Región

A. Boorová pri otváraní zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Prašníku v roku 2012. (Elena Rubaninská)

Priskoro dotĺklo srdce pokladníčky hasičov z Prašníka

Prišla zlá správa. Dňa 20. februára opustila pozemský svet vo veku 39 rokov rodáčka z Prašníka, pokladníčka miestneho zboru dobrovoľných hasičov, Adriana Boorová, rodená Mosná. Žila v Bratislave s manželom Petrom a dvomi synmi, dvanásťročným Timkom a sedemročným Maťkom. Prehrala dvaapolročný statočný boj so zákernou chorobou.

10. 03. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Moderátor Slavo Jurko Ostrovčanov pobavil, keď im kládol otázky na telo. (vd)

Ostrovčania boli jednotní: Zapreli všetky hriechy!

Kultúrny dom v Ostrove bol v sobotu 4. marca popoludní doslova nabitý ľuďmi. Na rozhovor s obľúbeným kňazom Jánom Sucháňom, ktorý vo farnosti pôsobil v minulosti celých jedenásť rokov, prišli nielen Ostrovčania. Boli tam aj Piešťanci, Trebatičania či Krakovanci. Akciu s názvom Poďme sa rozprávať v Ostrove viedol známy moderátor Slavo Jurko, na gitare hral a spieval Juraj Hnilica, ktorému súťaž Česko-Slovensko má talent otvorila cestu k profesionálnej kariére, po ktorej túžil viac ako pätnásť rokov. Hnilicu sprevádzal na gitare Michal Kulich.

09. 03. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Začepčenie v podaní domácej skupiny Krakovčanka. (Jozef Lelovič)

Nevesty sa inšpirovali svadobnou výstavou v Krakovanoch

„Pomaly ma veďte, hej, hore tou dedinou, nech sa odoberiem od svojich frajerov...“ Táto pieseň by sa mohla stať hymnou pilotného ročníka Svadobnej výstavy v Krakovanoch. Počas uplynulého víkendu sa kultúrny dom premenil na komplexný svadobný salón, kde sa začepčovali, líčili, fotili a prezliekali do svadobných šiat budúce nevesty. Stoly skrášlené svadobnými kompozíciami, figuríny - nevesty a ženíchovia, na hlavách prítomných dievčat venčeky, ešte aj svadobné kytice a rozpočty na hostiny tu robili.

09. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Požiar sa v nedeľu 5. marca rozpútal aj na Šteruskej ceste vo Vrbovom. (KR HaZZ)

Rekordný počet zásahov a požiarov, hľadali aj stratenú ženu

Piešťanskí hasiči zaznamenali na začiatku marca rekordný počet výjazdov, mali ich už 82. V porovnaní len s dvomi predchádzajúcimi rokmi, keď za celý rok 2016 riešili 327 udalostí a rok predtým 375, je tohtoročné marcové číslo alarmujúce. Zvýšil sa najmä počet požiarov. Len v uplynulom týždni vyrážali so zapnutou sirénou k rôznym typom požiarov, ale aj k nehode na železnici, pri ktorej sa zranila mladá Piešťanka, noc strávili hľadaním stratenej ženy v Dolnom Lopašove a hasením skládky v Rakoviciach.

09. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kuchárky, ktoré sa starali o spokojnosť hráčov. Zľava: M. Jurkasová, D. Zemková, I. Kabelová, B. Struhárová, O. Pápežová a D. Vlkovičová. (Štefan Gregorička)

V Dolnom Lopašove končia fašiangy aj mariášom

Neodmysliteľnou súčasťou záveru fašiangového obdobia v Dolnom Lopašove je popri chodení pod šable aj mariášový turnaj. Ten sa teší každoročne veľkej popularite medzi kartármi zo širokého okolia. V tomto roku sa uskutočnil už jeho 17. ročník a zúčastnilo sa ho 105 mariášistov.

08. 03. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
V Lančári sa s basou rozlúčila folklórna skupina Podhoranka. (archív Podhoranky)

Na pochovávaní basy namiesto akvabel - akvabulovia

Len jeden deň v roku zažije Kultúrny dom v Lančári chvíle, keď je všetko možné a z normálnych ľudí sa stávajú „blázni“. Tak to bolo aj v sobotu 25. februára, keď folklórna skupina Podhoranka opäť pochovávala basu. O fakte, že sa vybláznili dosýta, svedčí smiech vyše dvesto ľudí, ktorý bolo počuť až do Vrbového.

08. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Starosta P. Gogol odovzdal symbolický kľúč riaditeľke škôlky M. Šimončíkovej. (J. Heler)

Ratnovce: Dokončili nový pavilón škôlky

V Ratnovciach dokončili a do prevádzky odovzdali novú prístavbu materskej školy. Od poklepania základného kameňa, ktoré sa uskutočnilo počas obecných hodov, neuplynul ani rok. V pondelok 27. februára odovzdal starosta obce symbolický kľúč od prístavby riaditeľke škôlky.

07. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 22. februára o 14.40 h sa Dominike Mĺkvej a Jánovi Ivanovi Filipesíkovi z Veselého narodila prvá dcéra Michaela Filipesíková (3360 g, 52 cm).

05. 03. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Stanislav Chrena bol v Pezinku najlepším hráčom D. Lopašova. (Štefan Gregorička)

Mariášisti z Dolného Lopašova vedú extraligu

Veľmi dobrý vstup do nového ročníka extraligy v mariáši majú kartári z Dolného Lopašova, reprezentujú ho hráči z celého piešťanského regiónu. Na prvom z tucta tohtoročných extraligových turnajov obsadili v Trenčíne výborné druhé miesto a ďalší turnaj v Pezinku dokonca vyhrali. V priebežnej tabuľke im patrí spomedzi 20 družstiev prvá priečka.

03. 03. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Hlavní aktéri fašiangovej pochôdzky v Dolnom Lopašove. (vd)

Dva dni tancovali dolnolopašovskí mládenci pod šable

Hovorí sa, že stačí jedna iskra a od nej sa chytí celá vatra. Takou iskrou je v Dolnom Lopašove Martin Belák, ktorý už od pätnástich rokov ako mládenec kráča s partiou veselých mládencov odetých v dobových kostýmoch od domu k domu, aby na koniec fašiangu nebolo v dedine jedinej nevytancovanej dievky či ženy.

03. 03. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 51 - 60 z 1380

Anketa