Topfest

Región

Lančár sa pochlapil asi najvyšším májom v širokom okolí. Podľa starostu mal asi 22 metrov a postaviť ho za pomoci rebríkov bolo dramatické. (vd)

Šterusy, Kočín-Lančár i Dolný Lopašov stavali máje s Podhorankou

Obcami pod horami - v Šterusoch, v Kočíne, v Lančári i v Dolnom Lopašove - sa v nedeľu 30. apríla niesli spevy folklórnej skupiny Podhoranka rovno z vlečky traktora. „Dnes žiarivé nám slnko svieti, lúčami zhrieva mieru kvet. Poď k nám, to výzva šťastných detí, kde ja mládež nová, vzniká nový svet!“ Pri budovateľských spevoch chlapi stavali máje. Štyri dediny - štyri rôzne techniky. Najvyšší máj bol v Lančári, mal až 22 metrov.

02. 05. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Medvedieho tuláka zachytila fotopasca. (Miro Pavlíček)

Medveď v lesoch neďaleko Piešťan!

Prítomnosť našej najväčšej šelmy zaznamenala poľovnícka fotopasca v lesoch medzi obcami Šalgovce a Ardanovce. Po zimnom spánku vyhladovanému macovi zachutili i medové plásty a rozbil jeden z úľov, ktorý na svojich potulkách po okolí Piešťan objavil. Ochranár a uznávaný odborník na život medveďov Erik Baláž však ubezpečuje, že ľuďom od tejto šelmy nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

02. 05. 2017 08:31  |  Región / Aktuálne obsahuje video
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 9. apríla o 22.30 h sa Simone a Petrovi Karabovcom z Drahoviec narodil prvý syn Sebastián (2920 g, 49 cm). V piešťanskej pôrodnici mu pomohol na svet MUDr. Ján Polák.

30. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V pondelok 10. apríla o 13.45 h sa Lenke Šimegovej z Hlohovca a Michalovi Madaraszovi narodila prvá dcéra Nina Madaraszová (3040 g, 50 cm). Dieťatku pomohol na svet primár piešťanskej pôrodnice MUDr. Ladislav Gleso.

29. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Zborník pokrstili stuhnutou sopečnou lávou. (am)

Vrbové: Literárna súťaž na prahu dospelosti

Literárna súťaž v písaní sci-fi poviedok s názvom Keď si vymýšľam dovŕšila krásnych osemnásť rokov. Vo štvrtok 20. apríla vyhlásili na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom jej víťazov, pričom jedným zo zúčastnených a dokonca i výhercov sa stal Argentínčan.

28. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Pstruhy sa úspešne lovia prívlačou. (pm)

Rybolov v našom regióne

Vrtkavé aprílové počasie nemá vplyv len na nás ľudí, ale aj na ryby. Teplé dni, ktoré vystrieda ochladenie, to všetko má vplyv na kolísanie teploty vody. Preto sa stáva, že jeden deň na rybách je mimoriadne úspešný a na druhý sedíte bez záberu. Ryba je studenokrvný živočích, ktorý vníma zmenu teploty veľmi citlivo. Stačí pokles o jeden stupeň a ryba sa stáva apatickou k všetkému, čo jej ponúkneme. Naopak, pri stúpajúcej teplote sa stáva doslova pažravou a jej lov je úspešný.

28. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Študenti museli rastliny pomenovať po slovensky aj po latinsky. (Z. Bučková)

Rakovickí maturanti zvládli praktické skúšky výborne!

V strednej odbornej škole Rakovice si v uplynulom týždni Deň Zeme pripomenuli netradične - praktickými maturitami. Devätnásť študentov odborov pracovník marketingu, manažment regionálneho cestovného ruchu a tiež študenti „nadstavby“ odboru záhradník v dňoch od 19. do 21. apríla vykonávali praktické úlohy, aby tak prezentovali svoje vedomosti i zručnosti.

27. 04. 2017 16:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Svätú omšu si vypočulo približne 250 ľudí. (archív OZ Katarínka)

Bielonedeľnú púť na Katarínku prešlo asi sto ľudí

V nedeľu 23. apríla v dopoludňajších hodinách putovalo počas Bielonedeľnej púte na Katarínku viac ako sto ľudí. Celá akcia sa začala na železničnej stanici v obci Buková. V ruinách kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej sa uskutočnila svätá omša, na ktorej sa zúčastnilo okolo 250 návštevníkov.

27. 04. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
V sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky
podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. (vd)

Podporia prebudovanie železničnej trate na cyklotrasu

Už v sobotu 29. apríla chcú milovníci cykloturistiky podporiť vybudovanie cyklotrasy Piešťany - Vrbové. Získať do vlastníctva nevyužívanú železničnú trať a prebudovať ju na cyklotrasu je cieľom združenia obcí Zelená cesta. Založili ho mestá Piešťany, Vrbové a obce Trebatice a Krakovany, ktorými trať prechádza. Samosprávy plánujú peniaze na cyklotrasu získať z európskych fondov prostredníctvom programu na bezpečnú a ekologickú dopravu v regiónoch.

27. 04. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Tabule označujúce začiatok a koniec obce Trebatice sú posunuté približne o 500 metrov. (am)

Vodiči, pozor na zmeny!

Cesta medzi mestami Piešťany a Vrbové je opäť trochu iná. Kým v poslednom čase sa zmenili jazdné podmienky z dôvodu presunov tabúľ označujúcich začiatok a koniec obce Krakovany, tentoraz sa o novinky postarali ich susedia, Trebatičania.

26. 04. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Články 41 - 50 z 1423

Anketa