GEFCO

Výstavy

Víťaznú fotografiu (uprostred) obdivovalo mnoho okoloidúcich. (am)

Návštevníci ocenili fotografiu dvojice na moste

Príjemné jesenné počasie vylákalo do Mestského parku v Piešťanoch stovky návštevníkov. Už po jedenásty raz tam amatérski i profesionálni fotografi vystavili svoje najvydarenejšie snímky. V sobotu 24. septembra sa uskutočnila výstava fotografií s názvom Park Foto 2016.

28. 09. 2016 15:00  |  Kultúra / Výstavy
Barbora Paulovičová (vľavo) pri svojom obľúbenom obraze
s tanečníčkou, ktorá zaujala piešťanské publikum. (vd)

B. Paulovičová vystavuje obrazy oslavujúce život

Venuje sa grafike, dizajnu, sochárskemu umeniu, ilustruje knihy, maľuje. Jej obrazy plné zaujímavých až exotických motívov, bájí a fantázie ocenia najmä ľudia s vytríbenými citmi, intuíciou a zmyslom pre oslavu krásy. Život je krásny – oslavujme ho! Tak znie pozvanie do piešťanskej Magna Gallery na výstavu mladej nežnej umelkyne Barbory Paulovičovej.

16. 09. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
V tvorbe Stanislava Trepača sa odráža pokoj, ktorý čerpá z okolia Piešťan. (am)

Otvorili brány do iných svetov

Olejové maľby z pera Stanislava Trepača sa stali súčasťou mnohých podujatí či aukcií v Piešťanoch a okolí. Tentoraz si milovníci výtvarného umenia môžu jeho diela vychutnať v galérii Domu umenia. V utorok 6. septembra vernisážou otvorili výstavu obrazov s názvom Brány do iných svetov II.

16. 09. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Výstava prispieva k lepšiemu pochopeniu histórie mladou generáciou. (am)

Fotografie oslobodenia zachytávajú trpkú časť histórie

Koniec mesiaca august patril na mnohých miestach spomienkam na oslobodzovacie boje konca druhej svetovej vojny. Toto obdobie si pripomenuli i v piešťanskej Galérii Fontána, kde v utorok 6. septembra slávnostnou vernisážou otvorili výstavu fotografií s názvom Oslobodenie Slovenska od fašizmu.

14. 09. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Yaro M. Kupčo (archív MsK)

Yaro M. Kupčo vystavuje snímky v Bruseli

Piešťanský fotograf Yaro M. Kupčo je od osemnástich rokov na vozíku. Napriek nepriazni osudu nezúfa. So svojím fotoaparátom cestuje po celom svete. Zážitky si nenecháva len pre seba. Má za sebou mnoho výstav a ďalšie pripravuje. Od 13. júla do polovice septembra je v sídle Európskeho sociálneho a hospodárskeho výboru v Bruseli inštalovaná jedna z jeho výstav fotografií s názvom V pote tváre budeš dorábať chlieb. O nej, ale aj o ďalších záujmoch tohto aktívneho človeka sme sa pozhovárali.

09. 09. 2016 10:00  |  Kultúra / Výstavy
Matúš Maťátko pri „transformeroch“ Kombajnista a Zvárač. (vd)

Doniesol makaky na skateboarde

Ak by chceli mladí Piešťanci ohúriť letnú lásku originálnym tričkom, na ktorom jazdí opica makak na skateboarde či vegetí na nafukovačke s palmou, nemali by obísť Galériu Magna, kde svoje diela vystavuje mladý výtvarník Matúš Maťátko.

19. 08. 2016 13:00  |  Kultúra / Výstavy
Tím s Veronikou Obertovou (uprostred) pripravoval diela v dobrej atmosfére. (Tomáš Werner)

Piešťanka vystavuje v Bruseli

Veronike Obertovej, výtvarníčke z Piešťan, sa podaril významný počin. Spolu so svojou kolegyňou z Ové Pictures, Michaelou Čopíkovou, vystavuje diela až v Bruseli. Predsedanie Slovenska v Rade Európskej únie otvorilo mladým autorkám dvere do sveta.

04. 08. 2016 15:32  |  Kultúra / Výstavy
Ľubomír Kolár tvrdí, že kým sa umelec naučí tvoriť, musí porozbíjať veľa skiel. (am)

Svoj detský sen dáva na sklo

Horúce letné popoludnie vylákalo Piešťancov i milovníkov výtvarného umenia do výstavnej siene Balneologického múzea Piešťany. Vo Vile dr. Lisku si v utorok 12. júla nadšenci podmaľby na sklo vychutnali jedinečné diela umelca Ľubomíra Kolára, a to v rámci slávnostnej vernisáže výstavy s názvom Maľovaný svet. Pre Piešťany sa rozhodol preto, že už od detstva má kúpeľné mesto veľmi rád.

29. 07. 2016 14:00  |  Kultúra / Výstavy
(am)

Výtvarný salón aj napriek dažďu

Tradičnú výstavu umeleckých diel na Kolonádovom moste v Piešťanoch si návštevníci užili aj napriek nevôli počasia. V sobotu 17. júla pri prechádzaní ponad Váh obdivovali obrazy siedmich domácich umelcov. Umenie na moste s podtitulom Výstava obrazov na jeden krok od diváka rozžiarila daždivé centrum, úsmev na tvári pomáhala vyčariť aj hudobná skupina EMI.

21. 07. 2016 16:00  |  Kultúra / Výstavy
Súčasťou vernisáže bola prezentácia tradičnej dolnozemskej kultúry. (am)

Maľby Slovákov zo srbskej Kovačice vystavujú v Dome umenia

Svetovo uznávané diela Slovákov žijúcich na Dolnej zemi, v srbskej Kovačici, zavítali do Domu umenia Piešťany. V stredu 6. júla sa v galérii stretli významní hostia, aby slávnostnou vernisážou otvorili putovnú výstavu diel s názvom Čaro imaginácie.

21. 07. 2016 11:00  |  Kultúra / Výstavy
Články 61 - 70 z 331
GARGO
Regal Burger

Anketa