Región

Mŕtve ryby sa na slnku začínajú rozkladať. (dan)

Na Dlhých kusoch uhynuli ryby

Viacero vnímavých čitateľov si počas jarných prechádzok v okolí štrkoviska Dlhé kusy pri Hornej Strede všimlo uhnuté ryby pri brehu. Podľa vyjadrenia Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (MsO SRZ) v Piešťanoch však o žiadnu otravu nejde.

24. 04. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Stavebný odpad bude musieť dať odstrániť obec na vlastné náklady. (Obec Prašník)

Príroda opäť plná odpadov

O nevyhadzovaní odpadov do prírody sa nepoučili ani v okolí Prašníka.

18. 04. 2018 11:00  |  Región / Aktuálne
Základná škola na Banke sa konečne dočká telocvične.  (dan)

Banka stavia telocvičňu za takmer 1,4 milióna eur

Základná škola na Banke sa po 81 rokoch od svojho vzniku konečne dočká telocvične. Okrem veľkej miestnosti na cvičenie sa popri škole vybudujú aj nové učebne, kuchyňa, jedáleň či škôlka.

18. 04. 2018 10:00  |  Región / Aktuálne
Vo Veľkých Kostoľanoch začali opravovať vjazdy do rodinných domov. (gak)

Do „maličkostí“ investujú vo veľkom

Približne 90 vjazdov do rodinných domov na Štúrovej ulici vo Veľkých Kostoľanoch od 9. apríla rozbíjajú mechanizmy firmy CS z Trnavy.

17. 04. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Spiaci ucháč sivý. (SAOLA)

Netopiere už opúšťajú zimoviská

Aprílové oteplenie už naplno prebudilo i netopiere. Ochranári preto definitívne ukončili sčítanie netopierov na zimoviskách, ktoré prebiehalo od novembra. V Malých Karpatoch bolo počas neho skontrolovaných viac ako 40 jaskýň, štôlní a pivníc, kde zimovalo spolu takmer 1050 netopierov.

14. 04. 2018 13:00  |  Región / Aktuálne
Deň narcisov 2018 (vd)

Deň narcisov v znamení piatka trinásteho

Je piatok trinásteho, deň ako stvorený na boj proti rakovine. Trinástka nemusí byť symbolom nešťastia. Narcisy, ktoré dobrovoľníci - mladí aj tí duchom mladí rozdávajú v uliciach i inštitúciách a školách Piešťan, Vrbového či v obciach nášho regiónu, sa ako pozitívny symbol víťazstva ocitajú prišpendlíkované na tričkách, kabátoch, bundách aj na detských kočíkoch. Presne v duchu tohtoročného sloganu: "Zmeňme piatok trinásteho na lepší deň: Deň narcisov!"

13. 04. 2018 11:24  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Vyhodiť pneumatiky v prírode by riadnemu človeku nemalo ani prísť na um. (archív obce Ostrov)

Odpadu v prírode pribúda

Napriek osvete o spracovávaní odpadov, ktorú prinášajú nielen naše noviny či okolité samosprávy, je stále ešte mnoho občanov neinformovaných. Iba tak sa dá totiž pri navite hraničiacej s hlúposťou ospravedlniť kopa smetí a malých skládok, ktoré cez sviatky vyrástli ako huby po daždi.

12. 04. 2018 15:00  |  Región / Aktuálne
Za predsedníckym stolom sedeli predstavitelia Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža vo Vrbovom spolu s primátorkou mesta.  (Miroslav Halama)

Darcovia krvi vo Vrbovom pozývajú na jarnú kvapku

Súčasťou bilancovania celoročnej práce Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža vo Vrbovom bol nielen výpočet desiatok akcií, na ktorých sa dobrovoľníci aktívne podieľali, ale aj poďakovanie a odmeňovanie najvýraznejších osobností tejto organizácie. Z rúk primátorky Emy Maggiovej dostali tí najaktívnejší plakety mesta Vrbové i finančnú odmenu.

11. 04. 2018 18:00  |  Región / Aktuálne
Najstarším jedincom vtáčieho druhu z našej voľnej prírody, o ktorom vieme, je orol skalný. Dožil sa až 32 rokov. (dravce.sk)

Zaujímavosti o vtákoch ku dňu ich sviatku

Prvý apríl je tradične spájaný s Medzinárodným dňom vtáctva. Oslavuje sa už od roku 1900 a dátum bol zámerne vybraný na obdobie, keď k nám prilieta najviac sťahovavých vtákov - vracajú sa na svoje hniezdiská.

04. 04. 2018 17:00  |  Región / Aktuálne
Odhaľovanie pamätnej tabule: (zľava) Darina Mosná, Michaela Salamonová, Marika Kostelná, Peter Boor a Pavlína Kraváriková. (Elena Rubaninská)

Dobrovoľní hasiči z Prašníka vzdali poctu bývalej kolegyni

Zasahujú nielen pri požiaroch, povodniach či kalamitách, na starosti majú tiež prevenciu a organizáciu spoločensko-kultúrneho života v obci. Dobrovoľní hasiči z Prašníka budú o rok oslavovať 90. výročie vzniku svojho zboru (DHZ). Tých najaktívnejších a najlepších si však pripomínajú každoročne na výročnej členskej schôdzi.

04. 04. 2018 16:00  |  Región / Aktuálne
Články 21 - 30 z 1745
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa