Nadácia Adeli

Región

V kategórii červené kravičky prvoteľky získali prvenstvo chovatelia z PD Dolná Krupá, kravička mala štartovné číslo 5.  Druhí boli  súťažiaci zo spoločnosti First Farm Agra M ,bronz si vybojovala kravička z chovu PVOD Kočín. (Viera Dusíková)

Šterusy: Siedmy Chovateľský deň v novom kravíne

Veľkou slávou – strihaním pásky novovybudovaného moderného kravína pre teľné kravičky sa v Šterusoch začala vo štvrtok 21. septembra reprezentačná prehliadka krásy kráv plemena Holstein.

22. 09. 2017 19:29  |  Región / Aktuálne
Zaistené látky s podozrením na marihuanu, heroín, kokaín a extázu a ďalšie stopy sa podrobujú expertíznemu skúmaniu.  (KR PZ Trnava)

Madunickému „mastičkárovi“ pristrihli krídla

Pod názvom Mastičkár rozpracovali trnavskí kriminalisti protidrogovú akciu v Maduniciach, ktorú po niekoľkých mesiacoch ukončili úspešnou domovou prehliadkou a zadržaním podozrivého dílera.

22. 09. 2017 12:11  |  Región / Aktuálne
Hasiči z Lúky deťom poukazovali nové auto zvonka aj zvnútra. (archív školy)

Deň gramotnosti si pripomenuli i v Lúke

Medzinárodným dňom gramotnosti je 8. september. Sviatok, ktorý sa na celom svete oslavuje na základe rozhodnutia Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) už od roku 1966, si pripomenuli aj žiaci a najmenšie deti zo základnej i materskej školy v obci Lúka.

22. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Minulý týždeň vo Veľkom Orvišti budovali ďalšiu z etáp chodníka. (vd)

Stavbu časti chodníka zaplatilo ministerstvo

V uplynulom týždni dokončili vo Veľkom Orvišti časť chodníka, ktorého výstavbu rozdelili do viacerých etáp. Aby obec ušetrila, materiál použila z vlastnej réžie, práce zaplatil dodávateľ.

21. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne

Rodisko Mórica Beňovského je už polstoročie mestom

Vo Vrbovom v okrese Piešťany si koncom týždňa pripomenú 50. výročie získania štatútu mesta. Na slávnostnom zasadaní mestského zastupiteľstva v piatok 22. septembra ocenia ľudí, ktorí sa o znovuzískanie štatútu mesta pred polstoročím zaslúžili.

20. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Šťastná rodina Dobrovanovcov. (archív rodiny)

Privítali sme do života!

Bývalému piešťanskému pediatrovi MUDr. Oleksandrovi Dobrovanovi, primárovi pediatrického oddelenia III. Detskej kliniky Slovenskej zdravotníckej univerzity v Lučenci, a jeho manželke Zuzane sa v stredu 6. septembra narodil synček Timotej. Zdravé bábätko vážilo 3260 gramov, meralo 50 centimetrov. Šťastná rodina pozdravuje pacientov a kolektív piešťanskej nemocnice z lučeneckej pôrodnice. Srdečne blahoželáme!

19. 09. 2017 07:00  |  Piešťany / Narodili sa
Šťastní novomanželia. (vd)

Blahoželáme k sobášu!

V kúpeľnom meste si v sobotu 9. septembra potvrdili svoj manželský sľub Gabriela, rodená Strečanská, z Piešťan a Branko Zitz z rakúskeho Zeltwegu.

18. 09. 2017 19:39  |  Piešťany / Zosobášili sa
Dopravnú nehodu neprežila žena na sedadle vedľa šoféra. (KR HaZZ Trnava)

Zrážku so zverou spolujazdkyňa neprežila

Tragicky sa skončila ranná jazda trojčlennej posádky automobilu VW Tiguan, ktorá v pondelok 18. septembra smerovalo z Chtelnice na Trstín.

18. 09. 2017 16:22  |  Región / Aktuálne obsahuje video
V septembri je šanca na ulovenie kapitálneho sumca. (pm)

Rybolov v našom regióne

September nazýva veľa rybárov aj mesiacom rekordov. Voda pomaly chladne a ryby začínajú aktívne prijímať potravu, aby si urobili zásoby energie na zimné obdobie.

18. 09. 2017 07:33  |  Región / Aktuálne
Nahnutú časť plota okolo cintorína v obci Ostrov zrútili, stavajú novú. (pror)

Na nový plot si našetrili

V Ostrove budú mať na dušičky vynovenú časť oplotenia cintorína. Starý naklonený a už nevyhovujúci betónový základ v uplynulých dňoch odstránili. Plot nahradia pletivovými dielcami. Nové budú aj dve vstupné brány.

15. 09. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Články 41 - 50 z 1558
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa