Topfest

Región

Deti spolu zaspievali pieseň Vyznanie mame. (D. Havrlentová)

V Dubovanoch poďakovali nielen mamičkám

Druhá májová nedeľa patrila ako vždy všetkým mamám. Pre tie svoje - dubovianske - si pripravili deti z materskej a základnej školy krásne pásmo plné básničiek, pesničiek a tancov. Na záver vystúpenia zaspievali svojim mamičkám, babičkám i tetám pieseň od skupiny Kortina - Vyznanie mame. Slovami „ľúbime vás“ a vlastnoručne vyrobenou ružou vykročili v ústrety svojmu pokladu - mame.

18. 05. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Dievčatá aj chlapci si spolu zahrali vybíjanú v telocvični Základnej školy na Komenského ulici. (Viera Dusíková)

Na Dni športu vo Vrbovom aj simultánka so šachovým veľmajstrom

Vo Vrbovom sa v sobotu 13. mája uskutočnil pilotný ročník akcie Deň športu. Zápasy v stolnom tenise, basketbale, hokejbale, florbale, futbale, vybíjanej, ale aj exhibičné vystúpenie šachového veľmajstra Slovenskej republiky Jána Markoša proti viacerým vrbovským šachistom sa uskutočnili na športoviskách Základnej školy na Komenského ulici. Len šach sa hral v aule Gymnázia Jána Baltazára Magina.

18. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ovocinári zo spoločnosti Plantex z Veselého zachraňovali úrodu pred mrazom. Ilustr. foto (archív Plantex)

V Piešťanoch padali minulý týždeň mrazivé rekordy

Pankrác, Servác, Bonifác - zamrznutí svätí, Žofia ich utvrdí a Urban uzavrie. Tak znie známa slovenská pranostika a svoju platnosť v minulom týždni v plnej miere aj potvrdila. Ovocinári tak mali už piatu noc v tomto roku plné ruky práce pri zachraňovaní úrody pred mrazom. V Piešťanoch dokonca padali mínusové rekordy a po Kuchyni na Záhorí a bratislavskej Kolibe sa v noci z utorka 9. na stredu 10. mája stali tretím najchladnejším miestom na západnom Slovensku.

17. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Dobrovoľní hasiči z Maduníc pripravil pre deti brodenie v hasičskej pene. (Viliam Šuška)

Parádny Hasičský deň zažili v Maduniciach

Pri príležitosti sviatku patróna hasičov, svätého Floriána, sa v Maduniciach konalo veľkolepé podujatie - Hasičský deň. V sobotu 13. mája prechádzal obcou dlhý sprievod pozostávajúci z rôznych hasičských áut z Maduníc, Drahoviec, Leopoldova či Hlohovca. Nechýbala historická striekačka, ktorú Maduničania dostali z českej dedinky Starovice.

16. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Srdečne blahoželáme!  (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 3. mája o 14.25 h sa Monike Polonskej a Ľubošovi Miklovičovi z Modrovej narodilo prvé dieťatko, syn Martin Miklovič (4300 g, 54 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťaťu pomohla na svet MUDr. Michaela Kelemenová.

14. 05. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Súčasťou festivalu boli aj kurzy, kde si čipkárky odovzdávali skúsenosti. (archív klubu Bábence)

Krakovany žili Festivalom paličkovanej čipky

Počas uplynulého víkendu Krakovany žili Festivalom paličkovanej čipky. Podujatie, ktoré organizuje tunajšie zduženie Bábence, bolo aj tento rok s bohatou medzinárodnou účasťou.

12. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Plávajúci diffusion obľubujú kapry aj amury. (pm)

Rybolov v našom regióne

Podľa § 11 ods. 3 zákona je do 31. mája zakázaný lov všetkých rýb aj na kaprových „stojatých“ vodách, ale s výnimkou od 1. mája do 15. mája, ak užívateľ organizuje rybárske preteky. Okrem toho v rybárskych revíroch, v ktorých je ministerstvom povolená výnimka na skorší lov kapra, možno ryby loviť už od 15. mája. Na kaprových tečúcich vodách je povolený lov rýb za predpokladu dodržania individuálnej ochrany rýb. Povolené spôsoby lovu na kaprových vodách sú lov na plávanú, na položenú a muškárenie. Lov na prívlač je v kaprových vodách v máji ešte stále zakázaný!

12. 05. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Pri demolácii chladiacich veží vznikne odpad s objemom viac ako 80-tisíc ton. (vd)

Štyri veže z Bohuníc by mali zmiznúť na konci roka 2018

Po odstavení prvého a druhého bloku jadrovej elektrárne V1 v Jaslovských Bohuniciach čaká Jadrovú vyraďovaciu spoločnosť (JAVYS) i demontáž a demolácia štyroch z ôsmich chladiacich veží. Stane sa tak po získaní povolení. Veže by mali definitívne odstrániť na konci budúceho roka.

11. 05. 2017 14:40  |  Región / Aktuálne
V tomto dome na Ulici M. R. Štefánika sa Eugen Herzog počas vojny ukrýval. (Vrbové Online)

Vrbovské podzemie ukrýva mnoho príbehov z vojny

Mnohé prenasledované rodiny sa v časoch druhej svetovej vojny všemožne snažili ukryť pred nacistickým terorom a deportáciami do pracovných a koncentračných táborov, ktoré vo väčšine prípadov znamenali poslednú životnú zastávku. Inak to nebolo ani v mestečku pod šikmou vežou. Aktivistom z facebookovej stránky Vrbové Online sa podarilo nazrieť do tajných pivničných priestorov, ktoré zachránili život liehovarníkovi Eugenovi Herzogovi.

11. 05. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Najlepší rečníci Trnavského kraja postupujú na celoslovenskú súťaž do Zvolena. (Nataša Pažitná)

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce už po ôsmy raz

V Základnej škole v Drahovciach sa v piatok 5. mája uskutočnil už ôsmy ročník krajského kola súťaže s názvom Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

10. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 21 - 30 z 1422

Anketa