)

Na plesanici v Krakovanoch krepčila aj Miss Universe

Tohtoročná Fašiangová plesanica v Krakovanoch bola piata v poradí, ale jedna z najlepších. Pri cimbalovke, ľudovkách i rôznych hitoch storočia si zatrsali ľudia z rôznych končín regiónu aj Slovenska. Na parkete sa tiež zvŕtala Miss Universe 2007 Lucia Senášiová.

06. 02. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Články 51 - 60 z 1724
GARGO
Regal Burger

Anketa