Výstavy

Umelec Martin Borodáč priniesol spolu s dielami do galérie svetlo a teplo. (am)

M. Borodáč predstavil vlastné symboly sveta

Teplé slnko už niekoľko dní teší Slovákov a láka ich do prírody. Práve teplo a prírodné materiály zaplnili Magna Gallery v Piešťanoch, kde v piatok 24. marca slávnostne otvorili výstavu diel maliara Martina Borodáča.

30. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Peter Babka prezentuje v Galérii Fontána výber svojich fotografií. (vd)

P. Babka fotil herečky, žiačky, školníka aj Schöne Náciho

Autor aktuálnej výstavy fotografií v Galérii Fontána, Peter Babka, sa síce narodil v Bratislave, no s Piešťanmi ho spája viacero momentov. Tu povedal svojej manželke v evanjelickom kostole roku 1979 „áno“. V reštaurácii na Lodenici sa zabávali i jedli svadobnú polievku, sem chodieval za členmi fotoklubu a po rozdelení republiky pôsobil v našom meste ako lektor Pražskej fotografickej školy. Mala pobočku na Rázusovej ulici. Od utorka 21. marca P. Babka vystavuje vo Fontáne svoje fotografické skvosty - čiernobiele portréty aj farebné krajinky. Medzi top snímky radí prvomájovú fotku z Bratislavy s legendárnym, vtedy ešte živým Schöne Nácim. V rukách drží mávadlá.

29. 03. 2017 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video
Vystavené modely a návrhy obdivovali najmä muži. (am)

Piešťany sú liaheň zaujímavých ľudí v oblasti motorizmu

Dom umenia Piešťany hostí výnimočnú výstavu. V sobotu 18. marca slávnostnou vernisážou uviedli vôbec prvý obdobný projekt s názvom Autolinea Czechoslovakia 1949-1989, a teda výstavu zameranú na motoristický dizajn v bývalom režime. Tým sa návštevníkom naskytol pohľad na skice a modely áut, ktoré sa nikdy nedostali do sériovej výroby.

23. 03. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje fotogalériu
Galériu Domu umenia zaplnili pestrofarebné umelecké diela. (am)

Vystavujú šperky a farebné obrazy

Nielen dámy si minulý týždeň prišli v Dome umenia Piešťany na svoje. V tamojšej galérii sa totiž vo štvrtok 2. marca uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy s názvom Štruktúry šperku. Striebro vo vitrínach a farby na plátnach prilákali desiatky milovníkov kultúry.

10. 03. 2017 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Jozef Chrena namaľoval centrum mesta Piešťany. (am)

Medzi obrazmi aj slnečná Winterova ulica

Obrazy podnecujúce k pozitívnej nálade a nápadité sochy z olivového dreva. I to ohurovalo milovníkov výtvarného umenia v utorok 7. februára v piešťanskej Galérii Fontána. Návštevníci zaplnili výstavné priestory a užívali si slávnostnú 220. vernisáž.

15. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Fotograf Roman Tibenský zaujal medzinárodných porotcov snímkou pásikavca. (Slovak Press Photo)

Piešťanec uspel v Slovak Press Photo

V piešťanskej mestskej knižnici sa vo štvrtok 9. februára o 17.30 h uskutoční otvorenie výstavy Slovak Press Photo 2016. V medzinárodnej konkurencii uspel aj Piešťanec Roman Tibenský, ktorý v kategórii Príroda získal tretie miesto za sériu fotografií Pásikavec Cordulegaster heros.

07. 02. 2017 12:00  |  Kultúra / Výstavy
Spevák Janko Lehotský zahral i známy hit Modusu Veľký sen mora. (am)

J. Lehotský: V dreve vidím inú dimenziu

Galériu Domu umenia v Piešťanoch pohltili tóny obľúbených skladieb slovenského speváka Janka Lehotského. Vo štvrtok 1. decembra tam totiž slávnostnou a netradičnou vernisážou otvorili výstavu s názvom Moje mladšie ja, pričom autorom výtvarných diel je práve známy spevák. Súčasťou vernisáže bola i prezentácia kníh architekta Pavla Mrázka.

15. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Spomienky na Letku 13 si do Vily dr. Lisku prišli prezrieť desiatky návštevníkov. (am)

Výstavou si zaspomínali na leteckú históriu v Piešťanoch

Vila dr. Lisku, priestor patriaci pod Balneologické múzeum v Piešťanoch, sa stala centrom výstavy zachytávajúcej históriu najznámejšej a najúspešnejšej jednotky slovenských vzdušných zbraní. Vo štvrtok 24. novembra tam slávnostnou vernisážou predstavili spomienky na Letku 13.

08. 12. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Fotografie zachytávajú zápisky Franza Kafku. (am)

Velikán Karol Kállay v Dome umenia

Stredoeurópsky fenomén spomedzi výstav zavítal aj do Piešťan. Od štvrtka 10. novembra môžu návštevníci v Zrkadlovej sieni Domu umenia nazrieť do sveta židovského literáta píšuceho po nemecky v českom veľkomeste, videný očami slovenského fotografa. Taká je výstava fotografií Karola Kállaya s názvom Franz Kafka a Praha.

16. 11. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Akademický maliar Antonín Střížek vysvetľuje princíp vnímania jedného z diel. (vd)

Deviata Česká maľba vo Fontáne s abstraktným umením

Podľa akademického maliara Antonína Střížeka je abstraktné umenie novodobým gýčom. Majitelia firiem či významní podnikatelia si na steny zakúpia obrazy a pod nimi vítajú obchodných partnerov, aby sa čo najlepšie prezentovali. Výber abstraktných diel však nemusí byť práve najvhodnejším z hľadiska umeleckého. Lenže. Porozumieť abstraktnému dielu nie je jednoduché. Spravidla mu rozumejú len autori a ich kritici.

16. 11. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 61 - 70 z 347
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa