Lodenica

Výstavy

Jaroslava Velčického vyliečila sila jeho manželky. (vd)

Diela tvorí aj bez ruky

Mladý chlap šiel do Ostravy za baníka, aby žene a trom deťom postavil veľký dom. Človek mieni, Pán Boh mení. Ráno do bane sfáral zdravý chlap, z útrob zeme ho niesli na nosidlách. Manželku volali rozlúčiť sa s ním. Prebrala ho k životu. Namiesto dvoch rúk mu ostala jedna. Zo žalúdka len kúsok. Nádej a sila manželky prešla aj na muža. Za pätnásť rokov od úrazu sa Jaroslav Velčický z Uhrovca vypracoval na špičku medzi jednorukými rezbármi sveta.

05. 03. 2016 10:00  |  Kultúra / Výstavy
„VIP“ novinárske snímky vystavujú v knižnici do konca marca. (Martina Marová)

Vystavujú najlepšie novinárske fotografie

V piešťanskej mestskej knižnici sú od polovice februára vystavené ocenené práce zo štvrtého ročníka najprestížnejšej národnej novinárskej fotosúťaže SLOVAK PRESS PHOTO. Súťaž a následná výstava prináša každoročne nezávislé autentické obrazové svedectvo o najvýznamnejších udalostiach uplynulého roka pohľadom slovenských fotografov.

02. 03. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Vo výstavných priestoroch predstavili 145 fotografií slovenských kúpeľov. (am)

Slovenské kúpele fotoaparátom E. Drobnej

Málokto má šancu počas života zmapovať všetky liečebné kúpele na Slovensku. V utorok 16. februára vo Vile dr. Lisku otvorili výstavu snímok, nesúcich názov Slovenské kúpele dnes. Sprevádzajú návštevníkov celým územím krajiny.

27. 02. 2016 14:00  |  Piešťany / Aktuálne obsahuje video
Korčuľovanie na Váhu sa mladšej generácii už nepodarí nafotiť tak ľahko. (E. Budke)

Fotografie zachytili históriu Piešťan

Pri príležitosti 41. výročia prvej výstavy Fotoklubu Piešťany predstavila Galéria Fontána historické snímky kúpeľného mesta. V stredu 10. februára sa vo výstavných priestoroch návštevníci na vernisáži pokochali fotografiami, zachytávajúcimi Piešťany v ich neopakovateľnej podobe z čias socializmu.

19. 02. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu

Fotografie kúpeľov

Balneologické múzeum Piešťany pozýva na výstavu fotografií s názvom Slovenské kúpele dnes. Vernisáž bude vo Vile dr. Lisku v utorok 16. februára o 16.30 h.

16. 02. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Návštevníci si na vernisáži užili okrem príhovorov aj spevácke vystúpenie. (am)

Výtvarníci zo „zušky“ vystavili svoje diela

V najznámejšom kúpeľnom meste na Slovensku vyrastajú rok čo rok noví umelci. Vo štvrtok 28. januára vystavili svoje diela deti zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch. Obe výstavné siene Domu umenia zaplnilo viac než tristo výtvarných artefaktov.

03. 02. 2016 12:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu

Žena žene o žene

Prvá vernisáž v roku 2016 v Magna Gallery v Piešťanoch sa uskutoční v piatok 22. januára o 18.00 h. Patrí výstave s názvom Žena žene o žene.

21. 01. 2016 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Dielo umiestnili aj do rozvodne na prvom poschodí. (am)

Netradičné diela spestrujú Elektrárňu

Art is pure energy, alebo v našom rodnom jazyku Umenie je čistá energia, znie názov výstavy netradičných artefaktov v Elektrárni Piešťany.

12. 01. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
Naďa Mikolášiková pomenovala galériu podľa svojich iniciálok. (T. Hlobeň)

Už štvrťstoročie sama sebe paňou

Piešťanská Galéria NaMi, situovaná uprostred kolonády na Winterovej ulici a pomenovaná podľa majiteľky Nade Mikolášikovej, minulý rok oslávila 25. výročie vzniku. Jej počiatky však treba hľadať na inom mieste, na ulici pred rodinným domom Ábelovcov na Radlinského ulici. Sú spojené s návratom do rodného mesta tejto výtvarníčky zo staropiešťanskej katolíckej rodiny, dcéry pplk. Vojtecha Ábela, účastníka SNP, popraveného v koncentračnom tábore.

08. 01. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Štefan Slabý z Vrbového pri svojich drevorezbách. (vd)

Dom umenia hostí Trnavskú paletu

V Galérii Domu umenia v Piešťanoch sa v týchto dňoch nachádza výstava súťažných prác umelcov z troch okresov. Prezentáciu najpozoruhodnejších malieb, grafík, kresieb, plastík či textilnej tvorby pripravili organizátori 47. ročníka regionálnej súťažnej výstavy neprofesionálnych výtvarníkov Trnavská paleta.

11. 12. 2015 15:00  |  Kultúra / Výstavy obsahuje video obsahuje fotogalériu
Články 61 - 70 z 303
Regal Burger

Anketa