Región

Vrbovská primátorka Ema Maggiová bude od apríla zarábať takmer 2500 eur. (am)

Poslanci odhlasovali zvýšenie platu primátorke Maggiovej

Jedným z bodov minulotýždňového zasadnutia Mestského zastupiteľstva vo Vrbovom bol návrh na zvýšenie platu primátorky Emy Maggiovej. Poslanci z pôvodného plánu udeliť každomesačné odmeny vo výške 20 percent napokon upustili, zhodli sa však na 15-percentnom navýšení.

07. 04. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Poslanci sa na niekoľko bodov zišli v plnom počte. (am)

Vrbovské zastupiteľstvo rozdeľovalo dotácie

Jedenásť poslancov z mesta pod šikmou vežou opäť zasadlo k stolom v Kúrii Mórica Beňovského. Zasadnutie vrbovského mestského zastupiteľstva sa uskutočnilo vo štvrtok 30. marca. S návrhmi vystúpili aj občania, ktorým nie je ľahostajná čistota a bezpečnosť v meste.

06. 04. 2017 14:06  |  Región / Aktuálne
Vodič zachránil mladú ženu z horiaceho auta (KR PZ)

Vodič zachránil mladú ženu z horiaceho auta

Hrdinovia ešte nevymreli. Jeden, novodobý, zachránil mladú ženu z horiaceho auta. Stihol ju z neho vytiahnuť skôr, než by došlo k tragédii. Stalo sa to pri Zvončíne, kde s autom čelne narazila do stromu.

06. 04. 2017 10:02  |  Región / Aktuálne
Toto nie je húsenková dráha, ale žalostný stav železnice v úseku Trebatice-Krakovany. (archív MsÚ Vrbové)

Piešťany sa pripojili k združeniu Zelená cesta

Piešťany sú o krok bližšie k výstavbe cyklochodníka do Vrbového cez Trebatice a Krakovany. Na minulotýždňovom zastupiteľstve schválili vstup kúpeľného mesta do združenia miest a obcí s názvom Zelená cesta. Tento proces sa však rodil i v búrlivej diskusii najmä odporcov vedenia cyklochodníka v telese od roku 1978 nepoužívanej železnice. Názory proti stavaniu cyklistickej cesty týmto spôsobom zastupoval najmä piešťanský poslanec Petr Veverka.

06. 04. 2017 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Hrad Tematín sa majestátne vypína nad údolím stredného toku rieky Váh. (OZ Hrad Tematín)

Záchrana hradu Tematín pokračuje aj v tomto roku

Na hrade Tematín i v tomto roku pokračujú archeologické výskumy, ale aj obnova jeho niektorých častí. O túto tajomnú stredovekú stavbu sa stará občianske združenie s rovnakým názvom ako hrad od roku 2007. Množstvo práce pri zachraňovaní hradu nadšenci z OZ Hrad Tematín pod vedením Mojmíra Chomu už urobili, no nie menej úloh ich ešte čaká. Práce však prevádzajú pod dohľadom špičkových odborníkov z mnohých vedných disciplín.

02. 04. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Prednášky si nenechali ujsť ani kňaz P. Katrinec (vpravo), vedľa sedel O. Krajňák z Ústavu pamäti národa. (vd)

Borovce: Spomínali na vraždu kňaza i výročie Sviečkovej manifestácie

Zavraždený kňaz Štefan Polák, pôsobiaci vo farnosti Borovce, mal ruky a nohy priviazané o radiátor, ústa mal prelepené lepiacou páskou. Ležal v kaluži krvi, ktorou sa zadusil. Na tele mal známky po bití a bodné rany. Tušil, že ho zabijú, vysielal signály svojim blízkym a priateľom. Pol roka pred vraždou si uzavrel poistku... Kto ho má na svedomí? Najskôr z vraždy obvinili bezdomovca Ladislava Macháča. Keď ho oslobodili, skončil pod vlakom... Ani po tridsiatich rokoch vrah obľúbeného kňaza nie je známy.

02. 04. 2017 12:00  |  História / História
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V nedeľu 12. marca o 21.14 h sa Lenke Pichlerovej z Prašníka a Lukášovi Brázdovi z Hornej Súče narodila prvá dcéra Eliška Brázdová (3160 g, 51 cm). V piešťanskej pôrodnici dieťatku pomohol na svet MUDr. Ladislav Gleso.

02. 04. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Zlodej sa skrýval niekde za živým plotom alebo
rozostavanou budovou, ženu olúpil behom okamihu. (vd)

Zlodej olúpil dôchodkyňu na Cintorínskej ulici vo Vrbovom

Lúpežné prepadnutie dôchodkyne sa vo Vrbovom odohralo v utorok 7. marca. Neznámy mladík, oblečený v teplákoch so šedou kapucňou na hlave, sa znenazdajky zjavil, keď si Vrbovčanka v miestach, kde je menej premávky i ľudí idúc do mierneho kopčeka, na chvíľu položila na cestu tašku, lebo si chcela oddýchnuť.

31. 03. 2017 11:00  |  Krimi / Na hrane zákona
Kukurica v kombinácii s plávajúcou peletou je na jar veľmi úspešná nástraha. (pm)

Rybolov v našom regióne

Lov rýb má v tomto období značné obmedzenia. Od 15. marca platí všeobecný zákaz lovu na všetkých stojatých vodách. Povolený je lov na riekach, ale aj tu platí druhová ochrana rýb. Je zakázané loviť takmer všetky hospodársky cenné ryby, akými sú kapor, šťuka, zubáč, sumec a taktiež mrena, podustva, niektoré druhy jalcov a pleskáčov. Naopak, od 15. marca je povolený lov mieňa sladkovodného, ktorý je jediným zástupcom treskovitých rýb u nás. Ak sa nám podarí chytiť mieňa, môžeme si ho privlastniť pri dodržaní jeho lovnej miery, ktorá je 35 centimetrov. Okrem mieňa si môže rybár od vody odniesť aj amura, úhora, pleskáča zelenkavého, jalca hlavatého, karasa, ostrieža, plotice a beličky. Druhová ochrana rýb ale neznamená, že si nemôžeme užívať rybačku. Tá dokonca býva veľmi úspešná, ak rybám ponúknete správnu nástrahu na správnom mieste a správnym spôsobom.

31. 03. 2017 10:00  |  Región / Aktuálne
Po masívnom zásahu hasičských jednotiek sa požiar skládky podarilo uhasiť. (KR HaZZ)

Skládku v Trnave hasili aj Piešťanci

V Trnave začala v nedeľu 26. marca horieť skládka komunálneho odpadu. K zásahu privolali viaceré jednotky profesionálnych aj dobrovoľných hasičských zborov. Požiar pomáhali hasiť aj Piešťanci.

30. 03. 2017 14:25  |  Región / Aktuálne
Články 21 - 30 z 1377

Anketa