Topfest

Školstvo

Adrián Páleš (uprostred) a Filip Tomáška (vpravo) uspeli na súťaži s projektom Ridelo. (archív gymnázia)

Vrbovskí gymnazisti vymysleli cyklonabíjačku

V Čechách a na Slovensku nie je núdza o zaujímavé projekty v oblasti technológií a podnikateľských nápadov. Dôkazom toho bol aj tohtoročný v poradí deviaty ročník súťaže s názvom Vodafone Nápad roka 2016, do ktorej sa prihlásili medzi 171 projektmi z Čiech a Slovenska so svojím dielom aj vrbovskí gymnazisti.

30. 06. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Kvety, vysvedčenie, dojatie i rozlúčka na ZŠ Brezová (vd)

Vysvedčenia rozdané, pekné prázdniny!

Školáci dnes dostali vysvedčenia. Tí menší – prváci s obrovskými kyticami kvetov zažili vo svojom živote imaginárnu chvíľu rozlúčky so spolužiakmi i učiteľkou pred prázdninami po prvý krát. Väčší, štvrtáci sa lúčili s prvým stupňom, deviataci s celou základnou školou. Aké to bolo na piešťanskej „sedmičke?“ Nechýbali slzy, úsmevy, dojatie, kytice aj vtipkovanie.

30. 06. 2016 11:06  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malí tanečníci ukázali, ako sa ráno prebúdzajú. (am)

Malí tanečníci a hudobníci predviedli najlepšie kúsky

Záver školského roka už tradične patrí talentovaným deťom. Piešťanská Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) ponúkla v stredu 22. júna v Dome umenia rodičom, starým rodičom aj milovníkom kultúry to najlepšie, čo za celý školský rok deti na hodinách natrénovali.

29. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malí kuchári si užívali varenie z pohánky. (am)

Varili z netradičných surovín

Spojená škola v Piešťanoch sa v spolupráci s Nadáciou Volkswagen zapojila do zaujímavého projektu. Do svojich jedálničkov sa v posledných týždňoch snažili zakomponovať dnes už netradičné suroviny, ako je pohánka, ovos a cícer.

24. 06. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Maturanti z SOŠ Rakovice, odbor manažment regionálneho cestovného ruchu. (archív SOŠ Rakovice)

Maturity: 54 štvrtákov neuspelo, najlepší boli Vrbovčania

Drvivá väčšina stredoškolákov je už buď prijatá na vysoké školy, hľadá si zamestnanie či ešte chvíľu prázdninuje. Ako dopadli maturitné skúšky? V Piešťanskom okrese, kde sa nachádza sedem stredných škôl, maturovalo spolu 510 žiakov. Z nich až 54, čo je viac ako desatina štvrtákov, sa buď k maturite pre zlý prospech ani nedostali alebo pri maturitách neuspeli. Našli sa aj takí, čo si predĺžili ústne skúšky na druhý septembrový termín. Ak by jestvovala pomyselná čaša víťazov, získali by ju Vrbovčania, kde skúšku dospelosti nemusí nik absolvovať v náhradnom septembrovom termíne.

16. 06. 2016 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Piešťanských študentov hostili vo Veselí nad Lužnicí. (archív školy)

Záhradníci spoznávali chránené územia južných Čiech

Študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch sa zúčastnili v dňoch od 29. mája do 3. júna medzinárodného Eco-expert projektu v Českej republike. Tento rok prebiehal už 18. ročník projektu. Študenti pracovali v medzinárodných tímoch, ktoré tvorili žiaci z Rakúska, Poľska, Maďarska a z hostiteľskej krajiny.

15. 06. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Ilustr. foto (archív ZŠ Brezová)

51. Piešťanské hry v atletike vyhrala opäť ZŠ Brezová

Ako je už zvykom, na Deň detí usporiadalo CVČ Ahoj Piešťanské hry v atletike. Na počesť ich zakladateľa Štefana Estera sa konal 51. ročník, o jeho memoriál súťažili všetky piešťanské základné školy. Prvenstvo obhájili žiaci zo ZŠ Brezová.

09. 06. 2016 16:00  |  Šport / Ďalšie športy
Dievčatá na štarte skúšobnej rýchlostnej jazdy. (vd)

Žiaci z Holubyho si vyskúšali i „jazdu v opitosti“

Piataci Základnej školy na Holubyho ulici v Piešťanoch absolvovali dopravnú súťaž, na ktorej si preverili najmä svoje fyzické schopnosti. Okrem jazdy zručnosti s množstvom prekážok a rôznych úloh, ktoré museli zvládnuť šliapajúc na bicykli, im na motokárach nasadili špeciálne okuliare. S nimi mali absolvovať jazdu imitujúcu až dve promile alkoholu v krvi.

09. 06. 2016 11:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
Súčasný učiteľský zbor vedie bývalá žiačka Bronislava Fačkovcová, rod. Mamrillová (vľavo dole). (archív školy)

ZŠ Brezová oslavuje 40-tiny, štrngať si budú učitelia so žiakmi

Predstavte si obrovskú školu, do roku 1975 najväčšiu v Piešťanoch. Všetko tam voňalo novotou, nátermi, farbami. Aj lavice a stoličky. Boli tu tabule, ktorých sa ešte nikdy krieda nedotkla. V kotlíkoch a na sporákoch školskej kuchyne sa ešte nikdy nevarilo. Po rebrinách v telocvičniach sa ešte nikdy nešplhalo. Všade čisto, nádherne, dalo sa tam zablúdiť i šmýkať po zábradlí i podlahe. Stačilo sa len vonku nadýchnuť, vojsť, trošku sa od vchodu rozbehnúť a šmyknúť po extrémne klzkom linoleu až k zborovni. Ale beda! Tam už číhal riaditeľ. „Mišóóóó, poď sem! Tisíckrát ti opakujem, že šmýkať sa tu nebude!“

28. 05. 2016 13:47  |  Mladí dnes / Školstvo
Zľava: Jozef Dragula, Matej Ondreička, Patrícia Pálková a Jakub Lackovič. (Miroslav Klein)

Robotikov zaradili do univerzitného tímu

Traja študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch - Jakub Lackovič, Matej Ondreička a Patrícia Pálková - pod vedením šéfa robotického krúžku Jozefa Dragulu úspešne zabojovali v interkontinentálnom finále medzinárodnej konštruktérskej súťaže s názvom NXP Cup v Mníchove. V stredoškolskej časti súťaže došla ich formula autonómne do cieľa a získali ocenenie Special Award.

26. 05. 2016 11:05  |  Mladí dnes / Školstvo
Články 61 - 70 z 123

Anketa