Výstavy

Ivana Drobná (vľavo) s jednou z výtvarníčok Omaľovanky 2.0. (vd)

Piešťanka si urobila omaľovánku

Piešťanka Ivana Drobná dala dokopy dvadsaťdva výtvarníkov, ilustrátorov a grafikov a spolu vytvorili omaľovánku pre dospelých. V každej kresbe zachytili kúsok z aktuálneho života mladých ľudí. Do života ju uviedli v stredu 11. novembra v bratislavskej galérii Dunaj. Industriálny priestor dal možnosť vyniknúť originalite nápadov, výtvarníkmi zobrazených na jednotlivých listoch špeciálneho tvrdšieho papiera. Dobre zvládne aj fixky.

26. 11. 2015 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video

Vystaví najlepšie fotky

V Galérii Fontána môže verejnosť od utorka obdivovať prierez tvorby piešťanského fotografa Vojtecha Hanka. Autor pripravil fotografickú pochúťku v podobe čiernobielych snímok z obdobia 70.-80. rokov minulého storočia až po veľkoplošné farebné fotografie. Vernisáž bude 24. novembra o 17.00 h.

24. 11. 2015 10:55  |  Kultúra / Výstavy
Abstraktné umenie môže byť pre konzumenta náročnejšie. (am)

Mladí umelci tvoria v zmenenom svete

zložení Monika Žáková, Julius Reichel a David Krňanský predstavilo v utorok 3. novembra vlastné vnímanie abstrakcie na plátne, ale aj v priestore.

13. 11. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Sympatická blondínka Maryna Batsiukova predstavila svoju tvorbu v rodnej reči. (am)

Svet objektívom Bielorusky

K fotografiám netradičných destinácií, zachytených očami Bielorusky Maryny Batsiukovej, sa našinec len ťažko dostane. Oceňované snímky však predstavili v piešťanskom Dome umenia v stredu 4. novembra.

10. 11. 2015 14:00  |  Kultúra / Výstavy

Novembrová ponuka v Dome umenia

Piešťanské rendezvous v novembri pokračuje v Dome umenia koncertmi Jarka Nohavicu, Richarda Müllera s Andrejom Šebanom, vystúpením Cigánskych diablov, premiérou novej bondovky Spectre, filmu Eva Nová a divadelnými vystúpeniami z Příbrami a Jaroměře.

30. 10. 2015 15:29  |  Kultúra / Divadlo obsahuje video
Peter Ronec má vo svojej zbierke aj pohľadnice zo Sýrie. (am)

Svet vidí cez pohľadnice

Nahliadnuť do ďalekých miest či krajín je snom mnohých ľudí. Návštevu destinácií si dokumentujú pamätnými pohľadnicami, a keď sa takéto zberateľstvo stane vášňou a úlovky nosia i blízki, môže vzniknúť obdivuhodná zbierka pohľadov na svet. Svoju kolekciu pohľadníc vystavil v utorok 20. októbra v piešťanskej Galérii Fontána Pezinčan Peter Ronec.

29. 10. 2015 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníci obdivovali techniku prípravy i farebnosť tort. (am)

Budúce nevesty mohli na tortách oči nechať

Každoročné stretnutie cukrárok a medovnikárok sa tento rok nieslo v svadobnom duchu. V sobotu 24. októbra organizátori z časopisu Torty od mamy predviedli v Kongresovom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch cukrárenské výrobky od výmyslu sveta.

27. 10. 2015 09:18  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Trojica autorov predstavila diela s rôznymi námetmi. (am)

V Galérii Fontána vystavovali už 200-krát

Za viac ako desať rokov existencie piešťanskej Galérie Fontána sa v jej priestoroch predstavilo mnoho talentovaných autorov. V stredu 14. októbra vernisážou otvorili jubilejnú dvojstú výstavu. Dynamické a energické obrazy doplnili sklené výplne a železné artefakty.

23. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Licitátorka prezradila mnoho zaujímavostí o dielach aj autoroch. (am)

Liečbu detí podporíte kúpou obrazu

Charitatívny aukčný salón zbierajúci finančné prostriedky na liečbu ťažko chorých detí v zariadení Adeli oslávil piate výročie. V piatok 16. októbra si v piešťanskej Magna Gallery empatickí milovníci umenia prezreli diela, zaradené do nadchádzajúcej dražby.

21. 10. 2015 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Tvorcom víťazného maďarského filmu Lovci vĺn blahoželal za organizátorov
Marián Vidovenec (uprostred), riaditeľ hvezdárne v Hurbanove. (am)

Piešťanci videli zblízka Pluto aj zatmenie slnka v Austrálii

Tento rok sa počas festivalu Astrofilm nedala pozorovať nočná ba ani denná obloha, lebo od utorka 13. do štvrtka 15. októbra nebesia zatiahli závesy. V piešťanskom kine Fontána sa však mihal jeden hviezdny film za druhým. Diváci ich videli osemnásť, z nich sedemnásť súťažných. Oblôh s miliónmi svetelných bodiek tu bolo viac ako maku. Laserové lúče sršali farbami i vzduchom kina a počas záverečnej svetelnej šou ich návštevníci chytali do čapíc i rúk.

20. 10. 2015 10:00  |  Kultúra / Film obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 291

Anketa