Región

Sídlo Úradu Trnavského samosprávneho kraja, kde sedí župan a rokujú poslanci. (gak)

O štyridsať poslaneckých kresiel sa uchádza 249 kandidátov

O štyridsať miest poslancov Trnavského samosprávneho kraja sa v siedmich volebných obvodoch uchádza 249 kandidátov. Až 188 z nich kandiduje za politické strany, 61 je nezávislých, informoval koordinátor volieb v kraji Jozef Behul.

07. 09. 2017 18:46  |  Región / Aktuálne
Ilustr. foto: (vd)

Vodiči pozor!

Policajti z celého Trnavského kraja zajtra, teda v piatok 8. septembra, pripravujú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj formou objektívnej zodpovednosti. Apelujú preto na vodičov, aby jazdili bezpečne a dodržiavali predpisy. Dajte preto radšej nohu z plynu dole, aby sa vám jazda za povinnosťami či radosťami zbytočne nepredražila.

07. 09. 2017 12:14  |  Región / Aktuálne
Župan Tibor Mikuš sa bude opäť uchádzať o dôveru voličov. (gak)

Mikuš dúfa, že občan si pamätá, čo so zastupiteľstvom urobili

Dvanásť rokov v kresle predsedu Trnavského samosprávneho kraja považuje Tibor Mikuš za príbeh úspešnej spolupráce s úradom samosprávneho kraja, zastupiteľstvom, obcami, občianskymi združeniami, rôznymi spolkami či dobrovoľníkmi.

06. 09. 2017 20:37  |  Región / Aktuálne
TTSK-logo

V Trnavskom kraji je po prvýkrát aj nepočujúci kandidát na predsedu

O miesto predsedu Trnavského samosprávneho kraja má záujem šesť kandidátov. Po podaní kandidačných listín bude nasledovať proces ich registrácie, volebné komisie krajov musia registráciu dokončiť do 20. septembra.

06. 09. 2017 11:30  |  Región / Aktuálne
Ak sa začne s opravou cesty, najrýchlejšie sa do Banky dostanete touto cestičkou alebo rovno cez Kúpeľný ostrov. Podotýkame, že na bicykli. (gak)

Do Banky najrýchlejšie na bicykli

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal na opravu Krajinského mosta v Piešťanoch a cestu v obci Banka približne 1,9 mil. eur z eurofondov. Kým rekonštrukcia mosta sa bude týkať jeho nosných prvkov, oprava cesty si vyžiada vážne dopravné obmedzenia.

05. 09. 2017 12:00  |  Región / Aktuálne
Ako sa blížil čas otvorenia školy, pribúdala pred jej dvermi aj verejnosť. (gak)

Sokolovský malý zázrak s veľkým prekvapením

Pred štvrťstoročím sa ešte nový školský rok začínal prvým septembrom. Odkedy však na tento deň pripadol štátny sviatok, termín sa posúva podľa kalendára. V tento deň sa však výnimočne otvorili „brány“ školy v Sokolovciach. Vítaní boli nielen školáci a ich rodičia, ale hlavne tí, ktorí sa pričinili o malý zázrak s veľkým prekvapením.

05. 09. 2017 09:00  |  Región / Aktuálne
Jozef Viskupič je spoločným kandidátom koalície pravicových demokratických strán. (gak)

Viskupič kandiduje na župana, podľa neho nastal čas na zmenu

Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja oznámil dnes poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič (OĽaNO). V prípade zvolenia za predsedu by sa vzdal svojho poslaneckého mandátu.

04. 09. 2017 16:25  |  Región / Aktuálne
Alex Piešťanský a jeho 108-centimetrový sumec. (pm)

Rybolov v našom regióne

Leto by malo pomaly končiť, ale tento rok sa nám teploty stále vracajú. Na pár dní sa ochladí, a potom zase nastúpia tridsiatky.

04. 09. 2017 08:00  |  Región / Aktuálne
V samotnom parku je kaštieľ dominantou najmä pri pohľade zo severu, nakoľko voči parku leží na vyvýšenine s výškovým rozdielom cca 6 m. (reprofoto gak)

Chátrajúca dominanta obce dostane pôvodný vzhľad

Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom je komplex pôvodne renesančných budov tvorený kaštieľom a hospodárskymi objektmi v parkovo-záhradnom areáli. Vznikol na konci 16. storočia a bol niekoľkokrát prestavaný. Jeho súčasťou je anglický park, ktorý vznikol oveľa neskôr. Obe národné kultúrne pamiatky však spája veľká trauma. Za posledných desať rokov sa z nich stali doslova ruiny!

03. 09. 2017 17:00  |  Región / Aktuálne
Dvaja klauni rozžiarili oči starkých v Modrovej. (ab)

Červené nosy si nasadili i babičky

Kľukatú cestu do hôr Považského Inovca až k zariadeniu Senior Modrová si minulý týždeň užívali dvaja klauni s červenými nosmi - Oľga a Anton. Vo velikánskom dome na miernom kopčeku ich už netrpezlivo vyčkávali starenky aj starčekovia. Do bežných dní, ktoré tu plynú ako voda v Modrovskom potoku, im veselá dvojica mladých šašov - jašov doniesla pár chvíľ prežiarených úsmevmi.

02. 09. 2017 13:00  |  Región / Aktuálne
Články 11 - 20 z 1513
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa