Školstvo

Deň školákov v Hornej Strede sa niesol v znamení ochrany zeme. (archív ZŠ)

Stretli sa so zemeguľou

Na oslavu Dňa Zeme nezabudli ani žiaci Základnej školy s Materskou školou v Hornej Strede. V piatok 22. apríla sa oboznámili so spôsobmi ochrany životného prostredia, overovali si vedomosti určovaním listnatých a ihličnatých stromov či nerastov. Celý deň sa niesol v duchu hesla Chráňme našu Zem.

06. 05. 2016 14:00  |  Región / Spoločenská rubrika
Pedagóg SPŠE Ľubomír Tuchscher bol hrdý na zlatú medailu Martina Horvátha. (vd)

Za solárne autíčko získal nielen zlato

Druhák zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch, Martin Horváth, si vybojoval zlatú medailu v konkurencii tridsiatich súťažiacich z piatich krajín Európy v súťaži Enersol. Zostrojil autíčko na solárny pohon – šité na mieru projektu zameraného na využitie obnoviteľných zdrojov energie.

06. 05. 2016 09:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Žiaci z Piešťan sa zaslúžili o krajšie prostredie (am)

Žiaci z Piešťan sa zaslúžili o krajšie prostredie

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení životného prostredia. Škôlkari i školáci z Piešťan postupne opúšťali triedy a s vervou sa púšťali do upratovania brehov Sĺňavy. Spoločné upratovanie si mládež užívala práve preto, že v piatok 22. apríla si pripomenula Deň Zeme.

26. 04. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje fotogalériu
Oslavu Dňa Zeme i Dňa zelených
škôl zažili návštevníci botanickej
záhrady Strednej odbornej
školy záhradníckej v Piešťanoch. (vd)

Na Deň Zeme postavili hmyzí hotel i príbytok z prútia

Parádnu oslavu Dňa Zeme i Dňa zelených škôl zažili návštevníci botanickej záhrady, sadu a skleníkov Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch. Škôlkari v piatok 22. apríla obdivovali hmyzí hotel, do ktorého znášali peľ z rozkvitnutého sadu usilovné včely. Školu navštívili nielen Piešťanci, ale i Trebatičania či obyvatelia Pečeniad.

26. 04. 2016 10:12  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Najlepší rečníci poputujú na celoštátne kolo súťaže do Zvolena. (am)

Najlepší rečníci kraja sa stretli v Drahovciach

Porozprávať príbeh čisto, plynulo a mäkučko majú pre miestne nárečie problém viacerí obyvatelia Trnavského samosprávneho kraja. Deti však v piatok 15. apríla ukázali, že to dokážu, a najlepší z nich sa zúčastnili na krajskom kole súťaže Štúrove a Hollého rétorické Drahovce.

21. 04. 2016 11:00  |  Región / Aktuálne obsahuje video obsahuje fotogalériu
Noemi Kuliková (vľavo) zvíťazila spomedzi 33 súťažiacich v druhej kategórii. (am)

Žiaci vidia aj svet po jeho katastrofe

Literárna tvorivá súťaž s názvom Keď si vymýšľam opäť primäla žiakov základných a stredných škôl napísať vlastné dielo a ísť s kožou na trh. Vo štvrtok 14. apríla si v priestoroch organizátora, Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom, víťazi prevzali hodnotné ocenenia.

20. 04. 2016 11:00  |  Región / Spoločenská rubrika obsahuje video obsahuje fotogalériu
V Piešťanoch sa do škôl zriaďovaných mestom prihlásilo 275 detí. (am)

Základné školy sú schopné prijať zapísané deti

Budúci žiaci majú v Piešťanoch zápis na povinnú školskú dochádzku za sebou. V piatok 1. a v sobotu 2. apríla uspelo v školách, zriadených mestom, dovedna 275 detí. Rozdiely medzi počtami budúcich prvákov v jednotlivých školách sú markantné.

13. 04. 2016 14:00  |  Mladí dnes / Školstvo
Slnečničiarky sa predviedli v plnej kráse. (am)

Folklórny súbor Slnečnica oslávil jubilejnú tridsiatku

Pred tridsiatimi rokmi dostal Miroslav Donoval úlohu prispieť k zvýšeniu kultúrnej úrovne mládeže na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch. Šťastie na talentované deti sa snúbilo s tvrdou drinou a vznikol folklórny súbor Slnečnica. V sobotu 9. apríla oslávil v Dome umenia Piešťany veľkolepým a emotívnym vystúpením 30 rokov svojej pôsobnosti.

12. 04. 2016 11:00  |  Kultúra / Tanec obsahuje video obsahuje fotogalériu
Pri stolíku sa diskutovalo, ale zapletali sa aj vrkôčiky. (vd)

Magin mlčal, študenti rečnili po islandsky, anglicky aj slovensky

Študenti Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom privítali v piatok 1. apríla delegáciu z islandského Akranesu. Nešlo o prvoaprílový žart, ale seriózny projekt realizovaný cez Nórske fondy. Na Slovensku strávia dvadsiati mladí Islanďania s pedagógmi desať dní. Sprevádza ich rovnaký počet gymnazistov s koordinátorkami projektu Andreou Michálkovou a Zuzanou Motyčkovou. Pôjdu do Tatier a zažijú aj pravý slovenský večer s terchovskou muzikou.

08. 04. 2016 13:00  |  Mladí dnes / Školstvo obsahuje fotogalériu
Max Seidl porozprával budúcej triednej učiteľke o obrázkoch v pracovnom liste. (am)

Zo škôlkarov - veľkáčov sa stanú prváci

Zápis detí do základných škôl v Piešťanoch sa tradične konával v polovici februára, no vďaka novému zákonu si ho tento rok deti i učitelia užili o dva mesiace neskôr. V piatok 1. apríla sa prechádzali detské nohy po pôdach škôl. Tie, čo nestihli, mohli prísť i v sobotu predpoludním.

07. 04. 2016 16:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 61 - 70 z 104
Lekáreň Regia

Anketa