Nadácia Adeli

Školstvo

Prvenstvo si vybojovali domáci študenti z Rakovíc, Terézia Heltková a Juraj Bocian. (Zuzana Bučková)

Najlepší mladí floristi z jedenástich krajín v Rakoviciach

Dvadsať tímov najlepších mladých floristov z jedenástich krajín Európy súťažilo v Strednej odbornej škole (SOŠ) v Rakoviciach. Takmer štyridsať študentov stredných škôl zhotovovalo vence ako poctu za dary úrody a exteriérové dekorácie na tému - jesenná fantázia. Prvenstvo si vybojovali domáci študenti z Rakovíc, Terézia Heltková a Juraj Bocian. Druhé miesto získali Švajčiari Magali Egger a Deana Ebener. Aj tretia medaila sa ocitla v rukách našincov. Získali ju Kristína Jarábková a Timotej Gajdoš zo SOŠ Rakovice.

26. 10. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje fotogalériu
S hasičmi sa odfotili deti i učiteľky z Materskej školy na Považskej ulici. (vd)

Netradičný začiatok školského roka s hasičmi či políciou

Škôlkari i školáci z Piešťan zažili pred Domom umenia netradičné otvorenie školského roka. Pre menších si Centrum voľného času Ahoj spolu s mestom vyčlenili dopoludnie v stredu 7. septembra, väčší zažili akciu s názvom Jarmok zábavy v piatok 9. septembra.

15. 09. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
V novom školskom roku na ZŠ Holubyho otvorili dva prvé ročníky. (am)

Prváci: Čakajú ich školské dobrodružstvá i kopa novôt

Po prvýkrát prišli do školy bez veľkých tašiek, ale s veľkou odvahou. Prváci. Jedni ustráchaní, iní usmiati. V očiach očakávanie, v rukách zatiaľ ešte pevné stisky rúk mamy či otca. Aké to bolo prvý raz? Zapamätajú si všetci, aj tí, ktorých sme navštívili počas ich školskej premiéry v Základnej škole na Holubyho ulici v Piešťanoch, v obciach Podolie i Lúka.

05. 09. 2016 14:04  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Internát na Brezovej ulici má kompletne vymenené okná a je zateplený. (vd)

Záhradníci a elektrikári obnovujú školu za tristotisíc

Študentom Strednej záhradníckej školy i Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch budú kuchári variť v kompletne vynovenej kuchyni. Vo štvrtok 25. augusta tammontovali vzduchotechniku a vykonávali rôzne stavebné práce. V škole, ktorá sa nachádza na Brezovej ulici, vykonali tiež totálnu rekonštrukciu elektroinštalácie telocvične a vymenili obklady. Internát dostal nové okná i zateplenie a v budove školy vybudovali nový vykurovací systém.

02. 09. 2016 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na Základnej škole F. E. Scherera rekonštruujú telocvičňu. (am)

Žiaci prídu po prázdninách do nového

Začiatok roka sa nezadržateľne blíži, už budúci pondelok žiaci základných aj študenti stredných škôl opäť zasadnú do lavíc. Tejto povinnosti sa nevyhnú ani deti z kúpeľného mesta, a preto Piešťanský týždeň zaujímalo, či vzdelávacie inštitúcie pripravujú pre svojich zverencov zmeny a novinky.

02. 09. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Reflexné prvky by nemali chýbať na topánkach, vetrovkách či školských taškách. (3M)

Bezpečnosť vášho školáka na cestách je prvoradá

Doba prázdnin a letných radovánok je už pred koncom a heslo „Škola volá“ neznamená iba nákup školských pomôcok, ale aj podnet pre rodičov, aby poriadne zvážili, ako ochrániť svoje ratolesti pri bežných aktivitách, akými sú cesta do aj zo školy, dochádzanie na rôzne krúžky, cestovanie za kamarátmi či do knižnice. Keďže deti patria medzi jednu z najohrozenejších skupín v cestnej premávke, je potrebné sa zamyslieť nad tým, či sú naozaj na cestách v sychravých jesenných dňoch neprehliadnuteľné.

02. 09. 2016 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na pódiu Domu umenia ocenili aj pedagógov školy roka. (am)

Školou roka v Piešťanoch sa opäť stala ZŠ Brezová

Už tradične patrí záver školského roka nielen zaokrúhľovaniu či opravovaniu známok, ale i rozdeľovaniu ocenení jednotlivým školám v Piešťanoch. V stredu 29. júna sa riaditelia, učitelia a žiaci všetkých piešťanských základných a umeleckých škôl stretli v Dome umenia a prevzali si pozornosti či finančné ceny.

05. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prváci na ZŠ Holubyho sa tešili z jednotiek a dvojok. (Alexandra Mathiasová)

Prvý ročník úspešne zvládli

Dobojovali do úspešného konca! Aj žiaci v Piešťanoch sa v posledný júnový deň lúčili so základno-školskými lavicami, niektorí iba na dva mesiace, iní už navždy. Deti v Základnej škole Holubyho sa na svoj „Deň D“ vyobliekali, okrášlili úsmevom a nadšene vyčkávali na dokument hodnotiaci ich celoročnú snahu.

04. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Adrián Páleš (uprostred) a Filip Tomáška (vpravo) uspeli na súťaži s projektom Ridelo. (archív gymnázia)

Vrbovskí gymnazisti vymysleli cyklonabíjačku

V Čechách a na Slovensku nie je núdza o zaujímavé projekty v oblasti technológií a podnikateľských nápadov. Dôkazom toho bol aj tohtoročný v poradí deviaty ročník súťaže s názvom Vodafone Nápad roka 2016, do ktorej sa prihlásili medzi 171 projektmi z Čiech a Slovenska so svojím dielom aj vrbovskí gymnazisti.

30. 06. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Kvety, vysvedčenie, dojatie i rozlúčka na ZŠ Brezová (vd)

Vysvedčenia rozdané, pekné prázdniny!

Školáci dnes dostali vysvedčenia. Tí menší – prváci s obrovskými kyticami kvetov zažili vo svojom živote imaginárnu chvíľu rozlúčky so spolužiakmi i učiteľkou pred prázdninami po prvý krát. Väčší, štvrtáci sa lúčili s prvým stupňom, deviataci s celou základnou školou. Aké to bolo na piešťanskej „sedmičke?“ Nechýbali slzy, úsmevy, dojatie, kytice aj vtipkovanie.

30. 06. 2016 11:06  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 131
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa