Školstvo

Zverenci Štefana Hausera sa tešili z majstrovského titulu. (archív školy)

Bežci zo ZŠ Brezová majstrami Slovenska

O najväčší športový úspech v tomto školskom roku sa postarali vytrvalostní bežci Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch. Chlapci sa v štafetovom behu 10x1000 metrov stali majstrami Slovenska.

25. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študenti sledovali pivných majstrov, výroba piva je technologicky náročná. (Pavla Juríčková)

Hoteláci nahliadli do tajov výroby piva

Pivní majstri navštívili v stredu 17. mája Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera Piešťany, aby budúcim pracovníkom v gastro priemysle ukázali, ako sa profesionálne starať o pivo.

25. 05. 2017 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Protiextrémista Tomáš Blahuta z 3. A (vľavo) a matematik Marián Poturnay zo sexty piešťanského gymnázia. (Roman Ondrejka)

Gymnazista poletí do Ria na matematickú olympiádu

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch potvrdzuje svoje renomé dlhoročnými aktivitami a perfektnými výsledkami študentov. Jeden z nich, Marián Poturnay, si vybojoval účasť na matematickej olympiáde v Rio de Janeiro.

24. 05. 2017 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Zľava: Peter Bečka, Jakub Lackovič a Patrik Bobocký s učiteľom Jozefom Dragulom. (archív školy)

SPŠE Piešťany víťazom robotickej súťaže NXP Cup v Mníchove

Vo svete automobilizmu beží v súčasnosti „prezbrojovanie“ na elektrický pohon. Každá solídna automobilka má vo svojej ponuke elektromobil, v krajnom prípade hybridný automobil s elektrickým pohonom a malým benzínovým motorom, ktorý vyrába elektrinu pre pohon. Veda, priemysel a školstvo prispôsobujú svoje koncepcie tomuto strategickému cieľu. Menej známou je skutočnosť, že popri tejto stratégii je rozvíjaná ešte jedna stratégia, a tou je samonavigačné auto.

20. 05. 2017 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Školáci zo ZŠ F. E. Scherera v Piešťanoch navštívili parlament i Slavín. (archív školy)

Parlament si spravil výlet do parlamentu

Členovia Žiackeho parlamentu pri Základnej škole F. E. Scherera v Piešťanoch si vo štvrtok 4. mája spravili výlet do hlavného mesta. Okrem prehliadky parlamentu navštívili aj národnú kultúrnu pamiatku Slavín, odkiaľ sa im naskytol nádherný výhľad na Bratislavu.

11. 05. 2017 16:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Marek Lörinc získal „zlato“ v kategórii Freestyle v súťaži ISTROBOT. (archív SPŠE)

Maturant zo SPŠE vyrobil a naprogramoval robota, zvíťazil!

V Bratislave na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity sa konala tradičná robotická súťaž s názvom ISTROBOT. Tentoraz v nej súťažili pretekári v šiestich kategóriách. Žiakov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch zaujímala najviac kategória Freestyle. V nej bojoval Marek Lörinc, žiak 4. C triedy. Svojho robota, s ktorým napokon zvíťazil, vyrobil aj naprogramoval úplne sám.

11. 05. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Najlepší rečníci Trnavského kraja postupujú na celoslovenskú súťaž do Zvolena. (Nataša Pažitná)

Štúrove a Hollého rétorické Drahovce už po ôsmy raz

V Základnej škole v Drahovciach sa v piatok 5. mája uskutočnil už ôsmy ročník krajského kola súťaže s názvom Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

10. 05. 2017 15:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Kuchári varili štvorchodové menu, museli mať aj vlastné libreto. (vd)

Všetci kuchári aj čašníci na „mojmírke“ zmaturovali

Praktickú maturitu zvládli úspešne všetci kuchári aj čašníci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Piešťanoch. Nielen Semafor, ale aj hotel Grand v kúpeľoch či ďalšie dve piešťanské reštaurácie boli dejiskom skúšky, ktorá preverila schopnosti štvrtákov odetých v kuchárskych rondonoch i čašníckych odevoch. Pripravili hosťom také lahôdky, o akých sa iba sníva. Mlsné jazýčky si prišli na svoje. Aj servírovanie bolo v gala štýle. Témy si každý študent vyžreboval. V utorok 2. mája a v stredu 3. mája zmaturovalo spolu dvadsať kuchárov a dvanásť čašníkov.

10. 05. 2017 13:44  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Beata Kubaláková a Katarína Hajduová
reprezentovali Slovensko v súťaži Enersol. (archív gymnázia)

Vrbovské gymnazistky navrhli zatepľovací systém školy

Ekológia a obnoviteľné zdroje energie - to je heslo súťaže Enersol, do ktorej sa každoročne zapájajú aj študenti Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. Tento rok vypracovali prácu s názvom Návrat k zeleným koreňom...

05. 05. 2017 11:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Študentka Patrícia Pálková a jej kolega Jakub Lackovič. (archív SPŠE)

IT Akadémia na SPŠE v Piešťanoch

Dlhodobé výborné výsledky a hlavne úspechy študentov Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) v Piešťanoch v oblasti výpočtovej techniky, programovania, robotiky prinášajú nové ovocie. Škola bola vybraná ako jedna z 30 stredných škôl na Slovensku do Národného projektu „IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie“.

30. 04. 2017 12:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 61 - 70 z 182
GARGO
Regal Burger

Anketa