Lodenica

Región

Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú (Peter Seitler)

Už viac ako polstoročie Krakovany tancujú

V Krakovanoch sa už po 51. raz zišli milovníci folklóru, aby spevom, tancom, muzikou, výtvarným prejavom i ukážkami remeselnej výroby vzdali hold umeniu našich predkov. V dedine, kde takmer každý druhý obyvateľ pôsobí v niektorom z folklórnych telies, podporil festival aj Trnavský samosprávny kraj. A tak sa slávnosti pred jedenástimi rokmi stali súčasťou Župného festivalu kultúry. Tento rok podujatie vo veľkom štýle otvoril dychový orchester Brass Band Auw zo Švajčiarska. Na pozauny hrali mladé, pohľadné Švajčiarky, a tak sa bolo aj na čo dívať.

30. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Jozef Galbavý (pror)

Sladovnícky jačmeň, základ dobrého piva

Slovensko má dlhú tradíciu nielen pestovania jačmeňa, ale aj jeho spracovania na slad, ktorý je základnou surovinou na výrobu piva. Slad vyrábaný na Slovensku spĺňa najprísnejšie kvalitatívne parametre a je dlhodobo žiadaným artiklom na svetových trhoch.

29. 06. 2017 09:30  |  Región / Aktuálne
Sucho popraskalo pôdu až do hĺbky desiatok centimetrov. (Jozef Vojčiniak)

Horúčavy a sucho ohrozujú úrodu obilnín

Poľnohospodárov trápi extrémne teplo. Posledné tri mesiace na juhu Slovenska takmer nezapršalo. Obavy o úrodu zazneli i na minulotýždňovom stretnutí pestovateľov sladovníckeho jačmeňa v Trebaticiach. Podľa slov predsedu miestneho poľnohospodárskeho družstva Jozefa Galbavého pestovateľov obilnín čakajú tento rok na výnosoch straty takmer jednej štvrtiny úrody. Jeho slová o slabej úrode v dôsledku sucha potvrdil i predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milan Semančík.

29. 06. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Prekážková dráha dala zabrať všetkým pätnástim súťažiacim zo Slovenska, Čiech i Poľska. (Jozef Vojčiniak)

Súťaž furmanov prilákala do Podolia na jedinečnú konskú šou davy divákov

Ak sa povie Podolie, zrejme každému napadne Park miniatúr. Táto obec je však známa aj pretekmi furmanov. Na Jána si dali zraz už po štrnásty raz. Furmanská súťaž - Podolská konská show prilákala v sobotu 24. júna do areálu miestneho futbalového štadióna stovky divákov, ktorí sledovali súťaž majstrov vo vedení záprahu pracovných plemien studenokrvníkov.

28. 06. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

Vo štvrtok 8. júna o 10.10 h sa Zuzane a Martinovi Kupkovcom z Horných Otrokoviec narodil syn Šimon (4025 g, 53 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová.

25. 06. 2017 08:57  |  Región / Narodili sa
Pre asfaltovanie musia vodiči medzi Madunicami a V. Kostoľanmi rátať so zdržaním. (gak)

Výtlky prekryje asfaltový koberec

Každého vodiča poteší, ak môže jazdiť po rovnej ceste bez výtlkov a iných nástrah. Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest TTSK aktuálne od minulého štvrtka opravuje povrch cesty spájajúcej Veľké Kostoľany s Madunicami.

22. 06. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Na feedrových pretekoch v Maduniciach sa stretli pretekári z 15 krajín. (pm)

Rybolov v našom regióne

Okolie Piešťan sa v posledných rokoch stáva rybárskou destináciou. Hlavne kanály Váhu sú vo veľkej miere vyhľadávané. Dôvod je jednoduchý. Nachádza sa tu množstvo rýb, ktoré poskytujú dokonalé vyžitie v rôznych rybolovných technikách. Madunický kanál je pretekárska trať, ktorá spĺňa svetové kritériá v rybárskych súťažiach, a tak sa stáva dejiskom rôznych podujatí.

22. 06. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Na snímke jeden z dvojice kolegov, ktorí takto pomohli.  (facebook PZ SR)

Prekročila rýchlosť, policajti jej nakoniec pomohli

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Trnave vykonávali v piatok dohľad nad cestnou premávkou v obci Drahovce. Krátko pred obedom namerali auto VW Golf, ktorý sa cez obec rútil rýchlosťou 105 km/h.

21. 06. 2017 14:15  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 6. júna o 12.45 h sa Jane a Mariánovi Herákovcom z Hlohovca narodilo prvé dieťatko - syn Marián (3100 g, 52 cm). Dieťatku pomohol na svet tím piešťanskej pôrodnice pod vedením MUDr. Michaely Kelemenovej.

18. 06. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Články 51 - 60 z 1478
Regal Burger

Anketa