Topfest

Výstavy

Dielo umiestnili aj do rozvodne na prvom poschodí. (am)

Netradičné diela spestrujú Elektrárňu

Art is pure energy, alebo v našom rodnom jazyku Umenie je čistá energia, znie názov výstavy netradičných artefaktov v Elektrárni Piešťany.

12. 01. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Naďa Mikolášiková pomenovala galériu podľa svojich iniciálok. (T. Hlobeň)

Už štvrťstoročie sama sebe paňou

Piešťanská Galéria NaMi, situovaná uprostred kolonády na Winterovej ulici a pomenovaná podľa majiteľky Nade Mikolášikovej, minulý rok oslávila 25. výročie vzniku. Jej počiatky však treba hľadať na inom mieste, na ulici pred rodinným domom Ábelovcov na Radlinského ulici. Sú spojené s návratom do rodného mesta tejto výtvarníčky zo staropiešťanskej katolíckej rodiny, dcéry pplk. Vojtecha Ábela, účastníka SNP, popraveného v koncentračnom tábore.

08. 01. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Štefan Slabý z Vrbového pri svojich drevorezbách. (vd)

Dom umenia hostí Trnavskú paletu

V Galérii Domu umenia v Piešťanoch sa v týchto dňoch nachádza výstava súťažných prác umelcov z troch okresov. Prezentáciu najpozoruhodnejších malieb, grafík, kresieb, plastík či textilnej tvorby pripravili organizátori 47. ročníka regionálnej súťažnej výstavy neprofesionálnych výtvarníkov Trnavská paleta.

11. 12. 2015 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
(Peter Kuzmin)

Hot Modern: Kúpeľná architektúra v Elektrárni

Modernizmus zmenil nielen tvár našich miest, ale zanechal stopu aj v liečebných kúpeľoch Slovenska. Idey dobových architektov, v niektorých prípadoch nadsadené a prehnané, v mnohých ohľadoch prekvapia. Výstava Hot Modern výtvarníčky Andrey Kalinovej, architekta Martina Zaička a fotografa Petra Kuzmina je prezentáciou dlhodobého projektu, mapujúceho kúpeľnú architektúru 20. storočia na Slovensku. Nadväzuje na projekt Opustená (re)kreácia, ktorý sa od roku 2011 pravidelne koná v Trenčianskych Tepliciach.

11. 12. 2015 11:07  |  Kultúra / Výstavy
Fotografie Piešťanca V. Hanka si môžete pozrieť v Galérii Fontána. (vd)

Vojto Hank predstavuje svoju tvorbu

V Galérii Fontána mapuje aktuálna fotografická výstava tvorbu Piešťanca Vojtecha Hanka. Sú tu nielen čierno-biele snímky zo 70. a 80. rokov minulého storočia, ale aj neskoršie veľkoformátové farebné fotky z džezových koncertov i z krás slovenskej, moravskej či altajskej prírody. Nechýbajú ani dobové snímky, zachytávajúce ľudí v kancelárii či v kuchyni. Fotky nielen nafotil, ale aj vyrobil sám.

11. 12. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Ivana Drobná (vľavo) s jednou z výtvarníčok Omaľovanky 2.0. (vd)

Piešťanka si urobila omaľovánku

Piešťanka Ivana Drobná dala dokopy dvadsaťdva výtvarníkov, ilustrátorov a grafikov a spolu vytvorili omaľovánku pre dospelých. V každej kresbe zachytili kúsok z aktuálneho života mladých ľudí. Do života ju uviedli v stredu 11. novembra v bratislavskej galérii Dunaj. Industriálny priestor dal možnosť vyniknúť originalite nápadov, výtvarníkmi zobrazených na jednotlivých listoch špeciálneho tvrdšieho papiera. Dobre zvládne aj fixky.

26. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video

Vystaví najlepšie fotky

V Galérii Fontána môže verejnosť od utorka obdivovať prierez tvorby piešťanského fotografa Vojtecha Hanka. Autor pripravil fotografickú pochúťku v podobe čiernobielych snímok z obdobia 70.-80. rokov minulého storočia až po veľkoplošné farebné fotografie. Vernisáž bude 24. novembra o 17.00 h.

24. 11. 2015 10:55  |  Kultúra / Výstavy
Abstraktné umenie môže byť pre konzumenta náročnejšie. (am)

Mladí umelci tvoria v zmenenom svete

zložení Monika Žáková, Julius Reichel a David Krňanský predstavilo v utorok 3. novembra vlastné vnímanie abstrakcie na plátne, ale aj v priestore.

13. 11. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Sympatická blondínka Maryna Batsiukova predstavila svoju tvorbu v rodnej reči. (am)

Svet objektívom Bielorusky

K fotografiám netradičných destinácií, zachytených očami Bielorusky Maryny Batsiukovej, sa našinec len ťažko dostane. Oceňované snímky však predstavili v piešťanskom Dome umenia v stredu 4. novembra.

10. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Výstavy

Novembrová ponuka v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia koncertmi Jarka Nohavicu, Richarda Müllera s Andrejom Šebanom, vystúpením Cigánskych diablov, premiérou novej bondovky Spectre, filmu Eva Nová a divadelnými vystúpeniami z Příbrami a Jaroměře.

30. 10. 2015 15:29  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Články 61 - 70 z 296

Anketa