Lodenica

Región

V Sokolovciach nemajú problémy s úbytkom obyvateľov. Obec sa rozrastá o nové ulice. (gak)

V Sokolovciach sa neboja priložiť ruku k dielu

O titul Dedina roka 2017 aktuálne súťaží 20 slovenských obcí, ktoré prezentujú svoje výsledky dosiahnuté pri obnove a rozvoji. Do deviateho ročníka súťaže sa, žiaľ, nezapojila žiadna obec z nášho regiónu, dokonca ani z celého Trnavského kraja. To však neznamená, že by naše obce spali a nič sa v nich nedialo.

03. 08. 2017 14:00  |  Piešťany / Aktuálne
Vavrinci vyhrávali, klienti a ošetrovateľky Domova dôchodcov Klas tancovali. (autor)

Starčekovia spievali s Vavrineckou trojkou

Na Annu bolo ešte zrána jasno a vo Vrbovom sa mal konať na dvore Domova dôchodcov Klas veselý Anna bál. No potom sa obloha zatiahla a múdrejšie bolo skryť sa vo vnútri.

02. 08. 2017 16:29  |  Piešťany / Aktuálne
Bratislavský hrad sa stal novou dominantou areálu. (Jozef Vojčiniak)

Parku v Podolí dominuje Bratislavský hrad

Model Bratislavského hradu s rozmermi 7x6 metrov sa po dostavbe stane najväčším exponátom Parku miniatúr v Podolí. Už sedemdesiaty model začali stavať pred rokom a len nedávno do terénu osadili monumentálny kráľovský palác hradu, ktorý sa okamžite stal dominantou celého areálu.

30. 07. 2017 14:58  |  Región / Aktuálne
Tajomstvo šikmej veže tento rok prilákalo 19 detí z Vrbového a okolia. (am)

Cestovali, kúpali sa aj aktívne športovali

Šiesty ročník tábora s názvom Tajomstvo šikmej veže do Vrbového prilákal 19 detí vo veku od šesť do trinásť rokov. Malí odvážlivci si od 10. do 14. júla užívali nabitý program a tešili sa výletom, športovaniu a turistike.

29. 07. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (archív rodiny)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 16. júla o 22.45 h sa v piešťanskej pôrodnici narodilo druhé dieťa Viery a Branislava Liptákovcov zo Šulekova. Syn Teo (3990 g, 53 cm) uzrel svetlo sveta i vďaka pomoci MUDr. Jána Poláka. Doma sa na bračeka teší 4,5-ročná Laura.

29. 07. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
V zmysle nového návrhu zákona klesne počet poslancov v Piešťanoch z 21 na maximálne 17. (Jozef Vojčiniak)

Štát chce posilniť štatutárov na úkor demokracie

Pripravovaná novelizácia Zákona o obecnom zriadení sa zásadne dotkne aj piešťanského mestského zastupiteľstva. Podľa návrhu z autorského pera ministerstva vnútra totiž klesne počet poslancov mestského zastupiteľstva zo súčasných 21 len na 17. Novela zákona, ktorým sa riadi chod samospráv v obciach a mestách, by mala vstúpiť do platnosti 1. januára 2018. Voči zneniu pripravovanej novelizácie sa však zdvihla vlna nevôle a aktivisti organizujú hromadnú pripomienku.

28. 07. 2017 15:30  |  Piešťany / Aktuálne
Starostka obce Madunice sa zastavila pri všetkých súťažných družstvách. (Viliam Šuška)

Madunice gulášovali pri vatre

Horúca júlová sobota, gulášmajstri pri kotlíkoch s voňavým pokrmom, prísľub ľudovej veselice pod šírym nebom a zážitok z odlietavania tisícok drobných iskier z horiacej Vatry zvrchovanosti. To všetko a ešte stretnutia so známymi, priateľské rozhovory pri guláši, vínečku či pivečku charakterizovalo atmosféru šiesteho ročníka podujatia Gulášmajster 2017 v Maduniciach. Podujatie sa konalo v sobotu 15. júla na futbalovom štadióne. Ľudia sa zabávali až do polnoci.

27. 07. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Aplikácia je dostupná pre majiteľov oboch najväčších softvérov v mobilných telefónoch. (am)

Aj Krakovany sú o krok vpred

Ďalšia obec v Piešťanskom okrese je modernejšia ako mnohé slovenské mestá. Minulý týždeň prostredníctvom svojej webovej stránky Obecný úrad Krakovany informoval o sprístupnení novej aplikácie o dianí v obci.

27. 07. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Hasičky z Vrbového sú nielen šikovné, ale aj krásne ženy. (Viera Dusíková)

Hasiči otestovali po rokoch trávnik štadióna

Vo Vrbovom sa na novom trávniku futbalového štadióna uskutočnil 11. ročník hasičskej súťaže o Putovný pohár primátorky mesta Vrbové a zároveň šieste kolo Inovecko-Karpatskej hasičskej ligy (IKHL). Na štartovnú pozíciu sa v dvoch pokusoch hasičských útokov postavilo 25 družstiev. Náš región reprezentovali členovia dobrovoľných hasičských zborov z Vrbového, Krakovian a Prašníka.

27. 07. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne
V budove moravianskeho kaštieľa i v priľahlom parku sa už upratuje. (Gabo Kopúnek)

Z nového vlastníka kaštieľa má radosť obec i pamiatkari

Renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom má konečne majiteľa, ktorý má záujem zachrániť túto národnú kultúrnu pamiatku. Objekty kaštieľa, priľahlých budov i rozľahlého parku chátrajú niekoľko rokov a stali sa útočiskom vandalov a bezdomovcov.

27. 07. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Články 21 - 30 z 1480
Regal Burger

Anketa