Región

Kolobežku na elektrický pohon zatiaľ testuje Matúš Škvarka. (Ján Král)

Úradníci môžu po Trnave jazdiť služobnou kolobežkou

Zamestnanci Mestského úradu v Trnave môžu na prepravu po meste okrem troch elektromobilov najnovšie používať aj služobnú kolobežku s elektrickým motorom. Kolobežka môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 30 kilometrov za hodinu, na jedno nabitie dokáže zvládnuť až 30 kilometrov.

18. 01. 2018 10:58  |  Región / Aktuálne
(foto: archív red)

Pri Trebaticiach havaroval autobus

Utorkové mínusové teploty spojené so snežením sa podpísali pod niekoľko dopravných nehôd. Rovnako tomu bolo i v obci Trebatice, kde sa o 5.45 h ráno zrazil autobus, osobné auto a kamión.

17. 01. 2018 19:00  |  Región / Aktuálne
Spevácky zbor z miestneho kostola vystúpil spolu s Ľudovou hudbou Fidlikanti pod vedením Jozefa Lednického. (Erik Ďuriš)

Spievalo celé Veľké Orvište

Ako je už pár rokov zvykom, vždy 6. januára sa vo Veľkom Orvišti koná koncert pod názvom Spieva celá dedina. Nebolo to inak ani tento rok. Sála kultúrneho domu v obci sa v tento deň ponorila do bielo-zlatej výzdoby, stoly boli krásne naaranžované, doplnené svietnikmi, kvetmi a občerstvením.

17. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Júlia Koperová (vpravo) sa narodila 10. januára 1917 v obci Svinná. (FB Senior Modrová)

101. narodeniny oslávila ako mladica

Oslava 101. narodenín Júlie Koperovej bola v zariadení Senior Modrová neopísateľná. Ľudia len ťažko hľadali superlatívy na čipernú starenku, ktorá aj v tomto požehnanom veku vyskočila zo stoličky ako mladica, aby na svojej oslave privítala obľúbenú spevácku skupinu Modrovanky - Krojovanky.

17. 01. 2018 14:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Dana Murínová, zborová farárka vo Vrbovom. (vd)

Všetko prekonáme s Kristom

Milí čitatelia, ani nevieme ako a už sme vstúpili do nového roka 2018. Vstúpili sme do neho možno s nejakými očakávaniami, predsavzatiami alebo len so skromnou túžbou nejako ho prežiť a prekonať všetky starosti a problémy.

11. 01. 2018 10:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Jozef Viskupič sa ujal úradu župana 4. decembra. Z vedenia úradu odstavil bývalých Mikušových spolupracovníkov. (red)

Viskupič vymenil riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja

Novým riaditeľom Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa stal Július Fekiač. Nahradil Ľuboša Dušeka, ktorého župan Jozef Viskupič ku koncu roka odvolal z funkcie.

10. 01. 2018 17:17  |  Rubriky / Aktuálne
Komponenty pre nový elektromobil Porsche Mission E sa budú vyrábať v katastri obce Horná Streda. (archív Porsche)

Pri Piešťanoch budú vyrábať súčasti Porsche

Výrobné haly v poradí už piatej automobilky na Slovensku postavia neďaleko Piešťan. Na 20-hektárovom pozemku v katastri Hornej Stredy by mali vzniknúť výrobné linky komponentov pre elektromobily luxusnej motoristickej značky.

09. 01. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Na Tri krále - zima stále - aj vrabce si našuchorili perie, aby im bolo teplejšie. (vd)

Málo hviezd veští málo zemiakov!

Naši predkovia sa držali rôznych pranostík a porekadiel. Pozorovaním prírody a počasia, ktoré bolo pre nich dôležité, vedeli predpovedať, akú úrodu budú na jeseň schovávať do komôrok či stodôl. Ak by sa nejaký ten prastarý otec prebral tento rok zo svojho večného sna, po prvotnom šoku z IT techológií by sa pragmaticky pozrel do kalendára a určite by zahlásil: „Nový rok bol v pondelok, veští to ostrú zimu!“

06. 01. 2018 19:13  |  Piešťany / Aktuálne
Zimný pochod po stráňach, lúkach
a lesoch Považského Inovca. (V. Dusíková)

Prevetrajte sa pochodom po Považskom Inovci

Túžite sa prevetrať na čerstvom vzduchu v horách Považského Inovca? Potom by ste nemali vynechať príjemnú akciu, ktorú pre milovníkov turistiky pripravil v sobotu 13. januára KST Atóm Jaslovské Bohunice. Dvadsaťpäťkilometrová trasa v poradí už 43. ročníka Zimného prechodu Považským Inovcom ponúkne tým, čo sa neboja zimy a turistiky zaručene kvalitnú „otravu“ kyslíkom a dobrú pohodu.

05. 01. 2018 19:49  |  Piešťany / Aktuálne
U myšiaka severského ochranári zaznamenali najmä jedince zo Švédska, ale niektoré prileteli aj z Nórska a Fínska. (Stano Havrančík)

Pripravte si ďalekohľady, prileteli k nám cudzokrajní operenci

Na prechádzky zimnou krajinou si nezabudnite pribaliť ďalekohľad. Môžete tak uvidieť vtáčie druhy, ktoré k nám prilietavajú len počas zimných mesiacov a zvyšok roka ich u nás nevidno. V týchto chladných dňoch sem prilietajú vtáky z Ruska, Estónska, Litvy, Dánska či Fínska.

04. 01. 2018 12:00  |  Región / Aktuálne
Články 41 - 50 z 1689
GARGO
Regal Burger

Anketa