Lodenica

Región

Na ploche s rozlohou 35 hektárov vyrastie nová obytná a komerčná zóna s občianskou vybavenosťou. (Milan Noga)

Developer nemusí byť nadávka

Keď sa pred dvomi rokmi rozšírila informácia o tom, že územie známe ako Vysielač zmenilo majiteľa, striedala jedna konšpiračná teória ďalšiu. Dnes je už známe, že vlastníkom pozemkov je spoločnosť ALACRES, s.r.o., ktorej majitelia si kúpou Vysielača splnili svoj sen - vrátiť historicky významnej lokalite dôstojnosť, akú si zaslúži, a naplniť jej doposiaľ nevyužitý potenciál.

14. 07. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto (commons.wikimedia.org)

Pri Chtelnici v pšenici objavili vzácne dravce

Skutočný poklad pre ornitológov ukrýva v týchto dňoch pšeničné pole pri Chtelnici. Na dva mesiace sa stalo hniezdiskom kaní popolavých, vzácnych a ohrozených dravcov. Na rozdiel od ostatných druhov, kane vychovávajú mláďatá priamo na zemi. Sú preto vo väčšej miere ohrozené predátormi, najmä líškami a diviakmi, ale zničiť ich môžu aj prudké dažde. Najväčším nebezpečenstvom je pre ne ale kombajn, ktorý pri žatve mláďatá usmrtí, informoval Michal Noga z mimovládnej organizácie Ochrana dravcov na Slovensku.

13. 07. 2017 10:04  |  Región / Aktuálne
Radosť z ocenenia starostu Modrovky mala i Andrea Sevaldová. (vd)

Modrovka oslávila 860. výročie vo veľkom štýle

Obec Modrovka v prvý prázdninový deň oslavovala vo veľkom štýle. Obyvatelia i početní návštevníci si uctili 860. výročie prvej písomnej zmienky. Spievalo sa, tancovalo, zabávalo i rečnilo. Ku kultúrnemu domu sa zbehli aj športovci, ktorí v ten deň absolvovali Beh okolo hradu Tematín.

12. 07. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Spoločná fotografia krojovaných obyvateľov Ducového, kňazov, starostky i hostí. (vd)

Cyrila a Metoda si uctili i krojovanou omšou

Aj tento rok sa do obce Ducové zišli národne a kresťansky cítiaci ľudia, aby si tradičnou púťou uctili pamiatku vierozvestcov - svätého Cyrila a Metoda.

11. 07. 2017 15:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje fotogalériu
Najväčšie podujatie na Katarínke
si vychutnala tisícka návštevníkov. (OZ Katarínka)

Katarínka: Sprístupnili 30-metrovú vežu

Na Katarínku v Dechticiach prilákal v stredu 5. júla pútavý program počas Dňa otvorených dverí viac ako tisíc návštevníkov z rôznych kútov Slovenska. Pozornosť organizátorov sa sústredila najviac na vežu, ktorú dobrovoľníci od 6. júla sprístupnili širokej verejnosti.

11. 07. 2017 14:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Džuna alias Dorka ostala natrvalo vo Vrbovom v milujúcej rodine. (archív opatrovateľskej rodiny)

Torézov psík si opäť užíva maznanie

Pes nebohého bezdomovca Antona Bielku, alias Toréza z Vrbového, už má konečne nový domov. Verný psík Dorka (Džuna), ktorý Toréza sprevádzal až takmer do posledných chvíľ jeho života, ostal natrvalo v meste pod šikmou vežou. Rodina, ktorá ho prichýlila, najprv váhala, či psa navyknutého na bezhraničnú slobodu na ulici dokáže vychovávať v byte.

09. 07. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (vd)

Srdečne blahoželáme!

V piatok 23. júna o 8.23 h sa v piešťanskej pôrodnici narodilo prvé dieťa Sone a Romana Hlavatovičovcov z Dechtíc. Synček Marián, ktorého pomenovali po starom i prastarom otcovi z matkinej strany, sa mal k svetu. Stále pýtal papať. Pri narodení dieťatku, ktoré vážilo 3223 gramov a meralo 52 centimetrov, pomáhala MUDr. Michaela Kelemenová. „Srdečne ďakujeme celému pôrodníckemu aj novorodeneckému oddeleniu za príkladnú starostlivosť, veľmi si to vážime,“ povedala šťastná mamička, rodáčka z Piešťan.

09. 07. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Vrbovčan K. Hanus, žijúci v Belgicku, si vzal na darovanie krvi pár dní voľna. (archív K. Hanusa)

Vrbovčan Konštantín Hanus daroval krv po 116. raz!

Na piešťanskej hematológii mali minulú stredu unikátny odber. Svoju krv prišiel darovať už po 116-krát Vrbovčan Konštantín Hanus. Pracuje v Belgicku, a tak si opravár i predajca bicyklov, a zároveň vášnivý cyklista, vzal pár dní voľna.

07. 07. 2017 13:30  |  Región / Spoločenská rubrika
Dobrovoľní hasiči na súťaži predviedli skvelé výkony. (Maroš Bobi)

Medailová žatva moravianskych hasičov

Hasičský šport si vyžaduje veľa úsilia na prípravu, a keď sa potom dostaví zadosťučinenie vo forme úspechu, je o radosť postarané. Tešili sa aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru Moravany nad Váhom, keď sa v nedeľu 25. júna v Dvorníkoch niekoľkokrát postavili na stupienok víťazov.

06. 07. 2017 15:40  |  Región / Aktuálne
Šiestaci sfárali do štôlne Bartolomej. (archív ZŠ V. Kostoľany)

Šiestakom z Veľkých Kostolian učarovalo baníctvo

Koncoročný výlet je pre žiakov vždy veľkým zážitkom. Najmä keď sa uskutoční na zaujímavom a netradičnom mieste. Šiestaci z Veľkých Kostolian sa vybrali do starobylej Banskej Štiavnice, ktorá je známa ťažbou striebra. Žiaci sfárali do jednej zo štôlní.

04. 07. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Články 41 - 50 z 1478
Regal Burger

Anketa