Obnovia pravidelnú leteckú linku?

Štvrtok 20. 04. 2017 09:30  | Piešťany / Aktuálne  | Autor: pror/sita

Slovenská letecká spoločnosť Blue Slovakia chce získať povolenie na prevádzkovanie vnútroštátnej leteckej prepravy a využívať pritom plánuje aj Letisko Piešťany. Pripravovaná nízkonákladová letecká firma má totiž ambície poskytovať regionálne letecké služby. Bratislava, Žilina, Piešťany, Poprad, Košice a Sliač sú letiská, ktoré by ako prvé mali okúsiť pravidelné vnútroštátne lety.

Ilustr. foto

Ilustr. foto (Autor: mp)

„Na Dopravný úrad sme podali žiadosť na získanie osvedčenia leteckého prevádzkovateľa a teraz musíme počkať na schválenie,” uviedol v tlačovej správe Ľubomír Kolárik, konateľ spoločnosti Blue Slovakia.

Ako ďalej informoval, kým získajú povolenie, budú spolupracovať s českou spoločnosťou Van Air Europe. Na začiatku mája plánujú spoločne spustiť prevádzkovanie prvých vnútroštátnych letov na Slovensku.

Spoločnosť Blue Slovakia predpokladá, že vlastné osvedčenie leteckého prevádzkovateľa na Dopravnom úrade získa pred koncom roka 2017. Firma je vlastníkom dvoch dopravných lietadiel a svoj letový park plánuje rozšíriť o ďalšie lietadlo. „S našou flotilou chceme spustiť vnútroštátne linky medzi najväčšími slovenskými letiskami Bratislava, Košice, Poprad-Tatry, Sliač, Žilina či Piešťany,” pokračoval Ľ. Kolárik. Po rozbehnutí vnútroštátnych letov sa chce spoločnosť Blue Slovakia špecializovať aj na charterovú prepravu osôb a nákladu v rámci Európy na regionálnych tratiach.

Zakladateľom Blue Slovakia a hlavným investorom je Ľ. Kolárik. Podľa jeho vyjadrenia desať rokov pracoval vo vojenskom letectve a v súčasnosti podniká a podporuje rôzne sociálne projekty na Slovensku.GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa