Región

Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 24. januára o 2.04 h v noci sa Júlii a Petrovi Gajarským z Ratkoviec narodilo tretie dieťa - dcéra Lea (3280 g, 49 cm). Doma si sestričku vystískali bratia Filip (9 r.) a Jakub (3 r.). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová.

05. 02. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Tieto dievčatá rozbehli vo Vrbovom záchranársku akciu - Dorka. (archív opatrovateľskej rodiny)

Torézov psík prežil víkend v byte, pozeral aj televíziu

Potom, čo odviezli už nebohého bezdomovca Antona Bielka z Vrbového do Piešťan, aby sa mu pokúsili zachrániť život, ostal jeho verný pes Džuna v ruinách obhorenej stavby. Tú Bielka, nazývaný Toréz, spolu so psíkom obývali v najkrutejších mrazoch. Pes sa za živý svet nechcel pohnúť z miest, kde sa rozlúčil so svojím milovaným pánom. Tam ho začali kŕmiť vrbovskí školáci desiatou, aby nezomrel od hladu. Volali ho Dorka, nie Džuna, lebo vraj takto počuli oslovovať psíka. Napokon, na mene predsa nezáleží. Pes počúva na obe mená, keď sú povedané s láskou.

04. 02. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Obec Chtelnica vlani sprístupnila obnovené časti svojho kaštieľa. (archív Obce Chtelnica)

Chtelnický zámok pomôže zrekonštruovať občianske združenie

Obci Chtelnica pomôže pri rekonštrukcii miestneho kaštieľa a priľahlého parku občianske združenie Zámok Hlohovec, ktoré má viacročné skúsenosti s obnovou kultúrnych pamiatok. Združenie už podalo žiadosť o dotáciu na prestavbu západného pavilónu Chtelnického kaštieľa z programu ministerstva kultúry Obnovme si svoj dom. V prízemí pavilónu má vzniknúť informačné centrum pre turistov, na poschodí cukráreň.

03. 02. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Lov na dierkach si vyžaduje špeciálne - zmenšené náčinie. (pm)

Rybolov v našom regióne

Rybári to majú v zime ťažké. Hlavne tento január priniesol extrémne studené počasie. Nielen jazerá, ale aj rieky pokrýva ľad a znemožňuje lov rýb. Posledným januárovým dňom sa končí možnosť loviť dravce prívlačou a na živú či mŕtvu rybku. A nakoľko hrúbka ľadu na jazerách dosahuje až 40 centimetrov, neostáva rybárom nič iné, ako skúsiť to pod ľadom. Lov pod ľadom je podľa zákona v rybárskych revíroch zakázaný, jediná možnosť je navštíviť niektorý zo súkromných rybníkov.

03. 02. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Hostia sa na Fašiangovej plesanici dobre zabávali pri ľudovej i modernej hudbe. (am)

Do Krakovian prišli plesať aj krojované dievky a mládenci

Obdobie fašiangov je obľúbeným časom na zábavy, pričom takmer v každej obci sa pre obyvateľov organizujú rôzne podujatia či plesy. V sobotu 28. januára vylákalo obyvateľov Krakovian i vzdialených miest do tamojšieho kultúrneho domu už tradičné podujatie. Stovka milovníkov dobrej nálady sa stretla na Fašiangovej plesanici.

03. 02. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Slimačia rodinka z Ostrova - v kostýme tatka slimáka bol starosta obce. (archív rodiny Tkáczovcov)

Maškarák aj so slimačou rodinkou starostu Ostrova

Fašiangový čas praje nielen spoločenským aj maškarným plesom. „Maškarák“, ako ho Ostrovčania nazývajú, sa uskutočnil v sobotu 28. januára v kultúrnom dome. Do originálnych masiek sa vyfintili malí aj veľkí. Spolu ich bolo asi osemdesiat. Starosta obce Jozef Tkácz šiel so svojou rodinou príkladom. S manželkou a dcérou tvorili rozprávkovú slimačiu rodinku.

02. 02. 2017 16:00  |  Región / Aktuálne
Zabíjačkové špeciality chutili malým aj veľkým. (Michal Vojčiniak)

Fašiangový sprievod a zabíjačku v Očkove zdecimovala chrípka

Fašiangová zabíjačka v Očkove sa tento rok musela zaobísť bez sprievodu masiek. Podpísalo sa na tom najmä chrípkové obdobie, ktoré neobišlo ani túto malú obec neďaleko Piešťan. Už v úvode minulého týždňa začali na čele starostu Miroslava Beňoviča spôsobovať vrásky oznamy zo strany viacerých spoluorganizátorov, že sa nebudú môcť na prípravách fašiangov podieľať z dôvodu ochorenia.

01. 02. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Fenku sibírskeho huskyho odchytili pracovníci útulku. (Útulok Piešťany)

Príbeh zatúlanej fenky: Maya čakala deň a noc pri snehuliakovi

Začiatok minulého týždňa sa pre Piešťany a okolie niesol v duchu pátracej akcie. Do redakčnej pošty nám v nedeľu 15. januára pribudla prosba o zdieľanie fotografie opusteného sibírskeho huskyho, ktorý čakal pri malom snehuliakovi postavenom medzi Drahovcami a Piešťanmi a na okoloidúcich vrčal. Okrem nás informáciu o stratenom psovi šírili ďalej stovky obyvateľov, odchytiť ho napokon prišli pracovníci Útulku Piešťany. Príbeh sa v utorok skončil šťastne - fenka Maya sa vrátila domov.

28. 01. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
V Pobedime si zahrali hokej piataci proti šiestakom. (vd)

Pobedimskí hasiči vyrobili klzisko

Tuhá zima a mrazy, ktoré dosahujú až mínus sedemnásť stupňov Celzia, spôsobili zamrznutie riek a potokov v okolí. Deti i dospelí sa môžu korčuľovať na ľade vodných nádrží Sĺňava, Striebornica, Čerenec i potoka Dubová. Korčuľuje sa všade, ba aj na multifunkčnom ihrisku v Pobedime. Tam vytvorili ľad miestni dobrovoľní hasiči.

27. 01. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Prvé tohtoročné zasadnutie vrbovského mestského zastupiteľstva. (Jozef Vojčiniak)

Vo Vrbovom rokovali o oceneniach mesta i o novom plynovode

Na minulotýždňovom mestskom zastupiteľstve vo Vrbovom rokovali o nových prípojkách plynu či dobudovaní mestského bezpečnostného kamerového systému. Rozhodovali aj o finančnej pomoci Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch, udelení ocenenia mesta dlhoročnému dobrovoľnému hasičovi Karolovi Královi, ale aj vrbovskému rodákovi a zároveň niekdajšiemu úspešnému futbalovému reprezentantovi Jozefovi Adamcovi.

26. 01. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Články 51 - 60 z 1343
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa