Región

Ilustračné foto: V Trnave sa budú cez víkend hrať spoločenské hry.  (Vd)

Tri dni spoločenských hier v Trnave

Na najväčšiu herňu pre všetky vekové kategórie sa od piatka do nedele zmení Mestská športová hala v Trnave. Festival hier, hračiek a zábavy FestHry opäť pripomenie, že okrem najnovších technologických výdobytkov sú tu rôzne druhy klasických aj moderných spoločenských hier, stavebníc, stolových futbalov a hokejov a množstvo rôznych hračiek. Cieľom festivalu hier je podporiť spoločné trávenie voľného času a spoločnú zábavu.

15. 02. 2018 09:38  |  Región / Aktuálne
Po tom, ako sa dostal na verejnosť videozáznam z neprimeraného zákroku policajtov, boli traja príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave prepustení zo služieb polície.  (youtube.com)

Brutálni policajti sa postavili pred súd

Trojica dnes už bývalých policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky v Trnave si dnes na Okresnom súde v Trnave vypočula obžalobu za neprimeraný služobný zákrok, počas ktorého dokopali vodičku auta, ktoré predtým prenasledovali do Maduníc.

15. 02. 2018 09:00  |  Región / Aktuálne
Vrbovskí poslanci rozhodovali aj o financovaní opravy plota ZŠ na Školskej ulici. (pror)

Mestské byty budú prideľovať po novom

Na minulotýždňovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva vo Vrbovom rokovali poslanci o financovaní opravy plota Základnej školy na Školskej ulici, o podivnej požiadavke na platenie prenájmu za umiestnenie kotolne na Hollého ulici, o zmene prideľovania mestských bytov aj o finančnej spoluúčasti pri žiadosti na dresy pre futbalistov.

14. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Dolu hlavou sa v Prašníku ocitla posádka sediaca vo Volkswagene Golf. (KR HaZZ Trnava)

Sneženie opäť potrápilo vodičov

Hoci sneh v našich končinách netrval dlho, narobil v stredu 7. februára vrásky viacerým vodičom. Večer predtým však museli hasiči zasahovať na diaľnici, kde šofér Škody Octavia narazil do odpadnutého kolesa návesu kamióna. Našťastie, odniesli si to len plechy.

14. 02. 2018 14:00  |  Región / Aktuálne
Tancovalo sa až do rána. (dan)

Fašiangy mali po polstoročí

Zrekonštruovaný kultúrny dom na Banke sa pod taktovkou starostky Tatiany Julinyovej pravidelne zapĺňa návštevníkmi. Minulý rok sa obec mohla pochváliť vôbec prvým plesom po 50 rokoch, tento víkend si „bananci“ vychutnali zasa prvú fašiangovú zábavu po rovnako dlhom čase.

13. 02. 2018 19:00  |  Región / Aktuálne
Fašiangový sprievod zavítal do každého domu v obci, kde mu otvorili dvere. (gak)

Olóres, dolóres, naučá ta f pekle móres

Tento rok sa akosi Veľká noc poponáhľala, keďže koniec fašiangov pripadol už na polovicu februára. Všeobecnému veseliu v podobe plesov, tanečných zábav či diskoték, ktoré prepuklo na Troch kráľov, tak uplynulý víkend uťalo.

13. 02. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Dedinčania pochovali opitú basu s potokmi sĺz a alkoholu. (dan)

Basu pochovali aj Hubinčania

Fašiangovú zábavu si uplynulý víkend užili aj v Hubine, kde basu pochovali spoločne s Folklórnou skupinou Krakovienka. Popoludnie plné smiechu, piesní a zábavy pritiahlo do kultúrneho domu množstvo ľudí.

13. 02. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Tanec Pod šable vo veselom štýle, kde mali smútok, bol pomalý. (gak)

Pod šable tancujú až dva dni

„Tento rok im to trvá akosi dlhšie, vlani už o takomto čase boli pri úrade,“ rozprávali v sobotu okolo pol štvrtej popoludní Lopašovčanky vo vestibule kultúrneho domu.

13. 02. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Plesala až štvrtina obyvateľov obce. (pror)

Očkovský ples v rodinnej atmosfére

V Očkove sa už tradične plesalo na štvrtom ročníku Očkovského plesu, ktorý sa uskutočnil v piatok 9. februára.

13. 02. 2018 15:00  |  Región / Aktuálne
Vľavo súdny znalec v odbore balneológie, liečebnej rehabilitácie a fyzioterapie Daniel Doležal v diskusii so starostom obce Ladislavom Boháčikom o kvalite podzemnej vody. (gak)

Pečeňady plánujú stavať termálne kúpalisko

V Pečeňadoch majú poklad v podobe geotermálnej vody s liečivými účinkami. Obec, ktorá má približne 550 obyvateľov, plánuje vodu z hĺbky 2500 metrov využiť na vybudovanie termálneho kúpaliska.

12. 02. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne
Články 41 - 50 z 1724
GARGO
Regal Burger

Anketa