Lodenica

Školstvo

Na Základnej škole F. E. Scherera rekonštruujú telocvičňu. (am)

Žiaci prídu po prázdninách do nového

Začiatok roka sa nezadržateľne blíži, už budúci pondelok žiaci základných aj študenti stredných škôl opäť zasadnú do lavíc. Tejto povinnosti sa nevyhnú ani deti z kúpeľného mesta, a preto Piešťanský týždeň zaujímalo, či vzdelávacie inštitúcie pripravujú pre svojich zverencov zmeny a novinky.

02. 09. 2016 10:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Reflexné prvky by nemali chýbať na topánkach, vetrovkách či školských taškách. (3M)

Bezpečnosť vášho školáka na cestách je prvoradá

Doba prázdnin a letných radovánok je už pred koncom a heslo „Škola volá“ neznamená iba nákup školských pomôcok, ale aj podnet pre rodičov, aby poriadne zvážili, ako ochrániť svoje ratolesti pri bežných aktivitách, akými sú cesta do aj zo školy, dochádzanie na rôzne krúžky, cestovanie za kamarátmi či do knižnice. Keďže deti patria medzi jednu z najohrozenejších skupín v cestnej premávke, je potrebné sa zamyslieť nad tým, či sú naozaj na cestách v sychravých jesenných dňoch neprehliadnuteľné.

02. 09. 2016 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Na pódiu Domu umenia ocenili aj pedagógov školy roka. (am)

Školou roka v Piešťanoch sa opäť stala ZŠ Brezová

Už tradične patrí záver školského roka nielen zaokrúhľovaniu či opravovaniu známok, ale i rozdeľovaniu ocenení jednotlivým školám v Piešťanoch. V stredu 29. júna sa riaditelia, učitelia a žiaci všetkých piešťanských základných a umeleckých škôl stretli v Dome umenia a prevzali si pozornosti či finančné ceny.

05. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Prváci na ZŠ Holubyho sa tešili z jednotiek a dvojok. (Alexandra Mathiasová)

Prvý ročník úspešne zvládli

Dobojovali do úspešného konca! Aj žiaci v Piešťanoch sa v posledný júnový deň lúčili so základno-školskými lavicami, niektorí iba na dva mesiace, iní už navždy. Deti v Základnej škole Holubyho sa na svoj „Deň D“ vyobliekali, okrášlili úsmevom a nadšene vyčkávali na dokument hodnotiaci ich celoročnú snahu.

04. 07. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Adrián Páleš (uprostred) a Filip Tomáška (vpravo) uspeli na súťaži s projektom Ridelo. (archív gymnázia)

Vrbovskí gymnazisti vymysleli cyklonabíjačku

V Čechách a na Slovensku nie je núdza o zaujímavé projekty v oblasti technológií a podnikateľských nápadov. Dôkazom toho bol aj tohtoročný v poradí deviaty ročník súťaže s názvom Vodafone Nápad roka 2016, do ktorej sa prihlásili medzi 171 projektmi z Čiech a Slovenska so svojím dielom aj vrbovskí gymnazisti.

30. 06. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Kvety, vysvedčenie, dojatie i rozlúčka na ZŠ Brezová (vd)

Vysvedčenia rozdané, pekné prázdniny!

Školáci dnes dostali vysvedčenia. Tí menší – prváci s obrovskými kyticami kvetov zažili vo svojom živote imaginárnu chvíľu rozlúčky so spolužiakmi i učiteľkou pred prázdninami po prvý krát. Väčší, štvrtáci sa lúčili s prvým stupňom, deviataci s celou základnou školou. Aké to bolo na piešťanskej „sedmičke?“ Nechýbali slzy, úsmevy, dojatie, kytice aj vtipkovanie.

30. 06. 2016 11:06  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malí tanečníci ukázali, ako sa ráno prebúdzajú. (am)

Malí tanečníci a hudobníci predviedli najlepšie kúsky

Záver školského roka už tradične patrí talentovaným deťom. Piešťanská Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) ponúkla v stredu 22. júna v Dome umenia rodičom, starým rodičom aj milovníkom kultúry to najlepšie, čo za celý školský rok deti na hodinách natrénovali.

29. 06. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Malí kuchári si užívali varenie z pohánky. (am)

Varili z netradičných surovín

Spojená škola v Piešťanoch sa v spolupráci s Nadáciou Volkswagen zapojila do zaujímavého projektu. Do svojich jedálničkov sa v posledných týždňoch snažili zakomponovať dnes už netradičné suroviny, ako je pohánka, ovos a cícer.

24. 06. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
Maturanti z SOŠ Rakovice, odbor manažment regionálneho cestovného ruchu. (archív SOŠ Rakovice)

Maturity: 54 štvrtákov neuspelo, najlepší boli Vrbovčania

Drvivá väčšina stredoškolákov je už buď prijatá na vysoké školy, hľadá si zamestnanie či ešte chvíľu prázdninuje. Ako dopadli maturitné skúšky? V Piešťanskom okrese, kde sa nachádza sedem stredných škôl, maturovalo spolu 510 žiakov. Z nich až 54, čo je viac ako desatina štvrtákov, sa buď k maturite pre zlý prospech ani nedostali alebo pri maturitách neuspeli. Našli sa aj takí, čo si predĺžili ústne skúšky na druhý septembrový termín. Ak by jestvovala pomyselná čaša víťazov, získali by ju Vrbovčania, kde skúšku dospelosti nemusí nik absolvovať v náhradnom septembrovom termíne.

16. 06. 2016 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Piešťanských študentov hostili vo Veselí nad Lužnicí. (archív školy)

Záhradníci spoznávali chránené územia južných Čiech

Študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch sa zúčastnili v dňoch od 29. mája do 3. júna medzinárodného Eco-expert projektu v Českej republike. Tento rok prebiehal už 18. ročník projektu. Študenti pracovali v medzinárodných tímoch, ktoré tvorili žiaci z Rakúska, Poľska, Maďarska a z hostiteľskej krajiny.

15. 06. 2016 15:00  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Články 61 - 70 z 127
Regal Burger

Anketa