Školstvo

Študenti sexty - Lukáš Lazarčík, Matej Bartoš a Jakub Kostka. (archív gymnázia)

Nie sú to len „kockáči“, vedia zabrať aj v charite

Piešťanskí gymnazisti nie sú len „kockáči“, ktorí trávia väčšinu času učením, nemyslia len na písomky a skúšania, ale sú to mladí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať a zapájajú sa do rôznych dobrovoľníckych aktivít. Dokázali to priamo v uliciach mesta, keď v dvoch zbierkach pomohli vyzbierať viac ako 800 eur.

08. 12. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Žiaci na olympiáde vyrábali držiak s vĺčikom a veternú elektráreň. (archív SOŠT)

Vybrali najlepších „majsterkov“

Z dielní Strednej odbornej školy technickej (SOŠT) v Piešťanoch sa v prvý decembrový deň ozývali zvuky pílok i brúsenie. Pri „ponkoch“ sa zvŕtali žiaci základných škôl z Piešťan i okolitých obcí, aby si vyskúšali svoju zručnosť počas siedmeho ročníka Technickej olympiády.

07. 12. 2016 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Folkloristi zo Slnečnice navštívili aj pamätihodnosti Paríža. (archív súboru)

Slnečnica na slovenských hodoch v Paríži

Po účinkovaní na medzinárodnom festivale v talianskom Alberobello sa piešťanský folklórny súbor Slnečnica vybral na slovenské hody do hlavného mesta Francúzska - Paríža.

02. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Tanec
Študenti si pozreli predstavenie, z ktorého deja budú maturovať. (am)

Hoteláci dostali darček od vedenia školy

Hľadisko Domu umenia zaplnila mladá generácia. Päťstopäťdesiat študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch dostalo od vedenia školy a Rady rodičov darček k študentskému sviatku. V pondelok 21. novembra si vychutnali predstavenie s názvom Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch v podaní hercov z trnavského Divadla Jána Palárika.

01. 12. 2016 11:00  |  Kultúra / Divadlo
Študenti
DSA v Berlíne. (archív DSA)

Školy by mali reagovať na požiadavky trhu práce

O Základnú školu F. E. Scherera v Piešťanoch prejavila záujem spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA). Po rokovaniach na mestskom úrade, keďže mesto je zriaďovateľom základných škôl na území Piešťan, dostala DSA príležitosť predstaviť svoje plány aj vedeniu základnej školy, rade školy i rodičom. O zámeroch spoločnosti na Slovensku sme sa porozprávali s predsedom jej predstavenstva Marekom Niklom.

30. 11. 2016 08:49  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava: Juraj Gábris, Marek Lörinc, riaditeľ školy Jozef Kolník, Lukáš Frank a Jozef Dragula. (archív SPŠE)

Piešťanskí elektrikári zvíťazili v robotickej súťaži

Skvelý úspech dosiahli členovia robotického krúžku zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch pod vedením učiteľov Jozefa Dragulu a Juraja Gábrisa. Družstvo v zložení Lukáš Frank a Marek Lörinc zvíťazilo v kategórii Pozor chodec na záverečnom turnaji súťaže Y-Robot.

29. 11. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Nováčikovia základnej školy sa preniesli do Kráľovstva víl a škriatkov. (archív školy)

Prvákov z Rakovíc pasovali za rytierov školy

Tradičné imatrikulácie neobišli nováčikov rakovickej základnej školy ani tento rok. V stredu 16. novembra šestnástich prvákov pasovali za rytierov školy a okrem plnenia úloh sa deti zabávali, tancovali a užívali si pohľad na učiteľov prezlečených za postavy z Pána prsteňov.

25. 11. 2016 10:00  |  Región / Aktuálne

Testovanie monitormi čaká piatakov už túto stredu

Všetkých žiakov piatych ročníkov čaká tento týždeň veľké preskúšanie vedomostí zo slovenského jazyka a matematiky, nadobudnutých na prvom stupni. V stredu 23. novembra sa aj v piešťanských školách uskutoční Testovanie 5, skúška známejšia skôr pod ľudovým názvom „monitor“.

22. 11. 2016 10:30  |  Piešťany / Aktuálne
Študenti 3. A triedy odboru TIS si založili JA Firmu s názvom PARADIGMA. (archív SPŠE)

Študenti elektrotechnickej priemyslovky si založili firmu

V Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch sa v stredu 9. novembra konalo valné zhromaždenie firmy, ktorú si založili samotní študenti. Pätnásť mladých ľudí presviedčalo akcionárov o perspektívnosti svojho podnikateľského plánu. Uspeli. Plány chcú dotiahnuť do úspešného konca.

22. 11. 2016 10:00  |  Piešťany / Aktuálne
Budova ZŠ F.E. Scherera je schátraná, vyžaduje si veľkú investíciu, nie je však isté, či súkromná škola môže čerpať prostriedky z eurofondov. (vd)

Skončí Základná škola F. E. Scherera v rukách súkromníka?

Medzi pedagógov i rodičov Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch zavítajú zástupcovia nemeckej súkromnej školy Deutsch - Slowakische Akademien (DSA), aby im predostreli svoj model vzdelávania. Mestu Piešťany totiž ponúkli prevziať zriaďovateľské práva nad niektorou zo základných škôl. Zo štátneho do súkromného sektoru by tak podľa radnice mohla prejsť práve „devinka“ škola na sídlisku Adam Trajan. Súkromník by ju viedol pätnásť rokov.

19. 11. 2016 09:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 61 - 70 z 147
Regal Burger

Anketa