Región

Pod priehradami a malými vodopádmi v riekach voda nezamŕza. (archív (pm))

Rybolov v našom regióne: Keď mrazy povolia

Vo februári možností na rybolov nebýva veľa, ale ak nám mrazy povolia, možno loviť na plávanú, na položenú a muškáriť. Používať rybku alebo prívlač je od 1. februára do 15. júna na kaprových vodách zakázané! Na týchto vodách platí čas lovu od 7. do 17. hodiny. Hodinu po západe slnka však musí byť lovné miesto osvetlené. V priaznivých podmienkach si nenechajte ujsť zimný lov rýb. Na kaprových vodách možno úspešne loviť nosáľa, ploticu, podustvu, jalca hlavatého, jalca tmavého a ostrieža. Úseky riek pod vodnými nádržami nezamŕzajú ani počas najväčších mrazov, pretože majú vyššiu teplotu.

17. 02. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Ples vo Vrbovom si užili aj rodičia študentov. (vd)

Reprezentatívny ples vrbovského gymnázia s valentínskym nádychom

Trinásty Reprezentatívny ples Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom sa niesol už od úvodnej rezkej polky v podaní Ľudovej hudby Bojňanci v radostnom opojení z tanca, predvalentínskej nálady, chutných jedál na slávnostne vyzdobených stoloch a bohatej tomboly. Príjemné prostredie, ktoré umocňovali grafiky akademického maliara Igora Piačku, i nasledujúci program pripravili pre svojich hostí rodičia, študenti i zamestnanci školy.

16. 02. 2017 11:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Medzi maskami sa objavili rozprávkové bytosti aj superhrdinovia. (am)

Tancovalo rovných sto masiek

Deti zo Základnej školy s materskou školou Rakovice cez víkend azda ani vlastní rodičia nespoznali. Prezliekli sa totiž do krásnych, ba dokonca desivých masiek a užívali si príjemnú atmosféru počas tradičného karnevalu. Ten pre nich v sobotu 11. februára zorganizovala škola, centrum voľného času a rada rodičovského združenia.

15. 02. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu

Kysucký prameň v Dolnom Lopašove

Folklórna skupina Kysucký prameň z Oščadnice a Patrícia Čepcová sa vám v Dolnom Lopašove predstavia s novým programom.

15. 02. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Niektorí ľudia sa dali preventívne zaočkovať proti chrípke už v minulom roku. Ilustr. foto (vd)

Chrípka ustupuje, v regióne zatvorili iba dve škôlky

Zdá sa, že chrípka je na ústupe. Hoci epidemiológovia zaznamenali v Trnavskom kraji v minulom týždni 12 079 akútnych respiračných ochorení, z ktorých sa až 2214 podobalo chrípke, v porovnaní s piatym kalendárnym týždňom je obávaná chrípka na ústupe. Napriek tomu aj v našom okrese boli dve škôlky, ktoré museli pre neúnosnú chorobnosť zatvoriť. Chrípkové prázdniny si odležali v posteli drobci zo Šípkového a z Materskej školy v Zavretom kúte v Piešťanoch.

15. 02. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme!  (Zuzana Žáková)

Srdečne blahoželáme!

V utorok 24. januára o 14.42 h sa Pavlíne Pavlíkovej z Jablonice a Martinovi Puvákovi z Vrbového narodil prvý syn Florián Puvák (3420 g, 53 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová. Mladá rodinka si bábätko odniesla do svojho nového domova v Podolí. Prajeme im pekný život!

12. 02. 2017 08:59  |  Región / Narodili sa
Ples bol inšpirovaný Rokfortom, čarodejníckou školou zo série príbehov o Harrym Potterovi. (minaphoto.sk)

Rokfortský ples v Drahovciach pripravili Superuvoľnení

Občianske združenie Superuvoľnení odštartovalo v Kultúrnom dome v Drahovciach plesovú sezónu. V nedeľu 31. januára zorganizovali pre deti ples, ktorý niesol názov Rokfortský.

10. 02. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
Ochotníci z Chtelnice vystupujú aktuálne s hrou Diabol v raji manželskom. (archív Divadla OCH)

Diabol v raji manželskom v podaní Chtelničanov

Piešťanci im môžu len závidieť. Čo? Ochotnícke divadlo. Komu? Chtelnici. Za posledných šesť rokov divadelníci z Chtelnice naštudovali a predstavili sa širokému okoliu so šiestimi hrami. Posledná mala premiéru na začiatku januára v ich obci, reprízovali ju v Dolnom Lopašove i v Lančári. A chystajú sa do Dechtíc, Hlohovca, Veselého, ale aj do Suchej nad Parnou. Čaká ich ešte, samozrejme, aj repríza v Chtelnici. Ich súbor sa volá Divadlo OCH. Nie je to však ochknutie v zmysle „och, och“. Skratku i najnovšiu hru i hercov súboru nám priblížil vedúci súboru Ján Piačka.

09. 02. 2017 13:00  |  Kultúra / Divadlo
Päťdesiat drobcov sa prezlieklo za rozprávkové bytosti.
 
 (Jozef Vojčiniak)

V Očkove sa strašilo, súťažilo, ale aj zabávalo

Štvrtý ročník karnevalovej zábavy pre najmenších pripravilo v sobotu 4. februára pre svoje ratolesti občianske združenie mamičiek z Očkova.

09. 02. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Trebatičania zimujú na prvom mieste tabuľky piatej ligy. (archív OFK)

V. Hornáček: Na slová ako fóbia z druhých miest odpovedáme aktuálnym postavením v tabuľke

Futbalisti OFK Stavoprac Trebatice dlhodobo dokazujú, že patria medzi najlepšie tímy v piatej lige, skupina Západ. Potvrdili to aj vydarenou jesennou časťou aktuálneho ročníka, keď po prvej polovici sezóny figurujú so ziskom 26 bodov na prvom mieste tabuľky. Podarí sa Trebatičanom konečne postúpiť do štvrtej ligy? Aj o tom sme sa pozhovárali s trénerom úspešného tímu Vladimírom Hornáčkom.

05. 02. 2017 10:00  |  Šport / Futbal
Články 41 - 50 z 1343
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa