Región

Bezpríspevkových darcov krvi odmenili počas výročnej členskej schôdze. (MiNaPhoto.sk)

V Drahovciach majú dvoch zlatých darcov krvi

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža (Ms SČK) v Drahovciach zorganizoval v piatok 3. marca výročnú členskú schôdzu - slávnostné stretnutie členov a darcov krvi. V rámci kultúrneho programu vystúpili žiaci tanečnej skupiny Základnej umeleckej školy v Piešťanoch pod vedením učiteľky Miriam Šupenovej a deti z miestnej materskej školy.

15. 03. 2017 15:46  |  Región / Aktuálne
Nezdravé dreviny museli vyťať. (archív Vrbové Online)

Výrub stromov vo Vrbovom rozhneval obyvateľov

Uplynulý týždeň sa v meste pod šikmou vežou niesol v duchu výrubu drevín. Mestu Vrbové bolo schválené odstránenie 44 kusov stromov vo viacerých lokalitách, pričom išlo o Ulicu M. Beňovského, Vinohradnícku či Námestie J. Emanuela alebo mestský cintorín.

15. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
Alex Lakatoš
 (KR PZ)

Polícia pátra nezvestnom mladíkovi

z Trnavy. Ten je rozhodnutím Okresného súdu v Trnave umiestnený v Reedukačnom centre v Hlohovci.

15. 03. 2017 09:49  |  Región / Aktuálne
Srdečne blahoželáme! (Viera Dusíková)

Srdečne blahoželáme!

V stredu 22. februára o 9.15 h sa v piešťanskej pôrodnici narodila Monike a Pavlovi Kovalčíkovcom z Boroviec druhá dcérka - Pavlína (3580 g, 52 cm). Doma si sestričku privítala sedemročná Simonka.

12. 03. 2017 09:00  |  Región / Narodili sa
Malí zvedavci si pozreli i vzdialené objekty, akým bola napríklad kostolná veža. (am)

Mesiac, Venušu aj Plejády pozorovali napriek oblakom

Vo Vrbovom sa stretli desiatky záujemcov o astronómiu a kozmonautiku. V sobotu 4. marca na tamojšom futbalovom štadióne si počas celého popoludnia vychutnávali zaujímavý program.

10. 03. 2017 15:00  |  Región / Aktuálne
A. Boorová pri otváraní zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Prašníku v roku 2012. (Elena Rubaninská)

Priskoro dotĺklo srdce pokladníčky hasičov z Prašníka

Prišla zlá správa. Dňa 20. februára opustila pozemský svet vo veku 39 rokov rodáčka z Prašníka, pokladníčka miestneho zboru dobrovoľných hasičov, Adriana Boorová, rodená Mosná. Žila v Bratislave s manželom Petrom a dvomi synmi, dvanásťročným Timkom a sedemročným Maťkom. Prehrala dvaapolročný statočný boj so zákernou chorobou.

10. 03. 2017 13:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Moderátor Slavo Jurko Ostrovčanov pobavil, keď im kládol otázky na telo. (vd)

Ostrovčania boli jednotní: Zapreli všetky hriechy!

Kultúrny dom v Ostrove bol v sobotu 4. marca popoludní doslova nabitý ľuďmi. Na rozhovor s obľúbeným kňazom Jánom Sucháňom, ktorý vo farnosti pôsobil v minulosti celých jedenásť rokov, prišli nielen Ostrovčania. Boli tam aj Piešťanci, Trebatičania či Krakovanci. Akciu s názvom Poďme sa rozprávať v Ostrove viedol známy moderátor Slavo Jurko, na gitare hral a spieval Juraj Hnilica, ktorému súťaž Česko-Slovensko má talent otvorila cestu k profesionálnej kariére, po ktorej túžil viac ako pätnásť rokov. Hnilicu sprevádzal na gitare Michal Kulich.

09. 03. 2017 14:00  |  Región / Aktuálne
Začepčenie v podaní domácej skupiny Krakovčanka. (Jozef Lelovič)

Nevesty sa inšpirovali svadobnou výstavou v Krakovanoch

„Pomaly ma veďte, hej, hore tou dedinou, nech sa odoberiem od svojich frajerov...“ Táto pieseň by sa mohla stať hymnou pilotného ročníka Svadobnej výstavy v Krakovanoch. Počas uplynulého víkendu sa kultúrny dom premenil na komplexný svadobný salón, kde sa začepčovali, líčili, fotili a prezliekali do svadobných šiat budúce nevesty. Stoly skrášlené svadobnými kompozíciami, figuríny - nevesty a ženíchovia, na hlavách prítomných dievčat venčeky, ešte aj svadobné kytice a rozpočty na hostiny tu robili.

09. 03. 2017 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Požiar sa v nedeľu 5. marca rozpútal aj na Šteruskej ceste vo Vrbovom. (KR HaZZ)

Rekordný počet zásahov a požiarov, hľadali aj stratenú ženu

Piešťanskí hasiči zaznamenali na začiatku marca rekordný počet výjazdov, mali ich už 82. V porovnaní len s dvomi predchádzajúcimi rokmi, keď za celý rok 2016 riešili 327 udalostí a rok predtým 375, je tohtoročné marcové číslo alarmujúce. Zvýšil sa najmä počet požiarov. Len v uplynulom týždni vyrážali so zapnutou sirénou k rôznym typom požiarov, ale aj k nehode na železnici, pri ktorej sa zranila mladá Piešťanka, noc strávili hľadaním stratenej ženy v Dolnom Lopašove a hasením skládky v Rakoviciach.

09. 03. 2017 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Kuchárky, ktoré sa starali o spokojnosť hráčov. Zľava: M. Jurkasová, D. Zemková, I. Kabelová, B. Struhárová, O. Pápežová a D. Vlkovičová. (Štefan Gregorička)

V Dolnom Lopašove končia fašiangy aj mariášom

Neodmysliteľnou súčasťou záveru fašiangového obdobia v Dolnom Lopašove je popri chodení pod šable aj mariášový turnaj. Ten sa teší každoročne veľkej popularite medzi kartármi zo širokého okolia. V tomto roku sa uskutočnil už jeho 17. ročník a zúčastnilo sa ho 105 mariášistov.

08. 03. 2017 16:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Články 11 - 20 z 1345
Lekáreň Regia

Anketa