Výstavy

Návštevníci obdivovali techniku prípravy i farebnosť tort. (am)

Budúce nevesty mohli na tortách oči nechať

Každoročné stretnutie cukrárok a medovnikárok sa tento rok nieslo v svadobnom duchu. V sobotu 24. októbra organizátori z časopisu Torty od mamy predviedli v Kongresovom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch cukrárenské výrobky od výmyslu sveta.

27. 10. 2015 09:18  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Trojica autorov predstavila diela s rôznymi námetmi. (am)

V Galérii Fontána vystavovali už 200-krát

Za viac ako desať rokov existencie piešťanskej Galérie Fontána sa v jej priestoroch predstavilo mnoho talentovaných autorov. V stredu 14. októbra vernisážou otvorili jubilejnú dvojstú výstavu. Dynamické a energické obrazy doplnili sklené výplne a železné artefakty.

23. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Licitátorka prezradila mnoho zaujímavostí o dielach aj autoroch. (am)

Liečbu detí podporíte kúpou obrazu

Charitatívny aukčný salón zbierajúci finančné prostriedky na liečbu ťažko chorých detí v zariadení Adeli oslávil piate výročie. V piatok 16. októbra si v piešťanskej Magna Gallery empatickí milovníci umenia prezreli diela, zaradené do nadchádzajúcej dražby.

21. 10. 2015 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Tvorcom víťazného maďarského filmu Lovci vĺn blahoželal za organizátorov
Marián Vidovenec (uprostred), riaditeľ hvezdárne v Hurbanove. (am)

Piešťanci videli zblízka Pluto aj zatmenie slnka v Austrálii

Tento rok sa počas festivalu Astrofilm nedala pozorovať nočná ba ani denná obloha, lebo od utorka 13. do štvrtka 15. októbra nebesia zatiahli závesy. V piešťanskom kine Fontána sa však mihal jeden hviezdny film za druhým. Diváci ich videli osemnásť, z nich sedemnásť súťažných. Oblôh s miliónmi svetelných bodiek tu bolo viac ako maku. Laserové lúče sršali farbami i vzduchom kina a počas záverečnej svetelnej šou ich návštevníci chytali do čapíc i rúk.

20. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Film obsahuje fotogalériu
Ilustr. foto   (archív SLK)

Sladká sobota bude v kúpeľoch venovaná svadobným tortám

Šikovné cukrárky, medovnikárky a zručné mamy, fanúšičky časopisu Torty od mamy a portálu www.artmama.sk sa každoročne stretávajú v piešťanských kúpeľoch na celoslovenskom podujatí Torty od mamy. Výstava je spojená so súťažou v štyroch kategóriách - torty, sladké postavičky, medovníky a postavičky z materiálu ako papier, prútie, korálky a iné.

10. 10. 2015 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Modelky predstavili kolekcie mladých návrhárov zo Slovenska aj zo zahraničia. (am)

Diela Afričanov a Indov pošta nedoručila

Výstava výtvarného umenia Young Art Show je už niekoľko rokov spätá s mestom Piešťany. Nové diela predstavilo na vernisáži v piatok 2. októbra v Dome umenia až 68 umelcov z celého sveta.

07. 10. 2015 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Na otvorenie výstavy prišli aj pamätníci. (mk)

Vo Vile dr. Lisku ožila letecká história

Milovníci miestnych dejín a priaznivci vojenskej histórie si vo Vile dr. Lisku, výstavných priestoroch Balneologického múzea v Piešťanoch, do 18. októbra môžu pozrieť výstavu historických fotografií a exponátov Leteckého pluku 3 gen. letca M. R. Štefánika pod názvom Vo vzduchu i na zemi.

02. 10. 2015 12:30  |  Kultúra / Výstavy
Yaro M. Kupčo fotografie zhotovuje analógovým fotoaparátom z roku 1890. (am)

Snímky tónuje zlatom

V pote tváre budeš dorábať chlieb - znie názov novej výstavy autora oceneného titulom Kultúrna osobnosť Piešťan 2008. V piatok 25. septembra v piešťanskej Galérii Fontána predstavil Yaro M. Kupčo sériu fotografií zachytávajúcich krajinu s minimálnym zásahom človeka.

30. 09. 2015 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Ilustr. foto (mp)

Októbrová ponuka Domu umenia

Október v Dome umenia bude patriť koncertom Ivana Táslera & IMT Smile ACOUSTIC a Ondřeja Brzobohatého so svojim turné IDENTITY Tour 2015, dobovej komédii, Divadlu Bolka Polívky a BE2CAN - najlepším filmom z festivalov Berlín, Benátky a Cannes.

28. 09. 2015 09:45  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Jednu panaskopickú knihu Vojtěcha Kubaštu tlačilo až sto odborníkov. (Viera Dusíková)

Majstra prizvali aj k disneyovkám

V Mestskej knižnici v Piešťanoch je inštalovaná ojedinelá výstava detských priestorových kníh pražského ilustrátora Vojtěcha Kubaštu (1914-1992).

26. 09. 2015 09:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 61 - 70 z 285
Gargo - Krbové a interiér štúdio
Lekáreň Regia

Anketa